Kahramanmaraşspor 2-1 Konya Anadolu Selçukspor

Kahramanmaraşspor 2-1 Konya Anadolu Selçukspor

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’da Lig’in 18. Haftasında Temsilcimiz Kahramanmaraşspor sahasında oynadığı Konya Anadolu Selçukspor’u 2-1 mağlup etti.

STAD: 12 Şubat

HAKEMLER: Yaşar Can Temizel, Uğur Erdoğan, Hüseyin Aylak

KAHRAMANMARAŞSPOR: Mesut, Evren, Yusuf, Selçuk, Devrim(Serbay Dk.75), Feyyaz, Fatih, Kazım(Kayhan Dk.81), Yakup(Uğur Dk.70), Aytürk, Eser

KONYA ANADOLU SELÇUKSPOR: Mücahit, Özkan, Ali Kuleli, Ragıp, Oğuz, Burak, Ali Dere(Süleyman
Dk.59), Abdulkadir(Gökhan Dk.81), Berat, Volkan, Maksut(Eren Dk.70)

GOLLER: Selçuk (dk. 45 ve 85) (Kahramanmaraşspor), Süleyman (dk. 68) (Konya Anadolu Selçukspor)

SARI KARTLAR: Yakup (Kahramanmaraşspor), Volkan, Süleyman (Konya Anadolu Selçukspor)

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR:

Dakika 1: Müsabakaya ev sahibi Kahramanmaraşspor başladı.

Dakika 6: Oyunun geride kalan 6 dakikalık bölümünde Kahramanmaraşspor daha baskılı bir poyun ortaya koyuyor.

Dakika 14: Sol kanattan gelişen Kahramanmaraşspor atağında Yusuf topu Selçuk’a aktardı. Selçuk ise rakibini geçerek ceza alanı çaprazından ortasını yaptı. Aytürk ise pasa yöneldi aşan topu ise Yakup Ramazan da kaldı. Yakup ise 2 hamlesinde defansa kaptırdı.

Dakika 18: Konya Anadolu Selçukspor ceza alanı çaprazından serbest vuruş kazandı. Oğuzhan’ın kullandığı serbest vuruşta Evren topu kafa ile kornere çeldi, kornerden sonuç çıkmadı.

Dakika 21: Kahramanmaraşspor sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Fatih Şen ile içeri gönderilen top kalecide kaldı.

Dakika 29: Sol kanattan gelişen Konya atağında Ali topu ceza alanına sızan Volkan’a gönderdi. Volkan ise ters köşeye aktarmak istedi top defansa çarparak kaleci Mesut’a yöneldi. Mesut ise topu rahat kazanarak atağı önledi.

Dakika 32: Sol kanattan atağa çıkan Konya ekibinde Burak topu ceza alanı içerisinde yer alan Ali’ye aktardı. Ali ise arka direğe gönderdiği topta Abdulkadir son anda dokundu top auta gitti.

Dakika 35: Sol kanattan atağa çıkan Konya ekibinde Ali Akdere topu içeri göndermek istedi, Evren topu kornere çeldi.

Dakika 37: Ani atağa çıkan Kahramanmaraşspor’da Devrim uzun aktarılan topa koştu, topa yetişemeyince topu kaleci Mücahit taca gönderdi.

Dakika 42: Sağ kanattan gelişen atakta Kahramanmaraşspor’da Yusuf topu Devrime gönderdi. Devrim ise içeri aktardığı topta içeri aktarılan topa Yakup Ramazan topu gole çevirdi ama gol öncesi Devrim’in faulü nedeni ile gol geçersiz sayıldı.

Dakika 45: Oyuna 1 dakika ilave edilirken, sol kanattan gerçekleşen Kahramanmaraşspor atağında Devrim ortaladı, Sağ kanattan içeri gönderdiği topa Selçuk kaban gelişine vurdu ve top kalecinin çıkarmak istemesine rağmen yerden filelerle buluştu.

Dakika 45+1: Gol sonrası Konya ekibi ani atağa çıksa da zamanı iyi değerlendiremedi ve soyunma odasına 1-0 mağlup giriş yaptı.

