“Kahramanmaraş’a şube açacağız”

“Kahramanmaraş’a şube açacağız”

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt ve yönetim kurulu

“Kahramanmaraş’a şube açacağız”

 

ANKARA / Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt ve yönetim kurulu üyeleri Mehmeketi Kahramanmaraş’a bir ziyaret yaparak devlet erkanını ziyaret ettiler..

Kahramanmaraş Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt , Merkezimiz Ankara da ama Kahramanmaraş’a da bir şube açacağız,” dedi..

Kervanhan da son gün bir gurup basın mensubu ile bir araya gelen Vakıf yönetim kurulu öncelikle vakfı tanıtımını yaparak: Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Ankara da 1987 yılında Ankara’da Kahramanmaraşlı bürokratlar ve işadamları tarafından kurulan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Arık, Denetim kurulu üyesi Av. Mustafa Bayazıt , Çınar Şirketler Grubu Yönetim kurulu başkanı ve Mütevelli Heyet üyesi Selahittin Hacıömeroğlu’ndan oluşan bir heyet ile Kahramanmaraş’ı ziyaret ettiler.

vakif-2

Vakfın Kahramanmaraş’ta bulunan mütevelli heyet üyelerinden Abdulhakim Eren, Mehtap Emirmahmutoğlu ve Levent Çuhadar’ın da eşlik ettiği heyet Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ‘u  ziyaretinde bulundu. Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt, KMTSO başkanı Serdar Zabun’a vakfın çalışmaları hakkında bilgi sundu. KMSTO Başkanı Zabun da, Vakfın Ankara’daki bürokratlarımızın, tespiti, onlarla KMSTO’ya bağlı işadamlarının bir araya geldiği bir program hazırlamaları ricasında bulundular.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut BAYAZIT, Halil Arık, Selahittin Hacıömeroğlu, Mustafa Bayazıt, Abdulhakim Eren, Levent Çuhadar ve Mehtap Emirmahmutoğlu’ndan oluşan heyet 16 Kasım 2016 tarihinde AKSU TV’ye nezaket ziyaretinde bulundular. Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt, AKSU TV Yönetimine Vakıf programlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler. AKSU TV Genel Müdürü sayın Cüneyt BEYİT’de Vakıf çalışmalarını takip ettiklerini ve yapılan çalışmaları başarılı bulduklarını, ellerinden geldiği ölçüde bu çalışmaları Kahramanmaraş halkına duyurmaya çalıştıklarını ve ayrıca ziyaretten dolayı da memnuniyet duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut BAYAZIT, Halil Arık, Selahittin Hacıömeroğlu, Mustafa Bayazıt, Abdulhakim Eren, Levent Çuhadar ve Mehtap Emirmahmutoğlu’ndan oluşan heyet 16 Kasım 2016 tarihinde bu yaz Kahramanmaraş Valiliğine atanan Sayın Vahdettin Özkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt, vakıf senedi gereği Kahramanmaraş Valisinin Vakfın Onursal üyesi olduğunu belirttikten sonra, vakıf hakkında sayın Valimize bilgi sundular. Vali Sayın Özkan; Vakfın çalışmalarını takdir ettiklerini, kendilerinin de vakfa her türlü desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.

SONY DSC

SONY DSC

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı’nın Kahramanmaraş’ta bulunan mütevelli heyet üyelerinin ev sahipliğinde tarihi Kocabaş Konağında yemekli bir çalışma toplantısı yapıldı. Kahramanmaraş’ın yöresel yemekleri eşliğinde yapılan bu çalışma toplantısında 12 Şubat Kurtuluş Bayramı münasebetiyle Vakıf tarafından yayımlanan “12 Şubat’ta EDİK” dergisinin yeni sayısının hazırlık çalışmaları yapıldı.

