KABÖDER, çocuklara hediye dağıttı

KABÖDER, çocuklara hediye dağıttı

İlimiz Dulkadiroğlu İlçesi’nde faaliyet gösteren Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’mizin (KABÖDER) organ bağışına dikkat çekmek ve böbrek hastalarına destek amaçlı ilimizin beş ilçesinde organ bağışının önemi anlatılarak ve tiyatro gösterisi sergilenerek program yapılacak. Ayrıca ilçe meydanlarında organ bağış masası açılarak organ bağışı halka anlatılacak. Beş ilçede ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Abdülkadir Gülmez yönetiminde mavi kapak toplanarak beşer adet tekerlekli sandalye verilecek.

Etkinlik hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’mizin (KABÖDER) Başkanı Hanifi Çöplü; “Bizler KABÖDER olarak il ve ilçe sağlık müdürlüklerimize halk sağlığı müdürlüğümüze belediyelerimize Elbistan Böbrek Hastaları Derneğimize Büşra Demir ve Lala Tiyatro Ekibi’ne Abdülkadir Gülmez beye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

kabodercalismalari (1)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir çalışma yapan KABÖDER, çocuklara birer hediye dağıttı.

Başkan Çöplü, yaptığı açıklamada; “Geleceğimizin teminatı sağlıklı bireyler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bütün çocuklarımızın sağlık huzur mutluluk içinde yaşanması dileğiyle bir çalışma yaptık. Bilindiği üzere geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlık ve refah içinde yaşaması bizler için güvence demektir. Bizler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle zor şartlarda tedavi gören hasta çocuklarımızı KABÖDER Abdülkadir Gülmez Büşra Demir ve Lala Tiyatro ekibi olarak geçmiş olsun dileklerini iletip, hasta yakınlarına yalnız olmadıklarını ifade ettik.” Dedi.

Düzenlenecek olan Tiyatro etkinliğinde görev alan oyuncular:

kabodercalismalari (2)

Ertuğrul Demirtaş, Mustafa Dolukeser, Kıymet Kıvrak, Emine Zorlu, Tansı Menekşe, Özge Mağralı, Fatmagül Zorlu, Fatma Kurt, Burak Sarı, Deniz Çenkçi, Osman Bozdoğan, Yasin Küçükçolak, Ayhan Yalçınözü, İlker Zorba, Sedat Üçgöz, İlker Mağralı, Hüseyin Gülçin.

Lala Tiyatro Ekibi Yönetmeni Büşra Demir faaliyetler hakkında yaptığı açıklamada; “Tiyatro medeniyet ve bir genel kültürdür. KABÖDER’in gönüllü bir üyesi olarak bu projede yer almaktan onur duyuyorum”dedi.

Lala Tiyatro Ekibi oyuncuları bu konferanslar için; “Sevgili Peygamberimizin şu Hadis-i Şerif-i ile açıklıyorlar; “Ve güzelliği yayınız” dediler. Programda gönüllü olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Öte yandan İlçelerde dağıtılacak tekerlekli sandalye çalışmaları kapsamında bir açıklama yapan Abdulkadir Gülmez; “Diyaliz ve Böbrek Hastalarının kullanabilmesi için toplanan Mavi kapaklar kampanyası ile elde edilen tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine verilecek. Sloganımız da “At bir kapak al bir sevap” olarak belirlendi” dedi.

kabodercalismalari (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co