Kahramanmaraşlı Herküller Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor

Kahramanmaraşlı Herküller Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor

Kahramanmaraş’ta bir grup öğrenciye ücretsiz olarak Body-Fitness eğitimi veren İlhan Topuz, öğrencilerin ortaya koyduğu performansı değerlendirmek ve şehrin adını duyurmak amacıyla Türkiye Şampiyonasına katılacaklarını söyledi.
Son günlerde artan uyuşturucu haberlerinin aksine gençleri spora yönlendirmek için büyük bir mücadele verdiğini kaydeden Elit Body-Fitness Merkezi Antrenörü ve Sahibi İlhan Topuz, Kahramanmaraş’ta da bir ilki gerçekleştirmeyi arzuladığını belirtti.
Özellikle son zamanlarda artan uyuşturucu haberlerine inat gençleri spora yönlendirmek için mücadele verdiğini ifade eden Topuz, bu yönlendirmelerin meyvesini de başarı olarak aldığını kaydetti. Şuanda onlarca öğrenciye Body-Fitness eğitimi verdiklerini açıklayan Topuz, amaçlarının hayata küsmüş, sorunlarını uyuşturucu ve alkol gibi zararlı maddelerde arayan gençleri spor ile yeniden hayata döndürmek olduğunu anlattı.
Gençlere seslenen Topuz, tüm sorunlarının spor ile çözüleceğini belirttiği gençlere şu şekilde seslendi: “Sporun beden sağlığına faydası olduğu kadar ruh sağlığına da çok büyük faydası var. Merkezimize adım atan genç kardeşlerimize de bu bilinci aşılıyoruz. Onların sağlıklı başarılı birer insan olması için mücadele ediyoruz. Bizlere başvuran kardeşlerimizi hiç geri çevirmedik. Şuanda merkezimizde çok sayıda sporcumuz bulunuyor. Onların topluma faydalı olmaları için çaba gösterirken, başarılarını test etmeleri ve daha iyi seviyelere gelmeleri için Türkiye Şampiyonasına katılmaya karar verdik. Şuanda hazırlıklarımız devam ediyor. Öğrenci arkadaşlarımızdan oluşan takımımız her gün düzenli şekilde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu sporda disiplin ve süreklilik çok önemli. Arkadaşlarımızda bu disipline uyuyorlar. Onlara güveniyorum ve başarılı olacaklarına canı gönülden inanıyorum.”

fitnes (3)
‘KAHRAMANMARAŞTA BİR İLKİN PEŞİNDEYİZ’

Türkiye şampiyonasından altın madalyalarla dönerek Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Topuz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben 1976 Kahramanmaraş doğumluyum. Yaklaşık 20 yıldır Body-Fitness sporuyla uğraşıyorum. Biz Kahramanmaraş’ta bir ilkin peşindeyiz. Gençlerimizi hem sosyal aktiviteye teşvik etmek amacıyla hem de vücutları bu spora uygun olduğu için gençlerimizi seçtik. Kahramanmaraş adına bir ilkin peşindeyiz. Önümüzde ki ay atletik fizik yarışmamız var. Biz sponsor olarak hem gençlerimiz hem de Kahramanmaraş adına başarı istiyoruz. Bizim ekip olarak ilk başta ki hedefimiz gençlere sporu sevdirmek. Kötü alışkanlıklardan ayırıp, uzak tutup sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Biz de spora olan ilgilerini gördük. Kahramanmaraş adına da gençlere sporu sevdirmek bir başarıdır.”

‘İLHAN HOCA BİZİM ELİMİZDEN TUTTU’

Elit Body-Fitness merkezi antrenörlerinden Ahmet Kahveci’de İlhan Topuz’un kendilerinin elinden tutarak spor ile bütünleştirdiğini kaydetti. Genç kardeşleri gibi kendisinin de sporu İlhan Topuz ile sevdiğini kaydeden Kahveci, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben 1991 Kahramanmaraş doğumluyum. Bizde spora İlhan hocayla beraber başladık. Diğer arkadaşlara yaptığı gibi İlhan hoca bizim de elimizden tutarak bir yerlere getirmeye çalıştı. Çok şükür ki biz de İlhan hocanın bize gösterdiği ilginin karşılığını verdik. Hocamız bizi nasıl yetiştirdiyse bizde yeni gelen arkadaşlarımızı bu şekilde yetiştiriyoruz. Arkadaşlarımız atletik fizik yapısı uygun olduğu için bizde destek vererek başarı elde etmelerini istiyoruz.”

‘BİZE GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ’

Türkiye şampiyonasına hazırlanan yetenekli sporculardan biri olan Çetin Kayakutlu ise şunları söyledi: “Ben 1996 Kahramanmaraş doğumluyum. Ben buraya başlamadan önce boyum 160 santimdi ve 80 kilo kadardım. Buraya geldikten sonra boyum 180 santim oldu ve 70 kiloya düştüm. Şu anda yarışmalara hazırlanıyoruz. İlhan hocamızın yardımıyla Türkiye şampiyonalarına hazırlanıyoruz. Ben şu an ki vücuduma 8 ayda sahip oldum. Vücudumu geliştirmem de İlhan hocanın yardımı çok büyük. Bize yardım ettikleri için hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.”

‘ŞAMPİYONAYA GİDECEĞİMİZ AKLIMIN UCUNDAN GEÇMEZDİ’

Bir diğer sporcu Mehmethan Palabıyık’da duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Ben 1996 Kahramanmaraş doğumluyum. İlhan hocam bizi keşfetti. Daha sonra bize şampiyonalara hazırlayıp götürmek istediğini söyledi. İlhan hocanın isteğini geri çevirmedik. Şu an şampiyonalara hazırlanıyoruz. Türkiye şampiyonası gideceğim aklımın ucundan dahi geçmezdi ama şimdi amacımız şampiyonayı kazanmak. Ben buraya geleli yaklaşık 1 buçuk ay oldu. Geldiğim de 62 kiloydum şu anda 68 kiloyum” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co