Kahraman; “Kahramanmaraş’ın toprağı kültür adamı yetiştiriyor”

Kahraman; “Kahramanmaraş’ın toprağı kültür adamı yetiştiriyor”

Kahramanmaraş Birlik Vakfı binasında üyeler ve gençler ile bir araya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, “Kahramanmaraş’ın toprağı kültür adamı yetiştiriyor” dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman beraberinde, TPB Genel Başkanı ve TBMM eski Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Enerji eski Bakanı Taner Yıldız ile birlikte Ankara’dan özel bir uçakla Kahramanmaraş’a geldi.

Kahraman ve beraberindekileri Kahramanmaraş Havalimanı’nda eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Milletvekilleri, Uğur, Dilipak, İmran Kılıç, Nursel Reyhanlıoğlu, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bekir Kılıç, Dulakdiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ak Partili Başkanlar ve Birlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği Kahramanmaraş Başkanları ve yönetimi karşıladı.

İsmail kahramandan birlik vakfına ziyaret (4)

Kahraman, Havalimanındaki karşılamanın ardından Kahramanmaraş Valiliğine geçti. Burada Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’dan kısa bir brifing aldıktan sonra şeref defterini imzaladı. Kahraman, Valilik ziyaretinin ardından Kurucular Kurulu Başkanı olduğu Birlik Vakfı’nı ziyaret etti.

“GEMİYİ KAPTANLAR DEĞİL FARELER TERK EDER”

Burada konuşma yapan Kahraman, “15-16 Temmuz’u mecliste geçirdik. Kahramanmaraş’ta da fevkalade bir topluluk meydana gelmiş. Muhteşem bir kalabalık, millet ayağa kalkmış. Ben Televizyon da gördüm darbe teşebbüsünü. Türkiye bir darbeler zincirinden geçiyor. Televizyonda tankların köprüye girdiğini gördüm. Çocuğumla beraber akşam yemeği yiyorum. Müthiş bir uğultu, uçak neredeyse camları kıracak veya çatıyı kıracak şekilde. Pencereden baktık, televizyonu açtık. Tankalar köprüye girmiş haber geldi beylerbeyi sarayındaki koruma memurlarımızın ikisinin tabancasını almışlar köprüye çıkmışlar eyvah dedim, darbe var. Arkadaşlarımdan bulamayacakları bir yere götürelim dediler. 3 yer var istediğiniz yere gidelim dediler ama oysa kaptanlar gemiyi terk etmezler gemiyi fareler terk eder. Cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı bulamadım telefonda. Abdestimi aldım. Doğru meclise gittim. Meclisi açtım çünkü ben kaptanım. Meclisteki arkadaşlarıma silah arkadaşları diyorum artık” dedi.

İsmail kahramandan birlik vakfına ziyaret (1)

KAHRAMANMARAŞ’IN BENDE TESİRİ FARKLI

Kahraman; “TBMM Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Prof. Atilla Özer’in kendisini Kahramanmaraşlı yaptığını,  Kahramanmaraş’ın kendinde önemli bir tesir bıraktığını söyledi. Kahraman, “Bu benim Kahramanmaraş’ımıza bilmiyorum kaçıncı gelişim, aranızda Prof. Atilla Özer var, Milli Türk Talebe Birliği Başkanı iken Atilla beyle beraber idik. Kendisi Ankara’da MTTB Başkanı birçok faaliyete katıldık. Atilla bey beni Kahramanmaraşlı  yaptı. Kahramanmaraşlı içli köfteyi yapar, bilmem neresi yapamaz, o çorbayı Maraşlı yapar orası yapamaz, bizim burada ramazanlarda bütün lokantalar kapanır herkes oruçludur, bir Maraş propagandası yapar bildiğiniz gibi değil. Ben Rizeliyim, Karabük’te liseyi okudum sonra İstanbul’a gittik ve demek ki Kahramanmaraş benim dördüncü vilayetim oldu. Birde Elazizliyim, Elaziz’de askerlik yaptım. Elaziz’in de Malatya ile tatlı bir rekabeti var. Onlarda aynı iddiada ama buranın içli köftesini Malatya yapamaz. İnsanın memleketini sevmesi güzel bir hadise, milliyetçilik bu. Ailesini, köyünü, şehrini ve memleketini sevmek. Yoksa kafatasının çapı kaçtır, demek değildir. Esas milliyetçilik kültür milliyetçiliğidir. Kahramanmaraş’ın bir başka bendeki tesiri, üstat Necip Fazıl’dır. Üstat geldi ama esas dostluğumuz Milli Türk Talebe Birliği’nde başladı. Düz konuşması ve edebiyle bambaşka bir insandı. Kahramanmaraş’ın toprağı kültür adamı yetiştiriyor, esasında irfan diyelim irfan adamı yetiştiriyor. Çünkü kültür yanlış kullanılıyor, bir insanın doğumundan ölümüne kadar olan bütün hayatına kültür denir. Yoksa bir malumat sahibi olmak, veya bir güzel sanatlarla uğraşmak demek kültürlü olmak demek değildir. Onun için irfan, hars diye tarif edilir, bu topraklar çok bereketlidir. Yaşayan, rahmete kavuşan birçok edibimiz var, mütefekkirimiz var, bizim fikir hayatımıza yön veren insanlar var. Onları rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

İsmail kahramandan birlik vakfına ziyaret (2)

“BEYİNLERİ YIKANMIŞ ZAVALLIYA ACINIR, KIZILMAZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de teröristlere karşı başlattığı harekatın sona erdirilmesine yönelik AK Parti’li milletvekillerine mektup gönderen kendini aydın kesim olarak görenlere tepki gösteren Kahraman, “Cumhurbaşkanımız fevkalade bir şekilde dünya politikasına yön veriyor. Allah güzel günlere bizi ulaştırsın ve şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Biz Afrin’de harekattayız, ona karşı çıkan sesler var, çok üzücü. Ne kadar beyinleri yıkanmış, zavallıya acınır, kızılmaz. Kızmaya müstahak olmak içinde bir seviye lazım. Necip Fazıl, “sana çukur desem de olmaz, çünkü çukur da bir irtifa hadisesidir. Sen çukurdan da aşağısın” diyor. Şimdi öyleleri var maalesef birisi evvelki gün, Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’nin aleyhinde konuşuyor. Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu harekâta karşı başkan olarak siz ne düşünüyorsunuz diyor” dedi.

İsmail kahramandan birlik vakfına ziyaret (3)

Kahraman, Birlik Vakfı’ndaki konuşmalarının ardında Milli Tür Talebi Birliği Öğrenci Yurdunu ziyaret etti. Buradan Cuma Namazı için Abdulhamidhan Camii’ne geçti. Namaz çıkışında vatandaşların sevgi gösteri karşılandı. Kahraman daha sonra Mado’da onuruna verilen yemeğe katıldı. Kahraman Yemeğin ardından ise geldiği özel uçakla Batman’a geçecek.

İsmail kahramandan birlik vakfına ziyaret (5)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co