İthal aday istemiyoruz !

İthal aday istemiyoruz !

İthal aday istemiyoruz !

Yeni Türkiye Yeni Güç: Hedef 2023

Uçağını, topunu, tankçığını, füzesini, nükleer santralarını, yerli malı otomobilini yapan bir Türkiye !.. yeni Türkiye , yeni güç hedef 2023 !

Hava limanları, uçak gemileri, uzay sanayi, teknoloji de zirve ve Dünya da ki en büyük 10 ekonomi arasında 2023 de bir Türkiye istiyoruz..

2015-2023 yani topu topuna 8 yıl

İki defa milletvekili seçme şansınız var..

Kahramanmaraş olarak hep beraber bağırmalıyız: “ İthal vekil adayı istemiyoruz! “ 2023 ‘e yerli milletvekilleri ile gidelim diye !..

Dedesi Maraşlı, Anne Annesi Maraşlı, yok canım: Halası Maraşlı yada İstanbul Boğaziçi köprüsünden geçerken kıç kıça değerek bize Akraba olan Maraşlı sayılan İthal vekil adayları !.. sürüsüne bereket her partide var gelen gelene !..

Türk film: Milli Piyango dan en büyük ikramiye Fakir Mehmet’e çıkınca 10 binlerce akrabası olur.. klasik Türk filmi !..

Maraş filmi : Şöyle veya böyle Maraşlı akrabası olanlar bugünlerde vekil adayı olmak için Kahramanmaraş’a akın ettiler.. 10 binlerce akraba bularak !..

Öyle ya : Maraş halkı aptal !.. önüne her gelene heee ede der !..

Yerli malını bırakarak : İthal vekil adayının peşinde koşar..!

Bugün için milletvekili çıkaracak görülen partilere : yani MHP, CHP ve Ak Partiye sesleniyorum: Siyasi kardeşler biz İthal vekil istemiyoruz !..

Hangi partiden olursa olsun: İthal vekil koyan partiyi protesto edeceğim..

Yetmedi: Tepkimi koymak için, bağımsız aday olacağım..

Bir oyda çıksa kendime: bunu kabul etmediğimizi tüm dünyaya haykırmak istiyorum..

Hiç kimse kusura bakmasın , Yıllardır: Ankara – İstanbul, İzmir, Adana, başka şehirlerde oturup da seçim dönemi Kahramanmaraş’a vekil adayı olarak gelen kişileri kınıyorum..

Elimdeki verilere göre : yaşlarına bakarak yazıyorum: 40 yıldır neredeydiniz ? 30 yıldır neredeydiniz, 20 yıldır neredeydiniz de bugün çıkıp geldiniz aday adayı oluyorsunuz..?

Ayıp: Bu şehirde hiç mi insan yok !..

Yıllar sonra : hangi yüzle Kahramanmaraş’a vekil adayı olmak için geliyorsunuz !..

Sevgili okurlarım: Açık ve Net yazıyorum: özellikle seçilecek yerlere İthal aday koyan partilere oy vermemek için , Bağımsız aday olduğumu açıklayacağım listelerin kesinleşmesini bekliyorum..

Aklımı peynir ekmek ile yemedim: oy alamayacağımı bende biliyorum, ancak bir oyda olsa tepkimi göstermek için bunu yapacağım..!

Benim gibi tepkili olanların kaç kişi olduğunu göreceğiz aldığımız oya göre !..

Yıllar sonra : Maraş’ı hatırla, Ankara dan söz al gel burada aday adayı ol yok böyle bir şey, ben bunu kınarım.. ben bunu kabul etmem, ben size oy da vermem hangi partiden olursanız olun, hiç fark etmez arkadaş!..

Benim: cenazemde, düğünümde, hastalığımda, hac’tan geldiğimde, benim yanımda olmayan , beni hatırlamayan, uzaktaki Maraşlı, yani ithal Maraşlı git sen orada aday adayı ol orada çalış !..

MHP de Mustafa Bastırmacı, CHP de Emre Kazancı Ak Partide Mahmut Arıkan ve diğer şehirde oturan ismini yazamadığım dostlarım varken, söyleyin bana ithal adaya nasıl oy vereceğiz..

Haaa partilerin genel merkezi : ben gönderiyorum, sizde mühürü basıp göndereceksiniz derse 13 yıldan beri yaptığım gibi: Seçim dönemi yurt dışına giderim, tatile giderim, umre ziyaretine giderim..sizlere asla oy vermem !..

Yada tepkimi ortaya koymak için: Bağımsız aday olurum, bir oy bir oy der kendime oy verim, hanım bana oy verimi bilemiyorum orasını da !..

Emme basma tulumba gibi önümüze getirilene evet mühür”ü basmadığımız gün Maraş’lının uyanış günüdür..

Bakıyorum: Bu şehrin sokaklarında gezen, bu şehrin tozunu toprağını yutan, bu şehirde bir ömür tüketen insanları : adam yerine koymayan Ankara ha bire birini gönderiyor.. sizde kim oluyorsunuz dercesine !..

Bende diyorum ki : biz halkız, en azından ben kendimin halk olduğuna inanıyorum, vekilimi ben kendim seçerim, Ankara ve İstanbul da oturan Maraş kökenli , ithal vekil adayı istemiyorum.. Benim Maraşlım bana yeter !.. önümüze böyle aday koyana oy veriz koymazlarsa : Bağımsız aday ben varım !..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co