5 Yıldızlı Clarion Hotel  Kahramanmaraş’ta açıldı

5 Yıldızlı Clarion Hotel  Kahramanmaraş’ta açıldı

Kahramanmaraş’a gelecek olan Turistlerin, Fuar Organizasyoncularının,  Kahramanmaraş’a dışarıdan gelecek önemli konukların kalmak isteyip teKahramanmaraş’ta  olmadığı için kalamadığı, büyük eksik olarak belirtilen,  Kahramanmaraşlıların yıllardır konuştuğu,  5 Yıldızlı Hotel ihtiyacı Kahramanmaraşlı yatırımcı Selra Turizm ve Clarion Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Tekinşen tarafından giderildi.Kahramanmaraş’ın Turizmine büyük katkı yapacak olan 5 yıldızlı Clarion Hotel bu gün açıldı.

otel1

Clarion Kahramanmaraş Hoteli’nin  açılış kurdelasını  Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kurmay Albay Uzay Şahin, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı, Mehmet Türköz, Onkişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati okay Ak Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Ak Parti 24. Dönem Milletvekili Dt. Sıtkı Güvenç, TSO Başkanı Kemal Karaküçük, OSB Başkanı Abdullah Çinkay,  Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan  Küçükdağllı, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Fırat Görgel, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici birlikte kestiler.

otel5

Açılış öncesi Bir Konuşma yapan Selra Turizm ve Clarion Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Tekinşen, “Başkanı Ramazan Tekinşen, kahramanmaraş’ta yıllardır büyük bir eksiklik olarak konuşulan 5 yıldızlı Hotel için 2013 yılında yatırım kararı aldık. 2013 yılında başlayan Hotel inşaatımız tamamlayarak Kahramanmaraş Halkının hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kahramanmaraş’ın en önemli ihtiyaçlarından biri, beş yıldızlı bir oteldi, bu ihtiyacı giderdiğimizi düşünüyorum. Choice Hotelleri Dünya’nın enbüyük ve enbaşarılı konaklama zincirlerindendir. Dünya’nın çeşitli bölgelerindeki 30`dan  fazla ülkede, Franchising Sistemiyle 6.300 otel 500.000 `den fazla odasıyla, iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere ekonomik imkanlar sunmaktadır. Orta ölçekli ve lüks segmentlerde’de yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. Bu itibarla Selra Turizm olarak bugün açılışını yaptığımız 5 Yıldızlı Hotelimizde  iş ve tatil amaçlı seyahat edenleri ağırlamaktan gurur duyacağız.

hotell

Kahramanmaraş için sosyal bir proje olarak gördüğümüz tesisimiz ilimiz turizmine büyük katkı sağlayacaktır. 6 milyon dolara mal olan otelimizde, mimari olarak abartıya kaçmayan modern bir tarzı ve hafif klasik bir üslubun harmanı benimsedik.Hotelimizde 115 standart oda, 3 normal oda 1 King Suite ,1 Engelli oda  toplam 120 oda 250 yatak kapasite mevcut. 2100 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen otelimizde 8000 metre kapalı alanına ek olarak açık ve kapalı otopark alanımız bulunuyor. 5 yıldızlı Clarion Hotelimizde yok yok. Özellikle tercihimiz İş dünyasının ihtiyaçlarına ve misafirlerine huzur sunabilecek şekilde otelimizi tasarlamak olmuştur. Ben bu tesisimizin Kahramanmaraş’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

otel6

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise yaptığı konuşmada şunalrı belirtti; “Kahramanmaraş’ımız 5 yıldızlı bir otele kavuştu. Kahramanmaraş’ta bu güne kadar bunun eksikliği hissediliyordu.  Kahramanmaraş’a bu güne kadar Kırsal Kalkınmayla, devletimizin desteği ile önemli derece de 3 yıldızlı oteller yapıldı. Ancak 5 yıldızlı otelimiz yoktu. Ben bu şehrin Belediye Başkanı olarak Ramazan Tekinşen’ e ve grubuna çok teşekkür ediyorum.

otel2

Kendilerini tebrik ediyorum. Böyle bir tesisi Kahramanmaraş’ımıza kazandırdıkları için. İnşallah Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal, Milletvekillerimiz ve Teşkilatlarımızla el ele vererek Kültür ve Turizm alanında en çok payı alarak bu açığımızı gidereceğiz. İnşallah Yeni yatırımcılar bekliyoruz. Kahramanmaraş Sanayisindeki gelişmeye paralel olarak otel yapımı olmamış ama son yıllarda bu alanda hızlı bir yatırım var. Son olarak ise bu gün 5 yıldızlı otelimiz oldu. Kendilerini tebrik ediyorum hepinize saygılar sunuyorum” dedi

otel

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise konuşmasında şunları söyledi;   “Kahramanmaraş’tan Başlayarak Tüm Türkiye’ye yayılan bir Kurtuluş Mücadelesi’ nin yıldönümü gibi çok özel bir gün içerisindeyiz. Bundan 96 Yıl önce can ve kan pahasına kazanılmış bir İstiklal Mücadelesini anma günlerindeyiz. Yarın inşallah Sayın Başbakanımız ve Bakanlarımızın da katılımıyla 12 Şubat Gününü büyük bir coşku ile kutlayacağız. Bir kez daha halkımızın 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Hak edilmiş bir zaferi kutluyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Allah onlara rahmet eylesin. Bizlere bir kez daha bu ülkede İstiklâl mücadelesi yapmak gibi bir zorunluluk göstermesin. Hep böyle güzel anılarda beraber olalım. Bu gün burada Kahramanmaraş’a Ekonomik anlamda çok güzel bir yatırım kazandırılıyor.

otel4

Emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Bu emeğin gurunu yaşıyorum. Hem şahsım hem de Kahramanmaraşlılar adına kendilerine tebriklerimi ifade ediyorum. Aynı zamanda  bu kazancın Kahramanmaraş’ın ortak bir değeri olduğunu nu da ifade ediyorum. Başkanımın da ifade ettiği gibi Kahramanmaraş sadece ekonomik sektörlerde değil sosyal kültürel sektörlerde de kendini aşan bir potansiyele sahip. Bize düşen bu potansiyeli sonuna kadar  evremizi işin içine koyarak gün yüzüne çıkartabilmek. Bir kenti kent yapan sadece içinde barınanlara sapladığı o huzurlu yuva imkanı değildir. Kenti güçlü yapan kentin ürettikleridir. Kentin haraketliliğidir. Bu haraketlilik içerisinde elbette konaklama önemlidir. Kahramanmaraş bir konaklama tesisine daha kavuşmuştur” ben tekrara emeği geçenlere, bu yatırımı yapanlara çok teşekkür ediyorum. Bize düşen görev yatırımcımızın yanında yer almamızdır. Bu konaklama tesisimiz Kahramanmaraş’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

otel3

Açılış Sonrası Kahramanmaraş’ın ilk 5 Yıldızlı Hoteli Olan Clarion Hotel gezildi. Gelen konuklara ikramlar sunuldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co