İKİNCİ YARI;

Dakika 47: Sol kanattan Aykut ve Eser ile atağa çıkan Kahramanmaraşspor’da içeri gönderilen topa Kaleci ile Ramazan aynı anda çıktı. Ramazan’ın ayağı Kaleci’ye çarptı. Kaleci yerde kaldı. pozisyon gereği ise Yakup Ramazan Zorlu sarı kartla cezalandırıldı.

Dakika 52: Orta sahadan gelişen atakta Kahramanmaraşspor’da Fatih topu içeri aktarmak istedi. Defans ise topa ayak koydu.

Dakika 54: Kahramanmaraşspor sol kanattan çıktığı atakta Devrim ceza alanına girmek istedi. Volkan ise faul yaparak Devrim’i önledi. Hakem ise pozisyonu sarı kart olarak değerlendirdi ve Kahramanmaraşspor serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşta ise Fatih direk kaleye gönderdi. Topu kaleci Mücahit kontrol etti.

Dakika 58: Konya ekibi orta sahadan hücuma çıktı. Volkan’ın hareketlendirdiği atakta Ali topu sağ kanata çekti. Sağdan ortasını yapan Ali Dere içeri ortasını yaptı topa Mesut çıkarak atağı önledi.

Dakika 59: Karşılaşmanın ilk yarısının ilk değişikliğini Konya ekibi Ali Dere’yi oyundan alarak yaptı. Oyundan çıkan Ali Dere’nin yerine Süleyman Türkeş girdi.

Dakika 62: Sol kanattan gelişen Konya atağında karambolde kalan topa Konya ekibinde Ragıp sahip çıktı ve kaleye gönderdiği topu takip eden Kaleci Mesut yatarak sahip çıktı.

Dakika 64: Ani atakla yüklenen Konya ekibinde Sol kanattan Oğuz içeri gönderdi. Topa sahip çıkan Volkan sert şutunda top kaleci Mesutta kaldı.

Dakika 68: Sağ kanattan gelişen atakta Konya ekibinde Ali Kuleli ceza alanına gönderdiği topa Maksut sert vurdu Kaleci Mesut çıkardı. Dönen topa Burak vurdu top üst direkten döndü, dönen topa Süleyman dokundu ve top filelerle buluştu: 1-1.

Dakika 71: Her iki takımda oyuncu değişikliğine gitti. Konuk ekipte Maksut Taşkıran oyundan çıkarken yerine Eren Açıkgöz dahil oldu. Kahramanmaraşspor’da ise Yakup Ramazan Zorlu oyundan çıkarken yerine Uğur Erdoğan girdi.

Dakika 75: Kahramanmaraşspor’da Devrim Taşkaya çıkarken yerine Serbay Çiçek oyuna dahil oldu.

Dakika 80: Ani atakla yüklenen Kahramanmaraşspor’da ceza alanı dışından Eser Kaleye topu gönderdi. Top üstten auta gitti.

Dakika 82: Her iki takımda oyuncu değişikliği ile oyunu durdurdu. Konuk ekip Konya da Abdulkadir oyundan çıkarken yerine Gökhan oyuna dahil oldu. Kahramanmaraşspor’da ise Devrim oyundan çıkarken Kayahan Arduç oyuna katıldı.

Dakika 85: Kahramanmaraşspor sol kanattan yüklendi. Ortayı açan Serbay içeri gönderdiği topta Selçuk şık bir plase ile topu filelerle buluşturdu:2-1.

Dakika 87: Konya ekibi gol arayışı için yüklendi ve ceza alanı içerisinde çoğaldı. Gökhan ile kaeyi yoklayan Konya ekibi Süleyman ile gole yaklaştı sert şutu üstten auta gitti.

Dakika 90: Her iki takımında çabaları devam ederken normal süre 2-1’lik skorla tamamlandı ve maça en az 4 dakika ilave edildi.

Dakika 90+4: Sol kanattan gerçekleşen atakta Konya ekibinde Süleyman Sarı kart gördü. Müsabakadaki uzatılan 4 dakikada gol olmayınca müsabaka 2-1’lik skorla sonuçlandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co