Kahramanmaraş Barosu’ndan bilgilendirme standı

Kahramanmaraş Barosu’ndan bilgilendirme standı

Kahramanmaraş Barosu Adli Yardım Komisyonu’nda görev alan avukatlar, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant açarak, ziyaretçilere Adli Yardım Komisyonu’nu tanıtıcı broşürler dağıttı.

Seçkin marka karması ile alışveriş, moda ve eğlencenin nabzını tutan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sosyal projelere verdiği destekle de kentin bu alandaki ihtiyaçlarına önemli katkılar sağlıyor. Kamu kurumları ve halk yararına çalışan sivil kuruluşların önemli projelerine ev sahipliği yapan Piazza’da bu kez Kahramanmaraş Barosu Adli Yardım Komisyonu tarafından bilgilendirme standı açıldı.

Ücretsiz Avukatlık Sunuluyor

Adli Yardım Komisyonu Başkanı Avukat Osman Ay, 2016 yılında Kahramanmaraş’ta 428 kişinin ücretsiz avukat uygulamasından yararlandığını söyledi. Komisyonun çalışmaları kapsamında hukuki yardıma ihtiyacı olan gelir düzeyi düşük vatandaşlara yardımcı olduklarını ifade eden Ay, “Vatandaşlarımıza Adli Yardım Komisyonu’nun yapısını, işlevlerini tanıtmak üzere Piazza AVM’de bulunuyoruz. Bir grup meslektaşımızla birlikte halkımıza adli yardımı anlatmak, komisyonun hukuki yararlarını anlatmak için böyle bir stant açtık” dedi.

Adli yardımdan yararlanma kriterlerine de değinen Ay, “Adına kayıtlı taşınmazı olmayan, herhangi bir araç kaydı olmayan, SGK ve maliye kaydı olmadığını belgeleyen vatandaşlar, adli yardım avukatlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Baromuz bünyesinde adli yardım büromuz var. Vatandaşlarımız, oraya başvurularını yapıyorlar. Biz, onlara bir form veriyoruz. Bu adli yardımın amacı, ekonomik durumları avukat tutmaya elverişli olmayan kişilere devlet tarafından avukat hizmeti sağlanmasıdır” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co