Kahramanmaraş Saadet Partisi Mart ayı il divan toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Saadet Partisi Mart ayı il divan toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Saadet Partisi Mart ayı il divan toplantısına Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Tüten, İlçe Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

IMG_9805

Divan toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mustafa Tüten,Biz Milli Görüşçüler olarak ibadet aşkıyla milletimizin hizmetine ve Genel Başkanımız Prof Dr. Mustafa Kamalak Bey’in emrinde milletimizin hizmetine koşmaktayız. Biz Milli Görüşçüler olarak ülkemizi daha iyi idare edebileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü bizler aziz milletimizi, güzel vatanımızı ve dinimiz İslam’ı karşılıksız seviyor 76 milyonun kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Sürekli kavga halinde olan iktidar tarafından ülkemiz ateş çukuruna atılmak isteniyor.  Biz bu gidişata dur diyeceğiz.” şeklinde konuştu. Mustafa Tüten, “Biz sadece meclise girmek için değil, Bu cografyada mağdur edilen İslam milletinin düştüğü durumun çözümü için mücadele ettiklerini söyledi. Aynı zamanda bu halkın hakkını korumak için çalışmalıyız. Saadet Partisi seçim çalışmalarını tüm ciddiyetiyle devam ettirmektedir. Halkın bize ihtiyacı var.”dedi.

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlıgı Mart ayı İl divan toplantısında katılan Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Sokaklara çıkıp vatandaşlara Saadet Partisi’ni, Milli Görüş’ü yeniden anlatacağız” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Filistin bütün İslam dünyası için namus meselesidir. İsrail hangi dilden anlıyorsa onun dilinden konuşarak bu konuya müdahale edilmesi gerekir” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Türkiye’de ekonomik olarak zor bir süreç yaşandığını dile getiren Tongüç, “Türkiye ekonomik anlamda yaşamış olduğu durum faize ödediği paralar ve yatırıma ayrılan paralara baktığımızda Türkiye’nin bütçesi de maalesef faiz bütçesi olmaktan kendini kurtaramadı.” dedi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç: “Bir ülkenin yatırım ve üretim yapmadan, istihdam sağlamadan var olan potansiyelini değerlendirmesi mümkün değildir” dedi. Tongüç,  düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’deki güncel, siyasi ve ekonomik konular hakkında bilgi verdi.Tongüç, “Saadet Partisi olarak 81 il için teşkilatlarımızın temayül yoklamaları tamamlandı. Önümüzdeki hafta içerisinde de illerimizden gelen temayül yoklamaları ve mülakatları değerlendireceğiz. Geçici aday listelerinin de 7 Nisan itibarıyla Yüksek Seçim Kuruluna verilmesi konusundaki çalışmalarımız devam etmektedir.

IMG_9806

Tongüç, hizmet ve turizm sektörüyle de bir ülkenin ekonomik kalkınmayı sağlayamayacağını savunarak, ithalata dayalı bir ihracatı da kabul etmediklerini söyledi. Teknolojiyi geliştirmelerinin kaçınılmaz olduğunu, kendileri için yerli kaynaklarla üretilmiş ürünlerin ihracatının önemli olduğuna işaret eden Tongüç, “İnşallah 7 Haziran itibarıyla vazifeyi, milletimizden devraldığımız andan itibaren üretim konusunda çok yönlü çalışmalar yapacağız. Özellikle Saadet Partisi olarak Kahramanmaraş’a ait projelerinin sinevizyon olarak devam ettiği konuşmasındaKahramanmaraş’ta, hayvancılık ve sanayi potansiyelleriyle ilgili yapılması gereken çalışmaları bir yol haritası olarak çıkardık. Önümüzdeki 7 Haziran seçimlerine hazırlanırken, bu potansiyellerin nasıl harekete geçirileceğiyle alakalı olarak sizlere değerlendirmeler yapacağız” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co