İYİ Parti’ye geçmek için partilerinden istifa ettiler

İYİ Parti’ye geçmek için partilerinden istifa ettiler

KAHRAMANMARAŞ- Dün Kahramanmaraş Adliyesinde toplanan yaklaşık iki yüz kişi, İyi Parti’ye üye olmak için üye oldukları siyasi partilerden istifa etmek üzere İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na istifa dilekçelerini verdiler.

Dilekçelerin verilmesinin ardından İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Opr. Dr. Faruk Atlı, gazetecilere yaptığı açıklamasında, henüz yeni kurulmasına rağmen İYİ Partiye büyük bir teveccühün olduğunu, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunu söyledi.

Kurucu İl Başkanı olarak atanan Dr. Atlı, atanmasının hemen ardından Parti İl binasını tuttuklarını ve teşkilatlandırma çalışmalarını sürdüklerini ifade ederek şunları söyledi: “Bu çalışmalarımız devam ederken bize gelen arkadaşlarımız vardı. “İyi Parti’ye nasıl üye olabiliriz” diye soruyorlardı. Biz de gelen bu yoğun talep üzerine, öncelikle daha önce üye oldukları siyasi partiden istifa etmeleri gerektiğini söyledik. Bu konuda yardımcı olmamızı istediler, bugün burada toplanma kararı aldık ve partimize üye olmak üzere istifa dilekçelerini sundular.

Daha sonra il binamız faaliyete geçip, teşkilat çalışmalarımız tamamlandığında, matbu evraklarımız hazır olduğunda arkadaşlarımızın partimize üyeliklerini alacağız. Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor ve partimize hayırlı olmasını diliyorum”

İYİ Partinin, kötülüklerle, kavgayla anılan bir parti olmayacağını, iyilikler ve güzelliklerle dolu bir siyasi parti olduğunu belirten Dr. Atlı: “Bu nedenle zaten Partimizin adı İYİ Parti. Hiçbir kurum ve partiyle kavgamız yok, olmayacak da. Biz vatanımıza ve milletimize iyi şeyler yapmak, hizmet etmek üzere bu yola çıktık” dedi.

HİÇ KİMSEDEN GÖMLEĞİNİ ÇIKARMASINI İSTEMİYORUZ,

YETER Kİ ÜZERİNE BİR İYİ PARTİ CEKETİNİ GİYSİN

İl yönetiminin büyük oranda hazır olduğu bilgisini de veren Dr. Atlı, bu konuda çok titiz davrandıklarına dikkat çekerek: “Partimize zarar vermeyecek, memleketimize sıkıntı çıkarmayacak, insanları kucaklayabilen, geçmişinde şaibeler olmayan kişileri seçmeye çalışıyoruz.

Önümüzdeki hafta sonuna kadar da il ve ilçe teşkilatlarımız tamamlanmış olacak. Bu arkadaşlarımız içerisinde diğer siyasi partilerde çalışmış insanlarımız olduğu gibi bu güne kadar hiç bir siyasi partiyle bu güne kadar bağı olmayan arkadaşlarımız da var.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de ifade ettiği gibi; biz hiç kimsenin kendi gömleğini çıkarmasını beklemiyoruz, öyle bir talebiz yok, yeter ki üzerine bir İYİ Parti ceketi giysin. Herkesin kendisini olduğu gibi ifade edebileceği bir platform sağlamaya çalışıyoruz. Ortak paydamız, ülkemiz.

Şimdiye kadar beklentilerimizin üzerinde bir teveccühle karşılaştık. Yerimizi soruyorlar. Şimdilik benim ofisimde toplanıyoruz. Birkaç gün içerisinde İl Binamız faaliyete geçecek, orada bir araya geleceğiz” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co