Kahramanmaraş Tek yürek

Kahramanmaraş Tek yürek

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da Demokrasi ve Şehitler mitingi Kent Meydanında binlerce vatandaşın katılımıyla düzenlendi. Kentte 7’den 70’e her kesimin katılımı ile gerçekleşen mitinge Başbakan Yardımcı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak’ta katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, hain Fetö tarafından kalkışılan darbe girişiminden sonra meydanlarda nöbet tutan vatandaşların Demokrasi Nöbetini siyasi partilerin katılımıyla yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile taçlandırması önerisine karşılık tüm Türkiye’de miting düzenlendi.

DSCF2295

İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen mitinge CHP, MHP, AK Parti katılırken Kahramanmaraş’ta ise yine CHP, MHP, AK Parti, BBP, SP’nin il teşkilatlarıyla birlikte on binlerce vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Kahramanmaraşlıların Kent Meydanını tıklım tıklım doldurmasının ardından siyasi partilerin il başkanları birer konuşma yaptı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği konuşmalarda, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne vurgu yapıldı.

Kahramanmaraş’ta ki siyasi parti liderlerinin konuşmalarından sonra hep beraber İstanbul Yenikapı’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adelet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın konuşmaları dev ekrandan konuşmalarını dinlendi.

AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Uğur Dilipak, İlker Çitil, İmran Kılıç, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Metin Doğan, CHP İl Başkanı Esat Şengül, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Tüten, BBP İl Başkanı Hasan Kızıldağ, eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, eski AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç ile Alevi kanat önderlerinden Mehmet Ocak da konuşma yaptı.

13907196_266027503782833_6438061225921328899_n

Demokrasi ve Şehitler Mitinginde ilk konuşmayı BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ, “Allah bu ülkeye bu millete zeval vermesin. 15 Temmuz’dan bu yana, ABD ve Nato Orjinli, Feto ve PDY taşeronluğunda gerçekleştirilmeye çalışan bu alçakça girişimi her yerde deklare ediyoruz. Bu alçak oyunu milletimiz bozarak bu girişimi yapmaya çalışanların ve çanak tutanların kursağında kalmıştır. Gelin Kahramanmaraşlılar bu birlik ve beraberliğimiz bir daha bozulmasına izin vermeyelim” dedi.

13641183_266027643782819_2158569224276229309_o

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Tüten; “96 yıl önce Abdal Halil Ağa, o akşam evinde yiyeceği yemek olmamasına rağmen Fransız’a boyun eğmedi. Bizde Hali Ağa’nın yaşantısını örnek alalım. Devletin ekmeğini yiyen Fetö askerleri savaşta bile bombalanmayan TBMM binasını bombaladılar. Bu kadar vatan hainliği olmaz. Yahudi’nin papazlı parasını cebine koyup bereket getirsin diye medet uman fetöcüler, bunun karşılığını en ağır şekilde görecekler” dedi.

DSCF2318

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Öner, “15 Temmuz gecesinde Türk milletinin kanında topladığı asaletle, siyasi görüş gözetmeden birlik ve beraberlik içerisinde bu hainlere karşı koydu. Bu karşı koyma yüz yıl önce de gerçekleşti. 15 Temmuz’da Millet iradesinin kalbi olan TBMM’ye bomba atıldı. TBMM’nin kalbine bir hançer saplanmıştır. Bunu püskürten 1071’deki Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın ruhudur, Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhudur, Sütçü İmam’ın ruhudur. Fatih Sultan Mehmet’in ruhudur” dedi.

DSCF2320

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül bir şiir okuyarak; “Mustafa Kemal Atatürk’ün söz konusu vatansa gerisi teferruattır lafını yaşıyoruz. İşte devlet işte millet” dedi.

DSCF2323

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Ezanları susturan darbelerden, Darbeleri durduran darbeleri lütfeden Allah’a hamd olsun. Türk Silahlı kuvvetlerimize sızarak alçakça haince bir saldırıda bulunmuştur. Cumhurbaşkanına ve Kahraman güvenlik güçlerimize alçakça haince saldırıda bulunmuştur. Bu bir darbe girişiminin yanı sıra işgal girişimidir, milletimizin iradesine ve ülkemize yapılan bu haince girişim, aziz milletimizin birlik, beraberlik içerisinde omuz omuzu onların planları paramparça edilmiştir. Emperyalist güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarını, milletin iradesine karşı bu oyunu bozmuştur. Atalarımız 100 yıl önceki kurtuluş savaşımızda nasıl kararlı durmuşsa, şimdi de aynı kararlı şekilde biz duruyoruz. 15 Temmuz’da bu kararını tüm dünyaya haykırdık. Bu birlik ve beraberlikle hiçbir dünya ülkesinin bize gücü yetmez. Bu birlikteliği sadece bugün değil, bundan sonra da devam ettireceğiz, omuz omuza yürüyeceğiz” dedi.

