Kahramanmaraş Havalimanı’na yeni yatırım !

Kahramanmaraş Havalimanı’na yeni yatırım !

Gazeteci Bekir Doğan ve  Niyazi Kara geçtiğiniz günlerde Ankara’ya giderek Milletvekillerimizi ziyaret etti..

 ANKARA- Gazeteci Bekir Doğan , Niyazi Kara’ya açıklama yapan Ak Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal:” Kahramanmaraş Limanı pistini Adana yolu tarafına uzatacağız, yeni abron binasını da buraya yaparak, hızlı treni de buraya getireceğiz” dedi.

 aaa

 Kahramanmaraş Hava Limanı hakkında Kahramanmaraş Gazetesi’ne açıklama yapan   Ünal; “Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman, Malatya, Kayseri ve Adana Hava Limanları’nın durumu, Adana Mersin arasına yapılan Bölge Hava Limanının durumunu değerlendirdiğimiz zaman biz yeni bir bölgesel Hava Limanı yerine mevcut hava limanımıza  sahip çıkmamız gerekiyor..

aaaa

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi ve Narlı’dan geçecek olan, Hızlı tren İstasyonunu çok modern bir şekilde Hava Limanı Abron binası ile aynı yere yapılması için bir proje çalışması başlattık.  Aynı anda 5 uçağın durabileceği, bir meydan, olmalı.  Kahramanmaraş Hava Limanı pist uzunluğunun 3,5 km. çıkması için görüşmelerimiz devam ediyor. Demiryolu tarafına pisti uzatarak  Terminal Binasını  Adana yolu tarafına yapacağız. Böylece eski binamızı da dış hatlar terminali olarak kullanılabilecek bunun için bir proje çalışmasına başlatıyoruz, önümüzdeki günlerde THY – DHM yetkilileri ile Kahramanmaraş’a gelerek nihai kararı vereceğiz” dedi.

aaaaa

 

Narlı da ki bölge hava alanı yerini gördükten ve ilgileri dinledikten sonra , en mantıklı olan işin kendi hava alanımıza sahip çıkmak olduğunu söyleyen Mahir Ünal, “ Biz hava alanımıza sahip çıkalım, yetkilileri toplayın oraya getireceğim akıllı , mantıklı yapılması gereken ne ise onu en kısa zamanda yaptıracağım, benim düşüncem, hava alanı ile hızlı tren istasyonunu aynı yere yaparak, hava alanı girişini Adana yolu üzerinden vermektir.. bunun proje çalışmasını en kısa zamanda başlatacağım” dedi.

abs

 

Hedefimiz  İstanbul seferi, Sabiha Gökçen’e gece veya sabah erken sefer konması diyen Mahir Ünal: “Kahramanmaraş’tan Ankara’ya sabah saat 06.45 de hareket eden uçağın Türkiye ve yurt dışına bağlantısı var. Gece saat 23.20 de Kahramanmaraş’a dönüş yapıyor. Biirde aynı saatlerde İstanbul uçağı ilave ettire bilirsek mesele çözülecektir, pistin uzaması ve Hızlı Trenle hava alanın aynı yerde olması demek, trenle gelen yolcu uçakla, uçakla gelen yolcu trenle yurt içi ve yurt dışına devam etme şansını yakalayacaktır.” Dedi.

 

Mahir Ünal’a teşekkür          

 

Köşe yazısı ve haber yaparak sürekli konuyu gündeme getiren Gazeteci Bekir Doğan, ve Niyazi Kara, Kahramanmaraş Ankara Uçak seferi için tüm ağırlığını koyarak, halkın isteği doğrultuda  sefer başlatmasından dolayı Ak Parti Grup Başkan Vekili ve  Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a teşekkür ettiler..

 

TBMM’ de ziyaret ettiğimiz Kahramanmaraş Milletvekillerimiz : Nevzat Pakdil, Sıtkı Güvenç, , Mesut Dedeoğlu , da aynı görüşü paylaştığını Narlı ‘ya Bölge Havaalanın şu aşamada imkansız görüldüğünü bizim yapmamız gerekenin Hava Limanımıza sahip çıkmamız gerektiği yönünde oldu.

 

     ANKARA ÇIKARMASI YAPTIK

 

Geçtiğimiz hafta sonu Kahramanmaraş Gazetesi olarak Ankara çıkarması yaptık. Milletvekillerimizle görüşmeler de bulunarak Kahramanmaraş meseleleri dile getirildi. Kahramanmaraş Ankara uçak seferlerinden dolayı emeği geçenlere teşekkür edildi.

 

Bugüne kadar yeterli reklamı yapılmayan Ankara – Kahramanmaraş uçak seferlerinin güzel doluluk yakaladığını ve her geçen gün daha iyi olduğunu gözlemlediklerini ifade eden THY yetkilileri, 16 gündür devam eden Kahramanmaraş’tan sabah 06.45 de Ankara , Ankara’dan gece saat 23 20 de Kahramanmaraş Seferlerinin iyi gittiğini ve biraz tanıtım yapılması ile daha iyi konuma geleceğini söylediler..

 

Ankara çıkarması yaparak : Ankara ziyaretleri verimli geçen Gazeteci Bekir Doğan, Niyazi Kara, aynı gün gece Kahramanmaraş’a milletvekilimiz Sıtkı Güvenç ile geri döndüler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co