Kabe’de ölü sayısı 87

Kabe’de ölü sayısı 87

Kabe’de vinç kazası! Onlarca ölü ve yaralı var
Kabe’deki çalışmalar sırasında bir vinç hacı adaylarının üzerine düştü. 87 ölü, 184 yaralının olduğu, bir Türk hacı adayının da vefat ettiği belirtiliyor.
Kabe’de vinç kazası! Onlarca ölü ve yaralı var
Kabe’de genişletme çalışmaları sırasında bir vinç, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle hacı adaylarının üzerine düştü. Suudi yetkililer 87 kişinin öldüğünü, 184 kişinin de yaralandığını açıkladı. Ölenler arasında Türk hacı adayı olup olmadığı konusunda da henüz net bir bilgi yok ancak bir Türk vatandaşının yaralandığı belirtiliyor.
Diyanet’ten yapılan açıklamada, 17 Türk hacı adayının yaralandığı söylendi.
Kaza sırasında binlerce hacı adayının Kabe’de olduğuna dikkat çekiliyor.
Suudi Arabistan 4 yıl önce Kabe’de alan büyütme çalışmalarına başlamıştı. Gece gündüz devam eden çalışmalarda son safhaya gelinmişti.
Bu sayede daha önce 2.5 milyon kişinin tavaf edebildiği Kabe’de aynı anda 3.5 milyon kişinin ibadet edebilmesi amaçlanıyordu.
DİYANETTEN AÇIKLAMA
Kazada adının Mehmet Ali Ünal olduğu öğrenilen Türk hacı adayı yaralandı.
Durumunun ağır olmadığı belirtilen Ünal, Mekke’deki Türk hastanesinde tedavi altına alındı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hac İşleri Genel Müdürü Enver Gönenç, katıldığı canlı yayında ölü ve yaralıların olduğunu şuan için net bir rakam verilemeyeceğini söyledi.
Hacı adaylarının bulunduğu bölümde yer alan vince, yıldırım düşmesi sonucu çok sayıda hacı adayının yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Mekke’de 30 dereceyi aşan sıcakların ardından dün akşam saatlerinde sağanak yağış etkisini gösterdi. Bugün de akşam vakitlerinde görülen yağışlar, sel baskınlarına neden oldu.
Kentte bir vincin yıldırım çarpması sonucu devrildiği görülürken, çok sayıda hacı adayının öldüğü ve yaralandığı gelen ilk bilgiler arasında.kabe (6)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co