İtfaiye’den Göksun’daki okullarda eğitim ve tatbikat

İtfaiye’den Göksun’daki okullarda eğitim ve tatbikat

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullarda, fabrikalarda ve kamu kurumlarında başlattığı ve il geneline yaydığı ‘’Yangın Güvenliği Eğitimi ve Deprem Tatbikatları’’na aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda, İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitmenleri ve AKMOD Gönüllüleri, Göksun İstiklal Ortaokulu, Göksun İstiklal İlkokulu, Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih İlkokulu ve Ortaokulu’nda, Yangın ve deprem zararlarını azaltmaya yönelik farkındalık eğitim ve tatbikatları yaptı. Yangın Güvenliği ve Deprem Farkındalık Eğitim programlarına, okul idarecileri, öğretmenleri, öğrenciler ve personelin tamamı katıldı.

Slayt eşliğinde yapılan sunumda, yangın-yangın tedbirleri, yangın anında tahliye ve depremlerde doğru hareket tarzı konusunda bilgiler verildi.

Teorik eğitimlerin ardından tatbikatlara geçildi. Yangın anonsunun yapılmasıyla, tüm okul personelleri, İtfaiye ve AKMOD Gönüllüleri’nin yönlendirmesiyle, sunumlarda anlatıldığı şekilde, doğru, hızlı ve panik yapmadan okul bahçesinde toplandılar. İtfaiye eğitmenleri  yangın söndürme tüpünün kullanılışını göstererek bazı öğrenci ve öğretmenlere pratik yaptırdı. Son bölümde İTFAİYE 110 ihbar hattı arandı. Okula gelen itfaiye aracı üst katlarda mahsur kalan öğrencileri kurtardı. İtfaiye ve AKMOD Gönüllüleri binadaki yaralıları okul bahçesine taşıdı.

Eğitimin sonunda okul idarecileri, İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitmenlerine ve AKMOD Gönüllüleri’ne teşekkür etti.

GÖKSUN EĞİTİM BİLGİLERİ (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co