Kahramanmaraş İl Yatırım Komitesi kuruldu

Kahramanmaraş İl Yatırım Komitesi kuruldu

İş ve yatırım ortamının değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, ildeki kamu ve özel sektör yatırımlarının izlenmesi, ‘’İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi’’nin belirlenmesi ve uygulanmasına katkı sağlanması, iş ve yatırım ortamı ile ilgili kuruluşların fikir ve tecrübelerinin paylaşılması ve yatırımcının ihtiyaç duyduğu konularda kurumsal işbirliklerinin geliştirilmesi amaçlarıyla, Kahramanmaraş’ta “İl Yatırım Komitesi” kuruldu.

Sekreteryası DOĞAKA Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisi tarafından yapılacak olan İl Yatırım Komitesi, ilk toplantısını Vali Vahdettin Özkan başkanlığında geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdi.

İl Yatırım Komitesi (1)

Kahramanmaraş Valiliği’nde yapılan toplantıya, Vali Özkan’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Vekili Mehmet Türköz, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, yatırımlarla ilgili Kamu Kurumlarının Müdürleri ile il ve ilçelerde bulunan OSB ve Ticaret Sanayi Odaları’nın Yönetim Kurulu Başkanları katıldı.

İl Yatırım Komitesi’nin Çalışma Usul ve Esasları hakkında yapılan sunumun ardından komite üyelerine Kahramanmaraş’ın ekonomik görünümü hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Kahramanmaraş İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi konulu son sunumun ardından üyelerin görüş ve önerileri alınarak toplantı tamamlandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co