İzmir bu defa tamam

İzmir bu defa tamam

Kuzuluk gibisi yok..

Bu nereden çıktı derseniz: Sabah, akşam , gece kaplıca suyuna giriyorum, televizyonda başbakanın mitinglerin izliyorum , diğer siyasi parti liderlerinin izliyorum.. gazeteci ve uzmanların açık oturumlarına bakıyorum, ve söylediğim gibi : İzmir Gündoğdu meydanı bana umut verdi bu defa İzmir galiba tamam, o heyecan , coşku bunun sinyallerini verdi..

1974 yılında İzmir’e gittim, 1982 yılına kadar kesintisiz kaldım, sonra 1984- 1988 ve geçen yıl yine İzmir’e gittim, hiç değişen bir şey yok, yeni yapılan konutların dışında her yer ayın yerinde duruyor,belediye hizmetleri sıfır..

İzmir iyi bilirim: Burhan Özfatura ne yaptı ise öyle duruyor, Sayın Özfatura dan sonra taş üstüne taş konmamış, Belediyecilik hizmetleri bekleyen İzmir ve Binali Yıldırım , çok çalışması gerekecek..

Kuzuluk Kaplıcalarında aynı blok da iki İzmir ‘li komşumuz var: Bu defa Ak Parti diyorlar ama yinede gerçekleri göremeyen CHP ‘ye oy verenlerden korkuyorlar…ama onların umutları da bu defa tamam diyorlar..

İzmir tamam gibi.. 30 Mart da Ak Parti Bayrağını Kadife Kale Burçlarına dikersek : Komşum kurban kesecek : Eeeeeh bizede bir İzmir seferi görülüyor demektir..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan : Bugün Kahramanmaraş’ta : Gelişi  normal saat 17 00 de gelmesi bekleniyor ama bu sarka bilir, Kahramanmaraşlılar ne kadar sabır gösterecek Trabzon bulvarını ne kadar dolu tuta bilecekler bunun bende sizler gibi merak ediyorum, Sakarya- Adapazarı Akyazı ilçesi Kuzuluk Kasabası İhlas Kuzuluk Kaplıca evlerinden izlemeye çalışacağım..

Kahramanmaraş’a kuzuluktan bakacağım..

Akşam Mahmut ağabeyim aradı : “ 65 yaşadık bugüne kadar hiçbir siyasi partinin toplantısına gitmedim, ancak bu defa bu iş din bahsi oldu, bir kişilik kalabalık olsun diye gideceğim, sizde gelecek misiniz ? diye sordu.

Mahmut ağabey böyle düşündüğüne göre : Kahramanmaraş’ı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan heyecanı sarmış , umarım küskünlükleri ve kırılmaları bu heyecan bitir umudundayım..

Kahramanmaraş Göksun Karayolu ve Tünelleri, Kahramanmaraş’ın bağlantı yolları, Büyükşehir yasası ile elde edeceği kazanımları göz önüne alacak olan Kahramanmaraşlılar Başbakanımıza yakışan karşılamayı yaparlar diye düşünüyorum..

Sevgili dostlar : Her yıl olduğu gibi bu yılda 11 Mart 25 Mart  8-A 13 de ki tatilimiz gayet güzel gidiyor. Sabah temiz havada yürürken Edip Özbaş bey ile selamlaşarak yolumuza devam ediyoruz.. Mete Eskigün ve diğer Kahramanmaraşlı dostları görerek merhaba ederek temiz kuzuluk havasını ciğerlerimize dolduruyoruz..

Mustafa Durkal ve ailesi, Erdal Saatçioğlu ve ailesi, Galip ağabey ve İzmir’li Şükran aplamız bizi karşılarken, Emine Gancal teyzemiz her zaman ki gibi bizi karşılıyor.

Bozuk sütten ne olur ?…

Bozuk sütten ancak çökelik olur, sütü bozuktan ne olur derseniz ? yorum sizin..

Biz 1996 yılında ilk defa Kuzuluk Kaplıcalarına geldiğimiz zaman Mis gibi kokan, mükemmel lezzeti olan üzerinde bir parmak yağı bulunan sütleri kuzuluktan saf temiz köylü hanımları satardı..

Tereyağı ile sütü yan yana satıyorlar: Bizde saf saf soruyoruz, süt yağlımı ? el cevap: “ Sarı ineğin sütü”

Bakın yalan söylemiyor: Sarı ineğin sütü inekten çıktı bende aldım getirdim,;” diyor.. yalan mı değil, beki yağlı dedi mi yok !..

Yeni dönem savunma: tam yağlı , saf süt çocuklara dokunduğu için içine yeterince su kattık, pişirin su katmayın çocuklarınıza direk verin diyorlar..

Yağlı – Su katılmamış süt bulmak çok zor ,

Sarı ineğin sütü deseler de ben gördüm : siyah beyaz ineklerde var , demek ki bu yavan ve su katılmış olan sütler o ineklere ait..

Sevgili dostlar Kuzuluk her şeye rağmen çok güzel, havası, soğuk- sıcak suyu ve güzel dostlukların kurulduğu bir yer..

Sahibi hakka yürüyen devre mülk sahiplerinin çocukları : devreleri bedavadan biraz ucuza satıyorlar.. en az emsallerinden 5 kat daha ucuza buradan devre mülk alabilirsiniz..

Bugünlük bu kadar

Haydi Kahramanmaraş Başbakana destek ver !…

İyi günler…
17 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co