“İstiklal Marşı, Bağımsızlık Ruhumuzun En Veciz İfadesidir”

 “İstiklal Marşı, Bağımsızlık Ruhumuzun En Veciz İfadesidir”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “İstiklal Marşı, bağımsızlık ruhumuzun en veciz ifadesidir” dedi.

Mahçiçek, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 95. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk milletinin işgal altındaki aziz vatan topraklarının bağımsızlığı için tüm dünyada eşine az rastlanan bir destan yazdığını belirten Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mazisi şan ve şerefle dolu Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşamamış, bağımsızlık tutkusu, yaşam felsefesinin ilk unsurunu teşkil etmiştir. İstiklal Savaşı’nın kazanılmasındaki en temel faktörde şüphesiz milletimizin taşıdığı işte bu ulvi hissiyattır.

Var olma mücadelesi verdiğimiz bir dönemde kaleme alınan İstiklal Marşımızda, milletimizin taşıdığı bu hissiyatın Akif’in dizeleriyle destanlaşmasıdır. Hepimizin gönlündeki müstesna şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy, kaleme aldığı bu şaheserle milli mücadele zaferinin kazanılmasında başrolü üstlenen karakterlerden biri olmuş ve gönüllerdeki ölümsüzler kervanına katılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 95. Yıldönümünü kutluyor, milletine olan sevgisi, örnek ahlakı ve yüce şahsiyeti ile kalbimize taht kuran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u da rahmet minnet ve şükranla anıyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co