Kahramanmaraş’ın siyasetçilerine sahip çıkalım

Kahramanmaraş’ın siyasetçilerine sahip çıkalım

Kahramanmaraş’ın siyasetçilerine sahip çıkalım

Bu şehrin gelişiminde rol oynayan siyasetçilerimize sahip çıkalım. Eğer güzel bir fikri projesi olan varsa siyasetçilere iletelim. Hep beraber el birliği bu şehrin kalkınmasına katkı sunalım.

Son günlerde bakıyorum da herkes birilerinin kötü yanlarını konuşuyor. İyi yanlarını konuşan yok. Bir siyasetçi iyi bir mevkiye geldiğinde herkes onun yanında. İyi bir mevkide olan görevini bir başkasına devrettiğinde bir bakıyorsunuz hepsi yeni göreve gelenin yanında.  Yaşasın yeni kral mantığı ile hareket edenler var. Tamam yeni geleni de destekleyelim. Bir önceki görevde bulunan kişiyi de unutmayalım. Çünkü o kişi görevde iken bu şehir için yanına gelen bu insanlar için her türlü fedakârlığı yapmış bir kişi.  Bakıyoruz bu özellik sanki sadece Kahramanmaraş’ta var gibi. Bir başka illerde o kadar fazla yok gibi.

Kahramanmaraş için bir sevindirici bir de üzücü haber alındı. Üzücü olan yıllardır bu şehre hizmet vermeye çalışan ve yıllarca Kahramanmaraş’n adını televizyonlarda duyuran, AK Parti’ye ve Kahramanmaraş’a büyük hizmetleri olan Şehrimizin temsilcisi olarak da,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ak Parti Grup Başkan Vekilliği ve Kahramanmaraş Milletvekilliği yapan Sayın Mahir Ünal Bey’in tekrar Bakanlık görevi verilmeyişi idi.

Sevindirici olan ise Şehrimizde, AK Parti İl Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Adalet Bakan Yardımcılığı yapmış ve son olarak ise Başbakan Yardımcılığı’na kadar yükselen bir siyasetçimiz Sayın Veysi Kaynak’ın bu göreve getirilmesi idi.

Bu işler sırayla oluyor. Parti kime görev verirse o geliyor.  Bu şehre bu güne kadar kimler hizmet etmedi ki. Anavatan Partisi İktidarında Bakanlık görevi de yapan Sayın Ali Doğan, Doğruyol Partisi iktidarında Bakanlık yapan Sayın Mehmet Sağlam, Ak Parti İktidarında 2 dönem TBMM Başkan Vekilliği yapan Sayın Nevzat Pakdil, Yine Son dönemde Bakanlık yapan Sayın Mahir Ünal ve Şimdi de  Cumhuriyet tarihinde ilk defa Başbakan Yardımcılığı’na getirilen Sayın Veysi Kaynak.

Evet aslında son 20 yıla baktığımızda Kahramanmaraş iyi siyasetçiler yetiştirmeye başladı. Bize düşen bu önemli görevlere gelen ve bu şehre hizmet için gece gündüz çalışan bu kişilere sahip çıkmak. Bakanlık bitince hemen sırtımızı dönüp yaşasın yeni kral mantığından vazgeçelim. Bu kişiler kolay yetişmiyor. Hemen arkalarından dedikoduları yapmayalım. Yarın görünce utanacağınız laflar konuşmayalım.  Mahir Ünal Bey’e Bakanlık görevi bittikten sonra yeni bir görev verilmeyeceğini kim söyledi. Mutlaka yeni bir görev verilecektir. İster verilsin ister verilmesin, Bizim Mahir Bey’e de, Ali Doğan’da, Mehmet Sağlam’da ve Nevzat Pakdil’de ve Veysi Kaynak’a sahip çıkmamız lazım.

Yıllarca bu şehirde siyasetçi yetişmiyor diye konuşup durduk. Ama yetişen siyasetçinin görevi bittiğinde de hemen sırtımızı dönüp gittik. Bu böyle olursa bu şehirde iyi siyasetçiler yetişmez. Bu şehir için çalışan herkese sahip çıkmalıyız. Bu kişilerin yanlışları olabilir ama biz önce artılarına bakmalıyız. Gerekirse de yanlışlarını doğru zaman ve doğru yerde de söylemeliyiz.

Evet şimdi Görevden ayrılanlara yapılan yanlışların bundan sonra kimseye yapılmamasını ümid ediyorum.  İster üst düzey bir yerde görev alsın, ister almasın, kalpleri bu şehir için atan, bütün siyasetçilerimize sahip çıkmalıyız.  Bunlara şehrimizde güçlü destek verirsek daha güçlü yerlere gelirler.  Ben şu anda gerek Ak Parti’de, gerek MHP’ de ve gerekse CHP’de parti görevlerinde bulunanlara, Hükümet’te görev yapanlara, Meclis’te Bu şehir için hizmet etmeye çalışan Milletvekillerimize, Siyasi Parti il Başkanlarına, ilçe Başkanlarına, sahip çıkalım. Önerilerimiz varsa iletelim. Eminim ki iyi fikirlerinizin takipçisi olacaklardır.

Ben Bu güne kadar Bakanlık görevi yapan, Sayın Ali Doğan’a, Mehmet Sağlam’a, Mahir Ünal’a, TBMM Başkan Vekilliği yapan Sayın Nevzat Pakdil’e,  bu güne kadar bu şehre hizmet eden Doğruyol Partisi, Anavatan Partisi, Refah Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerine, bu şehirde görev  yapan Valilere, Kahramanmaraş Belediye Başkanlarına, Kaymakamlarına, İlçe Belediye Başkanlarına, Yine bu Partilerin İl ve İlçe Başkanlarına ve Yönetimlerine, Belediye meclis üyelerine ve İl Genel Meclisi  üyelerine, Bu şehirde görev yapan basın mensuplarına, oda başkanlarına yani kısacası Kahramanmaraş’ a hizmet eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Bir kez daha söylüyorum. Bu şehirde değerli insanlar kolay yetişmiyor. Bu insanlara sahip çıkalım diyor saygılar sunuyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co