Kahramanmaraş’ın en köklü iki okulu kardeş okul oldu

Kahramanmaraş’ın en köklü iki okulu kardeş okul oldu

Özel Final Temel Lisesi ile Fatih Şekkeli İlkokulunu bu yılın kardeş okulu seçerken, bu okulumuza her türlü desteği vermeye hazır oldukları belirtildi.

Final Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu dün okulda Fatih Şekkkeli İlkokulu Müdürü Mehmet Kabar ve Öğretmen Mehmet Doba’yı misafir etti. Gülsu her yıl yeni bir okulu kardeş okul seçerek onlarla çeşitli sosyal etkinlikler düzenlediklerini, bu yılda karşılıklı olarak öğrencilerin ve öğretmenlerin bu proje kapsamında birbirlerini daha yakın tanımak için gezi düzenleneceğini, okulun ihtiyacı olan kırtasiye eksiklerini gidermek içinde çaba sarf edeceklerini belirterek şunları söyledi; “ Final Lisesi ki geçmişte dershane olarak hizmet vermekte idi, şu anda ise temel lise olarak hizmet sunuyorum. Bütün tecrübe ve birikimlerini ilimizdeki diğer kurumları ile dayanışma içinde hareket etmektedir. Geçmiş yıllarda genelde, köy okullarını kardeş okul seçiyorduk, bu yıl ise il merkezinden Fatih Şekkeli İlkokulunu kardeş seçtik. İlk etapta, sınıflara birer Türkiye haritası hediye ettik. Bundan böyle de gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.

Bu arada okul Müdürü Mehmet Kabak ise, Final Eğitim Kurumlarına teşekkür etti. Yazarımız Mehmet Doboğlu ise, kardeş okulların birbirlerine desteklerini önemsediğini belirterek, özel okul, devlet okulu fark etmez, hepsi de ülkemize hizmet etmektedir” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co