DSCF2325

Ak Parti Kahramanmaraş eski Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, “96 yıl önce bir devletimiz bile yokken Kahramanmaraşlı dünyanın en modern ülkelerini yıkmıştır, ülkeden kovmuştur. Bu kahramanlık dillere destandır, bu destanı bir kez daha demokrasisine, milletine, ülkesine sahip çıkarak yeniden yazmıştır. Bu millet yaşadıkça Türk devleti yaşayacaktır. Bu ülkeyi kuran da millettir, yaşatacakta millettir” dedi.

DSCF2326

Ak Parti Kahramanmaraş eski Milletvekili Sıtkı Güvenç; “Organize darbe girişimini hep birlikte savuşturduk. Akabinde 15 Temmuz’dan bu yana bu meydanları tıklım tıklım doldurduk. İstanbul ve Anadolu’nun tüm illerinde yapılıyor. Bu fedakârlık, yaptığınız bu cesaret her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

Metin Doğan

Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Metin Doğan; “Sizler öyle kahraman bir milletsiniz ki; öyle bir kahraman şehrin evlatlarısınız ki, tıpkı Sütçü İmam gibi bir yiğit çıktı. 100 yıl sonra torunu olarak bir haini alnının ortasından vurdu. Böyle bir sütçü İmamın ve böyle bir sütçü imam torunun yaşadığı bir şehirde şükretmeliyiz. Yine omuz omuza olarak darbeyi püskürttük. İçimizdeki hainleri temizleyip, dünyanın süper gücü olacağız. Çocuklarımızın geleceği için, hepimizin geleceği için, parti gözetmeksizin hep birlikte hareket edeceğiz” dedi.

13680282_266030560449194_2218774069317234849_o

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç; “Bu olayları ibret alarak gelecek nesillere aktarmalıyız. Siyonist ve emperyalist güçler 15 Temmuz gecesi o fitne ateşini bir kez daha yakmak istedi fakat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde, seçilen milletvekillerimizin iktidarıyla, muhalefetiyle meclisimizde sizin iradenize sahip çıkmak için meclise koştuk” dedi.

13679887_266030647115852_2035472234759312258_o

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı İlker Çitil; “Milletimizin dik duruşuyla, milletimizin tüm Türkiye’de meydanlara inmesiyle çok şükür püskürtüldü. Duygu ve coşku 23 gündür ülkemizin her bölgesinde devam etti. Bu darbe girişimi sadece bize değil tüm İslam Alemine yapılan bir saldırıydı. Canını ortaya koyan o vatandaşlar sayesinde bu darbe girişimi püskürtüldü. Tüm şehitlerimiz ve gazilerimizden Allah razı olsun. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz devam ettikçe ne bu bayrak yere iner, ne de kötü emelli yurt içi ve yurt dışı mihraklar amaçlarına ulaşamaz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

13680417_266030677115849_8219758643665251387_o

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak, “yaklaşık 100 yıl önce dedelerimiz 22 gün 22 gece süren destansı mücadelenin ardından memleketimizden emperyalist güçleri kovdu. O ataların torunu olarak bizde 22 gün 22 gecedir burada emperyalist güçlere karşı kararlı bir şekilde duruyoruz. Bu direnişin finalini ise bugün yapıyoruz. Bundan sonra mezhebimiz, ırkımız, dilimiz ne olursa olsun Emin bir ülke olarak yaşayacağız. İşte bu topluluk Allah’ın izni ile bunu başaracağız. Türkiye’yi kurtardık, hep birlikte olarak mazlumların umudu da olacağız. Dünya’ya gücümüzü göstereceğiz” dedi.

13923698_266030697115847_1774835129480703229_o

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, “15 Temmuz’da bu millet destan yazdı, hainlere bu ülkeyi bırakmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu millet sahip çıktı. Ülkede ki oyunları hep birlikte bozduk. Bizim geçmişteki büyük kahramanlarımızı unuttular. Tanklara, toplara, savaş uçaklarından atılan mermilere karşı iman dolu göğsü ile siper olan, bu vatana sahip çıktılar” dedi.

