KADIN HAKLARI SAVUNUCULARI

KADIN HAKLARI SAVUNUCULARI

 

8 Mart Dünya kadınlar günü.  Bana göre hiçbir anlamı olmayan uyduruk bir gün. Kimin için,ne diye ,neden olduğunu hiç anlamak mümkün değil. Müslüman Türk kültürü içinde bir anlam taşımayan bir gün.

Bizim kültürümüze göre  tüm günler kadınların günüdür. Kadının olmayan günü düşünmek  anlamsızdır. Tüm günler kadınlar içindir. Bunu derin derin düşünmeye gerek  yok. Kadın her gün doğuruyor. Kadın her gün kahvaltı hazırlığında.Kadın her gün işinin başında. Elleri hiç boş kalmayan  tek insan kadındır.

Bir günü kadınlar günü olarak kutlayanlar samimi insanlar değildir.  O günü bile istismar ediyorlar. Bir çiçek alarak onları kandırmaya kalkışıyorlar. Onlar  o kadar üstün yaratılmış varlıklar ki erkeklerin bir çiçek getirmelerine bile kanmış gözüküyorlar.

Ben inanıyorum ki cehennemde yananların çoğu kadınları ve insanları kandırdıklarından dolayı yanacaktır.

Muhammed Buhari hazretleri Hadis  araştırmak  üzere aldığı  adres üzerine  bir tarlada çiftçilik yapan insanın yanına gider. Adamın atı tarlada kaçmış.  Atını yakalamak için uğraşıyor.  Eline bir  yem torbası  almış, atı yanına çağırıyor. At da sürekli ürkerek kaçıyor.  Buhari adamın yanına varmış. Sormuş yem torbasında yem var mı ? Yok demiş.  Bu durum karşısında ondan uzaklaşıyor. Atını  kandıran beni de kandırır. Bu adamdan hadis öğrenmek doğru değildir. Diyor.

Dünya kadınlara yapılan zulümler yüzünden kan ağlıyor.  Mini mini yavrular annelerinin başında hıçkıra hıçkıra  göz yaşları döküyor. Düşünebiliyor musunuz bir yavrunun annesi öldürülmüş ,onun halini anlamak  mümkün mü ?

Suriye başta olmak üzere ,İsrail de ve dünyanın birçok yerinde annelerin başına yağdırılan bombaların acısını kim duyacak ? Aç sefil,perişan kalan kadınların ,mülteci duruma itilen kadınların  fuhuş mafyasının elinde hangi işkencelere MARUZ KALDIĞINI GÖRÜYORLAR MI KADIN HAKLARI SAVUNUCULARI VEYA DÜNYA kADINLAR GÜNÜNÜ KUTLAYANLAR.

Tecavüze uğrayan,tacize  maruz kalan, küçük yaşta zoraki evlendirilen kadınların durumunu görüyor mu Dünya Kadınlar günü kutlayanlar.

Başı açık olduğu için  hakarete maruz kalan  kadınların veya  üniversite kapılarından hakaret edilerek kovulan kızların durumunu hiç gördüler mi  Dünya Kadınlar Günü kutlayanlar.

Gayri meşru yollarda alınıp satılan kadınların halini hiç gördüler mi Dünya Kadınlar günü kutlayanlar.

Mısırda yapılan ihtilalı protesto etmek için  demokrasi yürüşü yaparken   meydanda hunharca  öldürülen  Esma Kızın  halini dillendirdi mi Dünya Kadınlar günü kutlayanlar.

TBMM sinde başı örtülü olduğu için  zamanın  DSP;ANAP ve DSP hükümetinin başı Ecevit tarafından  kovulan milletvekili Merve’nin durumuna ne dedi Dünya Kadın Hakları savunucuları.

Ben Dünya Kadın Hakları savunucuları veya Dünya Kadınlar Günü kutlayan  kuruluşların samimiyetine inanmıyorum.

Kadınlarımızın da böyle sözler sarf edenlere inandıklarını düşünmüyorum.  Bu dernekleri paravan olarak kullanan rant mafyası olduğunu düşünüyorum.

” Bizim kültürümüzde Cennet Anaların ayakları altındadır” Ayakları altında cennet taşıyan kadınların yerlerde süründürülmesi  kabul edilemez.

Bizim kültürümüzde aşk kadınla başlar , Allah ile yürür. Kimse bu işlerden rant elde etmeye kalkışmasın.

Kadın Hakları savunucularını görüyoruz ,kendi haklarını  ve menfaatlerini koruyorlar.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co