‘Kadın her şeydir’ temalı fotoğraf sergisi açıldı

‘Kadın her şeydir’ temalı fotoğraf sergisi açıldı

Onikişubat Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde, fotoğraf sergisi açtı. Hayatın her noktasında başarı gösteren kadınların birbirinden güzel fotoğraflarının yer aldığı sergi, “Kadın Her şeydir” teması ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışını gerçekleştiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, belediye olarak kadınlara yönelik farkındalığı artırıcı etkinlikler gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi. 8 Mart’ta da başta fotoğraf sergisi olmak üzere birbirinden farklı çalışmalarla kadınlara ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Mahçiçek, “Bir gün değil her gün kadınlarımızın yanındayız” dedi.

fotoğraf sergisi (4)

Türk-İslam medeniyetinin kadına verdiği öneme de dikkat çeken Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bakın kadınlara değer verilmesi açısından bizim medeniyetimiz batı medeniyetinin çok çok önünde. Çünkü bizim inancımıza göre cennet anaların ayakları altında. Batıya gittiğinizde 35-40 derece sıcak altında asfalt işi yapan kadınlar görürsünüz. Ama böyle bir tabloyu bizde göremezsiniz. Çünkü bizim medeniyetimizde buna müsaade edilmemiştir. Dolayısıyla kadına değer verme noktasında batıyla mukayese edilemeyecek derecede ilerdeyiz.”

Özellikle AK Parti iktidarları döneminde kadına yönelik pozitif ayrımın artırılması noktasında önemli çalışmalar yapıldığını dile getiren Mahçiçek, “Bakın işin gerçeği 15 yıllık AK Parti iktidarları döneminde kadınlarımızla ilgili çok önemli adımlar atıldı. Kanun ve mevzuat değişiklikleri yapıldı. Çocuk izinlerinden tutun evlilik izinlerine kadar. Kadın emeklilik yaşlarında olsun önemli çalışmalar yapıldı. Bu da şunu gösterir, bizim iktidarımız döneminde kadınlarımızın hayatının her evresini düzenleyecek çalışmalar yapılıyor. İnşallah biz de yerel yönetimler olarak bu çalışmalara yerel ölçekte katkılar sunmaya devam edeceğiz. Bugün de gerek fotoğraf sergimizde, gerek toplumun içerisinde kadınlarımızı ziyaret eden ekiplerimizle, onları hatırlamaya farkındalık oluşturmaya gayret ettik. Biraz önce de ifade ettiğim gibi bu çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

fotoğraf sergisi (7)

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Serdar Sarıçiçek, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 42 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co