Kahramanmaraş- Dereköy- Bulanık yolu kazalara davetiye çıkarıyor

Kahramanmaraş- Dereköy- Bulanık yolu kazalara davetiye çıkarıyor

Kahramanmaraş- Dereköy- Bulanık yolu kazalara davetiye çıkarıyor

Kahramanmaraş- Dereköy- Bulanık mahalleleri istikametinde bulunan yol güzergâhında sürücüler asfaltın erimesi nedeniyle zor anlar yaşıyorlar.

Bir çok vatandaş gazetemizi arayarak bu yolla ilgili şikayetlerini dile getirdiler. Vatandaşlar Dulkadiroğlu ilçesi bu kadar sahipsiz mi niçin bir yetkili bu yola bakmıyor. Geçtiğimiz yazında bu yol çok rezildi. Sonra stablize yapıldı, yol eridi, tekrar çakıl döküldü. Ancak bu yıl da yine aynı şekilde aşırı sıcaklardan dolayı yolda araçlar zor gidiyor. Eriyen asfalt nedeniyle, araçların her yeri asfalt oluyor hemde araçlar kayıyor. Bu yola bir çözüm bulsunlar diye beni ve gazeteyi arayanlar oldular.

Vatandaşlar bu duruma tepki göstererek, Belediye yetkilileri buraya niye bakmıyor. Bu işin sorumluları bunu görmüyor. İlla birkaç kişi ölecekmi? Bunu mu,  bekliyorlar. Erimiş yolda gitmemiz çok zor oluyor. Araçlar kayıyor. Korkarak ilerliyoruz. Birileri bu duruma bir el atsın diye gazetemizi arayarak haber yapılmasını istediler. Bizde Kahramanmaraş Gazetesi olarak konuyu gündeme getirdik ve haber yaptık. İlgililer duyurulur.

Kahramanmaraş bu yollardan ne çekiyor. Madalyalı kavşak, Ağcalı kavşağı( Muayene istasyonun olduğu yer, Kılavuzlu kavşağı bir türlü tamamlanamadı. Madalyalı kavşakta hala çalışma devem ediyor. Diğer kavşaklarda çalımalar durmuş. Günlerdir bir çalışma yok. Ne kadar daha bekleyecek. Bütün bunlar Kahramanmaraş’a özgü işler olsa gerek. Ak Parti iktidara geleli  15 Yıl oldu hala Göksun- Kahramanmaraş yolu bitirilemedi. Önce bir güzergah belirledi. Binlerce kamyon harfiyat çekildi. Andırın kavşağına çıkacak bu yola büyük paralar harcandı. Ancak buradan vazgeçildi. Yeni güzergah çalışmaları başladı. Bu da bir tülü bitirilemedi. Hafta sonları Kürtül istikametinden gelen vatandaşların çilesi başlıyor. 10 dakikalık yolu yarım saatte geçemiyorsunuz. Yolun bir şeridi çökmüş. Bakan yok eden yok. Kimsenin umurunda değil. Karayolları zaten vurdumduymaz.  Siyasilerden ses yok.  Kahramanmaraş’ta çileden çıkmamak elde değil. Çarşı’da çalışmalar tam da zamanını buldu. Ramazan ayında insanlar söylenip duruyor.  Her yerde inşaat, duran çalışmayan ve bir türlü bitirilemeyen çalışmalar. Vatandaş canından bezmiş vaziyette.  Kayseri yoluna giden vatandaşlar buradan şikayetçi, çarşıdan gitmek isteyen vatandaşlar buradan şikayetçi. Sola dönüşle kapalı, vatandaşlar nereden gideceğini bilmez oldu. Tepkiler büyüyor. Bu şehrin trafiği bir an önce rahatlatılmalı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co