Kahramanmaraş Akedaş’la aydınlanıyor

Kahramanmaraş Akedaş’la aydınlanıyor

Adıyaman- Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım Şirketi Akedaş ( Gaziantep-Kahramanmaraş giriş yolunun Kapıçam’la şehir girişine kadar olan 4 km lik yolda aydınlatma yaptı.

aydın1

Konu hakkında bir basın toplanışı düzenleyen Akedaş Genel Müdürü Hasan Kaşıkçı, 4 km lik yolda 94 adet direk ve 188 armatör ile 340 bin TL maliyetle Kahramanmaraş’ın Gaziantep yolu girişini aydınlattıklarını ve bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren AKEDAŞ, Kahramanmaraş- Gaziantep Karayolu üzerinde bulunan 4 kilometrelik yolun aydınlatmasını üstlenerek dev bir projeye daha imza attı.

aydın

Karanlığı kazımak için bu şehri aydınlatmaya talip olduk

‘Her çocuk okusun diye’ kampanyası ile Kahramanmaraş bölgesine ilk ve orta öğretim okulu kazandırmak için kolları sıvayan AKEDAŞ bölgeye yaptığı katkılara hızla devam ediyor. Okulun ardından bu kez de yıllardır aydınlatma sorunu yaşayan  Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve KSÜ. Karacasu Kampüsü’nün de bulunduğu Kahramanmaraş – Gaziantep Karayolu’nun 4 kilometrelik aydınlatma sorununa el atan AKEDAŞ  340 bin TL harcayarak yolun aydınlatılmasını sağlayarak vatandaşların hizmetine sundu.  4 kilometrelik yolun açılış törenine Akedaş Elektik Perakende Satış A.Ş.Genel Müdürü Medine Tanış,  AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Hasan Kaşıkçı ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış da  Genel Müdür Tanış ve Kaşıkçı birlikte butona basarak yolun aydınlatmasını gerçekleştirdiler.

aydın3

Şehir merkezine yakın bir bölgede bulunan yolun gerek devlet hastanesi gerekse üniversite kampüs yolu olması nedeniyle çok işlek hale geldiğine vurgu yapan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Hasan Kaşıkcı ‘Yolun karanlık olması nedeniyle halkımız birçok sorunla karşı karşıya kalıyordu. Bu bölgenin sorunları AKEDAŞ’ın sorunu anlamına gelmekteydi. O nedenle yönetim kurulumuzun aldığı kararla yolun aydınlatılmasını üstlendik’ dedi.

Yol boyunca 94 adet aydınlatma direği ve 188 adet armatür kullanarak yolu aydınlattıklarını vurgulayan Kaşıkçı ‘ AKEDAŞ olarak bölge halkına katkıyı misyon edinmiş bulunmaktayız. Zira bu topraklarla doğup büyüyen ve bölgesine yatırımı borç bilen yönetim kurulu üyelerimiz bölge halkının kalkınması için canla başla mücadele etmektedirler. Bugüne kadar gerek eğitime gerekse sağlık alanında yaptığımız katkılar AKEDAŞ bu topraklarda var olduğu sürece devam edecektir’ dedi.

Gazetecilerin sorularını da değerlendiren Kaşıkçı; “ Kayıp Kaçak oranın il genelinde % 6.7 olduğunu ama bazı ilçelerde % 20 olduğunu,  Suriyelilerin kaldığı çadır kentin elektrik paralarının ise Devlet tarafından karşılandığını” söyledi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co