Kahramanmaraş’a sahip çıkacak Milletvekilleri isteniyor

Kahramanmaraş’a sahip çıkacak Milletvekilleri isteniyor

07 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği seçimleri yaklaşırken halk Kahramanmaraş’a sahip çıkacak milletvekili adaylarını görmek istiyor.

Kahramanmaraş halkı yaklaşan seçim nedeniyle ortaya çıkacak olan adayların kaliteli, Kahramanmaraş’ın sorunlarını bilen ve çözüm üretebilecek kişiler olması gerektiğini belirtiyor.

Kahramanmaraş’ınUlaşım sorunu, Eğitim sorunu, Turizm sorunu,  Sağlık sorunu, gelişmişlik sorunu, yatırımlar sorunu gibi birçok konunun üstesinden gelecek kişilerin aday adayı olması gerektiği görüşündüler. Seçim zamanı Partilerde,  100- 50- 25- 10 aday adayı bizim partiden çıktı diye partiler övünüyor. Ama kalite ne kadar, sorunları bilen kaç kişi, ben bütün sorunları bilen biriyim deyip de iş başına gelince hiç icraat yapamayanlar, bu seçimde aday olmamalı. Kahramanmaraş yıllardır her dönem çevre illerden geri kalmaktadır.   Başbakan Davutoğlu, 25 Ocak 2015 tarihinde Diyarbakır’a 12 Yılda 16 Milyar liralık ( eski parayla 16 Katrilyonluk) yatırım yaptık diyor ve bu ile her dönemde Bakanlık veriliyor. Kahramanmaraş’a ise Belediye bütçeleri ile yapılanlar dâhil 10 Milyar’ liraya yakın bir yatırım gerçekleştiği açıklandı. Kahramanmaraş’a, Ak Parti iktidarı hiç Bakanlık vermezken Kahramanmaraş’a gelen yatırım Diyarbakır’a yapılan yatırımdan 6 Milyar TL daha az. Kahramanmaraş vergisini, elektrik faturasını büyük oranda tam zamanında öderken Diyarbakır Bütçe açığı sıralamasında 2013 yılında 664 milyon TL açıkla ilk sırada yer aldı.  Yine Diyarbakır Ak Parti’ye oy oranı bakımdan Kahramanmaraş’ın çok altında oy verdi.  Bütün bu olumsuzluklara rağmen arada 6 Milyar TL lik bir yatırım farkı ve Bakanlık verilişi farkı var.

Kahramanmaraş Halkı Meclise gönderebileceği Milletvekilinin mutlaka Bakanlık yapabilecek kapasite de biri olması gerektiği görüşünde. Her önüne gelenin ileride bir yer kapma uğruna aday adayı olmasını istemiyor. Halk Partiye para bağışlayıp daha sonrada bağışladığı paraların kat fazlasını çıkarma peşinde olan aday istemiyor. Kahramanmaraş halkı Bakanlık yapabilecek, Halkına hizmet edebilecek ve Kahramanmaraş’ın her alandaki sorunlarını çözebilecek bir aday çıksın istiyor. Halk Kahramanmaraş’ın büyümesine yön verecek bölgenin en hızlı büyüyen şehri olmasını sağlayabilecek aday istiyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co