K.Maraşspor yönetimi sözümüzü dinleseydi !

K.Maraşspor yönetimi sözümüzü dinleseydi !

Bugün : ah diyoruz ama iş işten geçti..!
Kahramanmaraşspor yönetimi sezon başında bir sözümüzü dinleseydi..!
Kahramanmaraşspor 1. Lig çıktığı günlerde üst üste günlerce yazdım: “ Takımı bozmayın, takımı dağıtmayın, Teknik Direktör dahil, takımı koruyun,” diye..
Zaman bizi haklı çıkardı ama niye yarar , bugün ligin dibine demir attık..
Yani bir önceki sezon 2. Lig den birinci lige çıktığımız takımız bugün olsaydı ben öyle sanıyorum bugün Kahramanmaraşspor’un en az 30 puanı olurdu..Bugün 11 puanla ligin altına demirleyen bir gemi!.. üste ise 43 puanla Lider Ankaraspor A.Ş.. ki biz altta olmazdık..
Ben iddia ediyorum: 1. Lige çıktığımız takımımız olsa üzerine bir iki golcü futbolcu takviyesi ile Kahramanmaraşspor bugün 20. Hafta sonunda 28 puanla Adanademir spor’un yerinde olurdu…
20 Haftadan beri maçları izliyoruz: Geçen yılkı takımımız bakın , Samsunspor, Adanademirspor, Şanlurafspor, Karşıyaka, 1461 Trabzonspor, Bucaspor, Gaziantep Belediyespor, Buluspor, Tekden Denizlispor, Fetiyespor, Adanaspor A.Ş. TKİ Tavşanlı Linyitspor ‘un hangisini yenemezdi ?.. soruyorum taraftara : Bu takımın hangisini geçen seneki takımımız yenemezdi..? hepsinden hem içerde hemde dışarıda 3 puan alır bugünde en az 30 puanla orta sıralarda olurdu… belki de başa güreşirdi..
Sakalımız yok, sözümüz dinlenmedi.. bugün ise A-B-C palanı olan yönetim 20 Maç da eksi 19 avaraj ile 11 puanla ligin tabanına demir atmış kurtulmaya çalışıyor ama ama !..
Futbol, bir takım oyunu, yönetim bir takım işi, tecrübe işi: Bizde geçmişte Kahramanmaraşspor yönetiminde bulunan biri olarak söyledik: Biz birinci lig çıktığımızda aynı hatayı yaptık, çıktığımız gibi geri düştük, aman siz bu hatayı yapmayın, takımı dağıtmayın diye defalarca yazdık.. ama kime ? yazık oldu geçen yıl ki takıma !..
Yazık oluyor bu şehre ve takımına !..
Kahramanmaraşspor’un yeri burası olmaması gerekir, Kahramanmaraşspor bugün başa yakın bir yerde her zaman ikinci takım olma yolunda oynayan Büyükşehrin takımı olduğunu göstermesi gerekir..
Kahramanmaraşspor yönetimine tavsiyem: Basın ile sık sık bir araya gelsin, Kahramanmaraşspor eski yöneticileri ile bizlerle bir araya gelerek, istişare etsin, bizim kırk söylediğimizin içinden işine geleni alsın, gelmeyeni çöpe atsın, ama mutlaka dinlesin..
Biz Kahramanmaraş’ı 1 lige çıkardığımız zaman, Sahamız topraktı, otel yoktu, hava alanı yoktu, şehir de yemek yiyecek bir tesis bile yoktu.. yok tu , yoktu, ne ararsan yoktu.. ya bugün ! ..bugünün kıymetini bilmek gerekir..
Bugün günlük İstanbul iki uçağımız var günlük, Ankara seferi var, iki sahamız var, otellerimiz ve lokantalarımız var her şey var .. ama tek yok olan ise Kahramanmaraşspor ..
Bizde geçtik bu yollardan, ne hatalar yaptık ne hatalar, bir eski yöneticileri dinleseniz ne kayıbınız olacak ki !..
Atalarımız : Soran Dağlar aşmış: Sormayan düz yolda şaşmış ,derler sizde bir sorsanız da doğru gitseniz , Kahramanmaraşspor ‘a her hafta üç puan alan bir takım kursanız ne olur..!
Oradan , buradan futbolcu almakla takım kurulmaz..
Takımın ana unsuru : İnsandır
İnsan olan : Futbolcular bir birini iyi okuyacak – iyi çözecek iyi tanıyacak..
Teknik Direktör : futbolcuları okuyacak onları çözecek
Yönetim: Takım ve hocayı okuyacak çözecek bir en erken bir yılını alır bir takımın..
Kahramanmaraşspor’un yeniden şaha kalkmasını, 1. Lig de değil süper ligde oynaması gerekir , çünkü Kahramanmaraşspor artık Büyükşehir takımı , adı da büyük olmalı, kendide büyük olmalı.
Bu sebeple yöneticilerimize bir kere daha sesleniyorum: Hatayı takımı dağıtarak yaptık, bundan sonrası için hata yapmayalım.. Ismarlama hacı olunmaz, mutlaka Hac’a gitmek gerekir.
Bir dinlemekle bir kayıbınız olmaz..
İyi günler..
23 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co