17 Kasım 2016 Tarihinde Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin Akkurt’u ziyaret eden heyet burada da Vakıf Çalışmaları hakkında Sayın Akkurt’a bilgi sundu. Milli Eğitim Müdürü sayın Akkurt da Kahramanmaraş’taki okullaşma, eğitim durumu, kamplarda yaşayan Suriyeli çocukların eğitimi ile ilgili bilgiler sundular. Sayın Akkurt, Vakfın üniversiteli öğrencilere yönelik çalışmalarını takdir ettiğini ifade ettiler.

Vakıf Başkanı Mahmut BAYAZIT önderliğindeki heyet, Onikişubat’a bağlı Hacı Mustafa Mahallesinde bulunan Kumaşır Gölü ve Maliki Ejder türbesini ziyaret ettiler. Ziyaret heyetinde bulunan Çınar Mühendislik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Selahittin Hacıömeroğlu, Kumaşır Gölü’nün yok olmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulması gerektiğini ifade ettiler.

Maliki Ejder türbesinde yapılan duaların ardından heyet, Vakıf Mütevelli Heyet üyesi Erdoğan GÜÇLÜ’nün ağabeyi olan Türkoğlu Belediye Başkanı Tahsin Güçlü’nün cenaze töreni için Türkoğlu’na gittiler. Türkoğlu Ulu Camiinde Erdoğan GÜÇLÜ’ye başsağlığı dileğinde bulunan heyet cenaze namazının ardından yoğun programlarına devam etmek üzere Kahramanmaraş’a döndü

Vakıf Mütevelli Heyet Üyesi işadamı Sermet Çuhadar’ın ev sahipliğinde yenilen öğle yemeğinin ardından heyet önce Dulkadiroğlu Belediye Başkanı sayın Necati OKAY’ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan OKAY Dulkadiroğlu Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi takdim etti, Belediye Binası ve diğer Kamu kurumlarının yer alacağı Külliye projesi, Germanica antik kenti bölgesindeki sit alanı ve kamulaştırma sorunları hakkında bilgi sundular.

Vakıf Heyeti ardından da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’u ziyaret ettiler. Başkan Erkoç da, kentsel dönüşüm, yeni açılan yollar, asfaltlama çalışmaları, katlı ve kapalı otopark projesi hakkında bilgi sundular. Vakfın Kahramanmaraşlı üniversiteli öğrencilere burs temini başta olmak üzere Ankara’daki Kahramanmaraşlıların birlik ve beraberliğini sağlamak için yapılan başarılı çalışmalarından duydukları memnuniyeti ve kendilerinin de Vakfa desteğe her zaman hazır olduklarını ifade ettiler.

Vakıf Heyeti  18 Kasım Cuma sabahı da Kervanhan’da yerel basın ile kahvaltılı sohbet programı düzenlediler. Programa Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut BAYAZIT, Yönetim Kurulu üyesi Halil Arık, Denetim kurulu üyesi Avukat Mustafa Bayazıt, Ankara’da yaşayan Mütevelli Heyet üyesi  Selahittin Hacıömeroğlu, Kahramanmaraş’ta yaşayan mütevelli heyet üyeleri Abdulhakim Eren, Levent Çuhadar ve Mehtap Emirmahmutoğlu ile yerel basından Kahramanmaraş Gündem Gazetesi’nden sayın Mehmet Taş, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Mali Sekreteri Bekir Doğan, Kimlik Gazetesi’nden Mehmet Fiskeci, Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’nden Mehmet Yüzbaşıoğlu ve ayrıca Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürü Serdar YAKAR katıldılar. Programda Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt tarafından yerel basının seçkin temsilcilerine Vakıf çalışmaları hakkında bilgi sunuldu ve onların da görüş ve önerileri alındı.

Daha sonra ise Kahramanmaraş Gazetesini ziyaret ederek, genel yayın yönetmeni Niyazı Kara ile bir süre sohbet ettiler..

Başkan Mahmut Bayazıt, Abdulhakim Eren ile bir süre sohbet etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co