Kahramanmaraşlı Demokrasi Nöbetinde!

Kahramanmaraşlı Demokrasi Nöbetinde!

Kahramanmaraşlı Demokrasi Nöbetinde!

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraşlı, tek yumruk oldu, Kıbrıs Meydanında sabaha kadar demokrasi nöbeti tutuyor.

15 Temmuz 2016 günü akşamından beri Şekerdere’de Onikişubat Belediyesi önünde yapılan demokrasi nöbeti Kıbrıs Meydanının düzenlenmesi ile dün akşam Kıbrıs Meydanında başladı.

İlk gün nöbetine: Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Nursel Reylanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Ak Parti il Başkanı Ahmet Özdemir, CHP İl Başkanı Esat Şengül, SP İl Başkanı Ahmet Tüten, CHP Onikişubat ilçe başkanı Ünal Ateş, Ak Parti Onikişubat ilçe Başkanı Fırat Görgel, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Bilal Oruç Debgici, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Sivil toplam kuruluşlarının başkanları ve Kahramanmaraş halkı katıldı.

SONY DSC

SONY DSC

Sıra ile tüm parti il ve ilçe başkanlarına konuşma verildi.

Kürsüye gelen başkanlar: Siyasi konulara girmeden, siyasete girmeden ülke meselesine değinerek, birlik ve beraberlik mesajları verirdiler.

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, “Şekerdere’de demokrasi nöbetine başlamıştık. Genel Merkezimiz meydanlara inin demesi üzerine ortak mekan olarak Kıbrıs Meydanını seçtik buradayız.

MHP İl başkanımız dışarda olduğu için katılamadı ama MHP’li ülkücü gençler hepsi burada. CHP, SP burada, Tüm Kahramanmaraş burada sabah ezanına kadar buradayız bizleri yalnız bırakmayan Kahraman halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “15 Temmuz akşamı İstanbul’daydık. Televizyonda olayı duyar duymaz Sütçü İmam torunu olarak havaalanına gittik, Tankların önüne çıktık, Sütçü İmamın torunu olduğumuzu sizlerin adına bir defa daha gösterdim” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu: “9 bayan milletvekili olarak bir yandan başımıza bomba yağarken, TBMM de ölümü göze alarak çalışmaya devam ettik, bir Kahramanmaraşlı olduğumu, Sütçü İmam’ın torunu olduğumu gösterdim” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M.Uğur Dilipak: “O hain darbecilerin topu tankı varsa bu halkın da imanı var, o alçakların idam edilmesi için, kanunun çıkması için TBMM çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

İçişleri Komisyonu üyesi Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Abdurrahim Karakoç şiirini okuyarak çıktığı kürsüde, vatan hainlerinin en ağır ceza ile cezalandırılacaklarını, Kamu kurumlarındaki FETO’cuların tamamının temizleneceğini söyledi.

SP İl Başkanı Ahmet Tüten: “Türkiye büyük bir badire atlattı, Başkomutan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız, hükümetimiz ve demokrasinin yanındayız, birlikteyiz, burada nöbet tutmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP il başkanı Esat Şengül: “Halkın iradesine karşı çıkan, darbe yapmaya kalkan hainlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını arzu ediyoruz, Bugün sen ben yok, biz varız 78 Milyon halk olarak biz buradayız, siyasi kimliklerimiz bir kenara attık, biz buradayız demokrasi nöbetine devam edeceğiz, birlik içindeyiz” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş: “Alevi- Sünni- Kürt-Türk ayrımı var diyorlar, iç savaş var diyorlar. Bakın biz buradayız CHP olarak buradayız. MHP olarak buradayız, Ak Parti burada, Saadet Partisi burada, Kahramanmaraş Burada bizde kavga yok, sakın oyunlara gelmeyin provokatörlere inanmayın. Kahramanmaraşlı tek yürek olduk hepimiz buradayız, Darbeye hayır diyoruz, meydanlarda ülkemiz normalleşinceye kadar Demokrasi nöbetini  tutmaya devam edeceğiz.

Hepimizin bir siyasi görüşü var ama bugün siyaset yok birlik zamanı, bugün kardeşlik zamanı darbeye hayır diyoruz buradayız” dedi.

Yapılan konuşmalarda özet olarak: Darbecilerin birinci planı darbe, olmazsa B planı Yargı yolu ile darbeye devam etmek, buda tutmazsa iç savaş çıkarmak için, azınlıkları kullanmak ve bir sağdan bir soldan insanların öldürülmesi, bir CHP, bir MHP’den, Bir Ak Parti’den birilerini öldürerek iç savaş çıkarmak C planı olarak ortaya çıktı sakın oyuna gelmeyin mesajı oldu.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co