13925488_1828537304043723_6625340796183164005_o

İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç; “15 Temmuz’da siz ki tarihin gördüğü ve göreceği en büyük ihaneti, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla ve çocuğuyla, Kürt’üyle, Türk’üyle,  Alevi’si, Sünni’si, CHP’lisi, MHP’lisi, AK Partilisiyle püskürttünüz ya gene siz 15 Temmuz’dan bu tarafa meydanlarda aynı şekilde tarihin gördüğü ve göreceği en büyük halk hareketini, demokrasi, memleket hareketini ortaya koyuyorsunuz ya sizin için söylenecek ve yapılacak iki şey var. Çünkü tarih ve bilim adamları bu destanı hakkıyla yazmakta acze düşecekler. Kelimeler yetmeyecek. Sayfalar yetmeyecek. Bilim adamlarının aklı sizin bu kahramanlığınıza gücü yetmeyecek. Gelecek adına, ülkemizi kurtarma, bu ülkeyi dünyanın süper ülkeleri arasına katma, güçlü bir gelecek adına, İslam coğrafyasını ayağa kaldırmak, sömürgeci Batı medeniyetinin karşısına tekrar kendi medeniyetimizi, şefkat, adalet, insanlık medeniyetimizi ortaya koymak adına ey yüce milletim, ey 79 milyon, Allah bu birliğinizi bozmasın, Allah aklımızı ve fikrimizi kaybettirmesin” dedi.

Vali Vahdettin Özkan

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan; “Kahramanlığınızı bir kez daha gösterdiniz. Bu şanlı direnişin karşısında bizde saygıyla eğiliyoruz. Fetö terör örgütünün Türk milletinin tarihine, kültürüne, maneviyatına, gelecek nesillerine yaptığı bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Yakın zamandaki yapılan askeri darbe girişimi değildir, hem küresel ülkelerin bütün imkan kabiliyetini Türk milletinin evlatlarının geleceğin yok etmeye yönelik bir akımıdır. Hem de tüm kurumların içerisine yerleştirilmiş kadroların bir hareketidir. Bu direniş, bu hareketin karşısında gücünü imandan alan bir milletin şanlı direnişidir” dedi.

Ohal’le ilgili de konuşan Vali Özkan, Ohal’in vatandaşın bir an önce özgürlüklerine kavuşturmak için çıkartıldığını hatırlatarak, vatandaşların rahat olması çağrısında bulundu.

13667840_1743426575874085_5552009999544859812_o

Bugün Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine 81 ilde iktidarıyla, muhalefetiyle, kadınıyla, erkeği ile askeriyle, polisiyle, 7’den 70’e bir millet olarak ellerinde bayrak kalplerinde iman ve vatan sevgisi ile bir arada olduklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, şunları kaydetti: “15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimiyle Türkiye, vatanımızın aziz evlatları bir kez daha kurtuluş ruhunu, Çanakkale ruhunu bir kez daha bizlere yaşattılar. 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe teşebbüsünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu milletin parasıyla alınan, bu milletin silahlarını, bu milletin uçaklarını, bu milletin tanklarını, bu milletin toplarını, bu milletin üzerine süren haşhaşileri, o sapıkları, o hainleri bu elimizde ki bayrakla ve kalbinizde ki imanla durdurdunuz. Onlar zannettiler ki bizim milletimiz, bizim insanımız tankın, topun, uçağın karşısında eğilirler. Bizim milletimizin kalbinde ki imanı, kalbinde ki vatan sevgisini, elinde ki bayrağa olan düşkünlüğünü onlar bilemezler. Bizim milletimiz vatanı için, bayrağı için, devleti için, namusu için yaşar ve bunlar için ölür. Tankın karşısında değil, sadece Allah’ın karşısında eğilir. O yüzden 15 Temmuz’da yaşadığımız bu hain girişim dolayısıyla bütün kesimler birleşip, bir arada olduk. O gün bütün muhalefet partileri, iktidar partisi milletvekilleri sizin iradenize, sizin meclisinize sahip çıktılar. Biz o darbe teşebbüsü karşısında milletimizin aziz evlatlarından 240 şehit verdik. Terörle mücadele etsin diye büyütüp beslediğimiz evlatları, polis yaptığınız, vatan için, bayrak için gözünü kırpmadan teröristin üzerine giden evlatlarınızı akşam yatakhanelerinde bombaladılar. 47 polis kardeşimiz şehit oldu. Bir tanesi de Türkoğlu’ndan olan bizim kardeşimiz. 5 askerimiz şehit oldu. 174 sivil vatandaşımız şehit oldu. Bunların hepsi bu vatanın öz evlatları ve bu vatan için canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizdir”

