“İYİ Parti “ resmen kuruldu

“İYİ Parti “ resmen kuruldu

“İYİ Parti “ resmen kuruldu

Günlerdir Meral Akşener’in kuracağı partinin ismi açıklandı. Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan açıklama ile Akşener’in kurucu Genel Başkan olduğu partinin adı “İyi Parti oldu.

AKŞENER (1)

Meral Akşener’in Kurucu Genel Başkan olduğu “İYİ Parti”nin 200 kişilik listesi açıklandı. Listede bir çok isim bulunurken Listede 15. Sırada yer alan Ali Aydın ismi Kahramanmaraş’lıların dikkatini çekti. Acaba bu Ali Aydın Belediye Meclis üyesi Ali Aydın mı diye?. Yine Listede Günay Kodaz’ın ismi var. Geçtiğimiz yıllarda 23.-24. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan  Av. Günay Kodaz mı ? acaba diyenler var.
200 kişinin yer aldığı listede sol akımdan, merkez sağ akıma, muhafazakar kanattan, milliyetçi kanada kadar dört eğilimin de temsil edildiği görülüyor.

İyi Parti’nin kuruluşunun ve ismin açıklandığı toplantıda konuşan Meral Akşener, “Allah’ın izni ile, milletin iradesi ile yenileneceğiz, güçleneceğiz, İYİ Parti ile mutlu bir Türkiye olacağız!” dedi.

AKŞENER (2)

Akşener,  (Başbakan Meral sloganları)na ise  Başbakan değil değil, Cumhurbaşkanı. Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Türkiye’nin büyük sorunlarını açacak gücü var. Milletimizin sağduyu ve kararlılığı var. İyilik güneşi ile aydınlatmaya azimlidir milletimiz. Milletimiz yeni bir siyasal hareketle, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir. Binlerce yıllık iyilik medeniyetinin yolcuları olarak bugün burada görevi ilan etmek için toplanmış bulunmaktayız. Umutlarımız var. Hayallerimiz var. Zengin bir Türkiye istiyoruz. Adil bir Türkiye istiyoruz. Gücümüz var. Özgür bir toplum istiyoruz. Gücümüz var” dedi.

Akşner; “Allah hayırlı eylesin.  İyilik güneşinin aydınlığında, salondaki binler 80 milyon ile kucaklaşıp Türkiye olacak. Türkiye coğrafyası ile kucaklaşıp dünya olacak. Daha ileriye yönelecek. İyi Parti ile yenileneceğiz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co