Kahramanmaraş’a Bakanlık yine yok!..

Kahramanmaraş’a Bakanlık yine yok!..

Kahramanmaraş’a Bakanlık yine yok!..

14 yıldır AK Parti’ye en yüksek oyu veren iller arasında yer alan Kahramanmaraşlı seçmenlerin Bakanlık beklentisi yine boş çıktı.

Her kabine değişikliğinde Kahramanmaraş halkı Bakanlık bekledi. Belki bu 2 aylık seçim hükümetinde kısada olsa Kahramananmaraş’a   Bakanlık verilir umudu vardı. Yine Kahramanmaraş’a Bakanlık verilmedi.

Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken Kahramanmaraş’a geldiğinde Bakanlık isteyen halka Sizin Bakanınız benim diyerek geçiştirmişti. O günden bu güne halkın Kahramanmaraşlı bir milletvekiline Bakanlık verilmesi yönünde isteği oldu. Ancak her kabine değişikliğinde Kahramanmaraşlı milletvekillerine Bakanlık verilmedi. Halkın umdu her dönemde bir başka bahara kalıyor.

Peki Kahramanmaraş’a Bakanlık verilmedi de çok büyük hizmetler mi geldi?

Kahramanmaraş’a hızlı tren dendi, hala bir ses yok. Yeni Havaalanı dendi hala bir ses yok. 2015 yılında Göksun Kayseri yolu bitirilecek dendi bitirilemedi.  Yeni Hastane sözü verildi ortada bir şey yok. Kahramanmaraş Nurdağ arası yol 2011 yılında sıcak asfalt olacak dendi hala asfaltlanmadı. Eğitim sorunu çözülemedi. Turizm konusunda yapılan hiçbir şey yok. Halk Belediye hizmetlerinin yok denecek kadar az olduğunu düşünüyor.  Kahramanmaraş’ın günlük 2 adet olan İstanbul seferi tekrar değişiyor. Haftada 3 gün iki uçak oluyor. Hergün Ankara uçuşları iptal edilerek haftada 4 güne düşürüldü.  Uçaklar istenilen doluluk oranının üzerinde uçmasına rağmen uçuşlar hep iptal ediliyor. Kimsesin gıkı çıkmıyor. Bu güçlü isimler bu konuda ne yapacak. Bu şehrin Ak Parti İl Başkanı, ilçe başkanları, Bu şehrin Belediye Başkanları, milletvekilleri ayak tamı uyuyorlar. Hepsi bir olup Başbakandan randevu alıp bu şehrin sorunlarını neden çözmüyorlar. İşte Ak Parti içerisinde güçlü isimler var. Sorunlarımız çözülür. Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz var, Bakanlıktan üstün dediler, sorunlar çözülür dediler. Tam 14 yıl oldu sorunların çözülmesi bir yana dağ gibi büyüyor.

Bu şehre kim sahip çıkacak. Bu şehrin sivil toplum örgütleri neredeler niçin bu şehrin sorunları için bir araya gelip açıklama yapamıyorlar. Suriye, Gazze, Mursi için toplanıp açıklama yapanlar neredeler. Bir gün de Bu şehrin sorunları için bir açıklama yapında bu millet sivil toplum örgütlerinin de bir iş yaptığını görsün. Yoksa daha önce toplanıp toplanıp, Ergenekon, balyoz, suriye, başörtüsü, mısır, Gazze için toplanan sivil toplum örgütleri yukarıdan gelen talimatlar mı hareket ediyorlardı.

Bu şehir sahipsiz mi?, Bu şehrin muhalefeti nerede?. Kimseden bir ses yok. Diğer iller birbirleriyle hizmet yarışı yaparken bizler seyrediyoruz.  Bu şehir gelişemez. Bu şehir ilerleyemez. Etrafımıza bir Bakın, Malatya, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Kayseri gibi diğer iller bir bakın neler yapılmış neler. Bu şehir buralara yapılan hizmetleri hak etmiyor mu? Bu şehrin insanlarına bu hizmetler layık değil mi?.  Bu şehirde ne zaman birliktelik olunacak. Bu şehrin sorunlarını kim gündeme taşıyacak. Odalar, dernekler, vakıflar, sendikalar, siyasi partiler, bütün sivil toplum kuruluşları neredesiniz? Niçin Kahramanmaraş’ın sorunları konusunda sesiniz çıkmıyor.  Bir pkkyı kınama bile yapamadınız.

Türkiye’de her gün şehitler veriliyor. Hiç kimse pkkyı kınayamıyor. Daha önce yukarıda saydığım konularda özle idare önünde, Ulucami önünde veya sendika, dernek, vakıf, oda, siyasi parti binalarında açıklama yapanlar, neden pkkyı kınayamıyor.

Bu memleket sahipsiz olmamalı. Her konuda konuşan bir sivil toplum örgütleri olmalı. Hiçbir bir sivil toplum örgütü çıkıp ta Bakanlık beklentimiz var diyemiyor. Bu korku neden?.  Sesimiz çıkarsa bize zarar verilir diye mi korkuyorsunuz?.

O zaman o koltukları boşa işgal etmeyin. İnin oradan ve Bu şehrin sorunlarına sahip çıkacak isimler gelsin o koltuklara, Makam, mevki peşinde olmayın. Kahramanmaraş’a bir şeyler kazandırma derdinde olun. Bu şehrin insanları sizlerden şehrin sorunlarına sahip çıkmanızı bekliyor.

1 Kasım’ de seçim yapılacak bu zamana kadar bu konularda sesi çıkmayan sivil toplum örgütleri milletvekillerinin etraflarında pervane olurlar yine.  Bu mesele çok önemli Türkiye için önemli diyerek oy isterler kendi içlerinde. Sırf koltuklarını koruyabilmek için, üyelerinin, yada yakınlarının tayin işlerini yaptırabilmek için. Önümüzdeki 2 ay gece gündüz çalışırlar. Ama memleket meselesi olunca hepsi sus pus olurlar. Sesleri çıkmaz.

Bu şehir bunu hak etmiyor. Bu şehrin insanları bunu hak etmiyor. Artık bu şehre sahip çıkın.

Bu yazı için bir yorum yazın

“Kahramanmaraş’a Bakanlık yine yok!..” için 2 cevap

  1. Ahmet dedi ki:

    AK Parti’ye ders vermek lazım 14 yılda bir bakanlık yok. Hizmet yok. Ne diye verelim. Bir sebep yok yokki.

  2. Yavuz Selim Fedakar dedi ki:

    Niyazi abicim yazdıklarında sonuna kadar haklısın helal olsun. .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co