Kahramanmaraş- Göksun Yolu ne zaman bitecek?

Kahramanmaraş- Göksun Yolu ne zaman bitecek?

Kahramanmaraş’ın en büyük sorunlarından olan Ulaşım sorunu Ak Parti iktidarının 13 yılında da çözülemedi.

Yıllardır Kahramanmaraş’ın en büyük sorunlarından biri olan Ulaşım sorununun bir an önce çözülmesi gerektiği  konusunda  hemfikir Kahramanmaraş halkı Siyasi iradenin güçlü  bir şekilde bu konuya eğilmesini Özellikle Kahramanmaraş- Göksun Yolu ve Kahramanmaraş- Nurdağ Kömürler) arası duble yolun sıcak asfaltının  un hızlı bir şekilde tamamlanmasını istiyor.

gokt

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe,  Kahramanmaraş Milletvekilleri Sıtkı Güvenç,  Yıldırım Ramazanoğlu ve kentte görev yapan basın mensupları,  ve 9 Aralık 2013 ‘de Kayseri yolunda incelemelerde bulunmuşlardı.

gökt1

Burada açıklama yapan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe şu açıklamalarda bulunmuştu; “Kahramanmaraş- Göksun arasındaki yol il özel idaresi bütçesi ile 3 bölümde yapılıyor. Tekir- Göksun arasındaki bölüm ise Karayolları genel müdürlüğünce 2 bölüm olarak gerçekleşti. Kahramanmaraş-Tekir arasındaki bölümde Kahramanmaraş Anıt Kavşağı- Üniversite Kavşağı, Üngüt Kavşağı, organize sanayi bölgesi kavşağı olmak üzere 4 âdete köprülü kavşak planlanıyor. Geçtiğimiz hafta üniversite kavşağında inşaatımız başladı. Aynı zamanda Ceyhan köprüsü ile Andırın güzergâh arasında bir yol değişikliği bulunuyor. Şu andaki mevcut yol tercih edilmiyor, daha batıdan bir yol seçildi. Bu da Göksun yolunda 13 kilometre kısalma sağlıyor. Şu anda geçtiğimiz 2 tünel ve bundan yine 2 tünel var. Bunlardaki kaplama işlemi de hemen hemen tamamlandı. Bu güzergahta 3 viyadük bulunuyor. 2015 yılında buralardan geçerek, Göksun’a ulaşmış olacağız” dedi.

Kahramanmaraş halkı yol inşaatı bu hızla uzun yıllar sürer, 2015 yılında yetişmez. Siyasi irade ve diğer yetkililer hep birlikte güçlü bir şekilde bunun üzerinde olmalılar ve kısa zamanda ulaşım sorunu çözülmeli” dediler.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

“Kahramanmaraş- Göksun Yolu ne zaman bitecek?” için bir cevap

  1. bülent dedi ki:

    bugün 05 nisan 2015 yol mol yok 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co