13921195_1202880896400748_4303926124355660444_n

Darbe girişimini milletin dik duruşu ile püskürtüldüğünü ifade eden Kaynak, “Bizim şerefli ordumuzun TSK’mızın en şerefli üniformalarını ele geçirmiş bir grup teröristin darbe teşebbüsü işte böyle 78 milyon milletimizin bütün evlatlarını bir arada tuttu. Dimdik tuttu ve Allah’ın izniyle bu darbeyi milletimizin dik duruşu ile savuşturuldu. Bir düşünün bizim meclisimiz gazi meclistir. Bizim meclisimiz kahraman meclistir. Bizim meclisimiz bu devleti kuran meclistir. Anadolu’nun işgal edildiği Fransız’ından, İngiliz’ine, İtalyan’ından Yunan’ına, o günleri bir hatırlarsak Mustafa Kemal önce çözümü millete aradı ve Türkiye’nin her tarafından Ankara’da toplanıp bir meclis kurmak istediler. 23 Nisan 1920’de açılan meclis kendisine 2 tane hedef koydu. O zaman ki tabirle söyleyeyim. Bu meclisin hedefi tam bağımsızlık ve millet egemenliği hâkimiyetidir. İşte düşünün bu çılgın adamlar Atatürk’ün kurduğu ve bu devleti kuran gazi meclisi bombalamaya cesaret ettiler. Ama o mecliste sizin seçtikleriniz sizden aldıkları emanete bombaların altında durarak sahip çıktılar. Bakın dünyada efendimizin, peygamberimizin met ettiği 3 tane şehir var. Biri doğduğunu yer Mekke, diğeri annesinin memleketi Münevver Medine ama peygamberimiz İstanbul’u fetih eden asker ne güzel asker, İstanbul’u fetih eden komutan ne güzel komutandır diye İstanbul’u da 1400 yıl önce met etmiştir. O İstanbul kaç kez kuşatılmasına rağmen, kaç kez fetih edilmeye çalışılmasına rağmen, o İstanbul hep direnmiştir. Büyük kumandan Fatih atını denize sürer ve der ki: Ya ben İstanbul’u alırım, ya İstanbul beni. İşte 15 Temmuz’a bağlayan akşam başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Fatih’in atını İstanbul’un sularına sürdüğü gibi kendisine tekneyle Yunan adalarına kaçma teklif edildiği halde Cumhurbaşkanı Cumhurun olduğu yerde olur. Ben uçağıma atlıyorum ve İstanbul’a gidiyorum demese aynı atası Fatih gibi inanın bu darbeyi savuşturamazdık”

DSCF2301

“EN BÜYÜK CEZAYI VERECEĞİZ”

İdam sesleri üzerine bu zulüm edenlere asla merhamet göstermeyeceklerinin altını çizen Kaynak, “Bugün sizin elinizdeki bu bayrakla, kalbinizdeki bu imanla durduğunuz gibi fil hadisesini bize bizim milletimize yeniden yaşatan Rabbime hamd olsun. Cumhurbaşkanımız diyor ya 40 yıl emek verdiler bugün için, 40 yıl nakış işler gibi ördüler, 40 yıl tuğla tuğla bir bina yaptılar. Ama 20 saatte darmaduman ettiniz. Aynen rabbimim onlar, o imansızlar örümceğin arkasında yaptığı evin arkasına saklananlar gibidir. Örümcek o ağı örmek için çok büyük emek sarf eder. Oda nakış gibi işler, ipek gibi işler. Ama Allah öyle buyuruyor bir fiskelik canları vardı. Büyük Türk Milleti bir fiskelik canları olduğunu gösterdi. Allah sizden razı olsun. Sizin iradenize, kararınıza, dik duruşunuza karşı şimdi görev bizde. Allah’ın izniyle bu millete karşı o insafsız, o vicdansıza karşı hak ettikleri en büyük cezayı vermek görevi bizde. Göreceksiniz ki biz asla zulüm edenlerden olmayacağız. Biz adil olacağız. Ama asla merhametli olamayacağız” dedi.

DSCF2308

maras1

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co