Kahramanmaraşlı Annenin fedakarlığı

Kahramanmaraşlı Annenin fedakarlığı

GAZİANTEP/ Bağdat gibi diyar, Anne gibi yar olmaz, sözü Gaziantep Sanko hastanesinde bir kere daha karşılığını buldu.Özel Sani Konukoğlu Organ Nakli Merkezi’nde yapılan başarılı operasyonlarla, hastalar yeniden sağlığına kavuşuyor.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Burak Satılmış (26),3 ay önce göz şişmesi ve mide bulantısı şikayeti ile doktora gidiyor. Yapılan muayene sonucunda böbrek hastası olduğu ortaya çıkıyor.

Kahramanmaraşlı yılın annesi adayı 44 yaşındaki Semiha Satılmış, oğlunun Böbrek hastası olduğunu öğrendikten gözlerini kırpmadan böbreklerini verdi.

Oğlunun bir süre Diyalizle yaşatmaya çalışan fedakar Anne sonra diyalize girmeye başladığını anlatan Burak Satılmış, “Bir ay diyaliz tedavisi gördüm. Ama diyalize girmek istemiyordum, nakil olmak istiyordum. Annemde babam da bana böbreğini vermek istedi” dedi.

Nakil yaptırabileceği hastaneleri internet ortamında araştırdığını belirten Satılmış, şunları kaydetti:

“Sonuçta Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde nakli gerçekleştirmeye karar verdim. Anneme ve babama gerekli tetkikler yapıldı. İkisinin de doku uyumu eşit olunca annem ‘baban çalışıyor ben böbreğimi veririm’ dedi. Bunun üzerine hemen nakil için gerekli işlemleri yapmaya karar verdik.Nakil sonrasında hem benim hem de annem Semiha Satılmış’ın (44) sağlık durumumuz çok iyi.

Çok şanslıyım ki nakil işlemim çok kısa bir sürede gerçekleşti. Keşke herkes organ bağışında bulunsa.Organ bağışıyla yeniden hayat bulan biri olarak bende organ bağışında bulunmak istiyorum. Dinimizce de bir sakıncası yokmuş, bunu da araştırdım. Herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum.”

anne

Kahramanmaraşlı Doç.Dr. Fatih Yüzbaşoğlu, Kahramanmaraşlı Böbrek hastasına böbrek naklini başarı ile yaptı.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’ni seçerek çok doğru bir karar verdiklerini ifade eden Burak Satılmış, “Hastanemden çok memnun kaldım. Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğluve hastane çalışanlarından Allah razı olsun. Gösterdikleri ilgiye teşekkür ederim. Ayrıca annemden de Allah razı olsun. Sayesinde sağlığıma tekrar kavuştum” diye konuştu.

Oğlunun böbrek hastası olduğunu öğrendiğinde çok üzüldüğünü belirten Semiha Satılmış da “Oğlumun böbrek nakline ihtiyacı olduğunu öğrenince, biran olsun düşünmeden böbreğimi vermek istedim. Şükürler olsun ki, oğlum sağlığına kavuştu. Bende gayet iyiyim. Herkes organ bağışında bulunsun. İnsanlar tekrar sağlığına kavuşuyor” ifadelerini kullandı.

Organ Nakli Merkezi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu ise “Hekimler, teknolojinin, fiziki altyapı ve yetişmiş sağlık personelinin desteğiyle, pek çok hastaya umut oluyor. Biz de Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi olarak, her gün yeni hastalar için umut olmaya devam ediyoruz. Ancak bizler kadar hastalara umut olan diğer bir grup ise organ bağışçıları. Organ bağışlayarak onlar da umut olmaya devam ediyor. Bağışçılar, doğru sağlık kuruluşları ve organ bekleyen hastalar birbirinden ayrı düşünülemez” diyerek, organ bağışının önemine dikkat çekti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co