İşte gidiyorum çeşmi siyahım !

İşte gidiyorum çeşmi siyahım !

22 Kasım 2015 günü yapılması muhtemel , erken seçim kapıya dayandı !..

Sefer Aycan:” Türkiye tarihinin en kısa dönem milletvekili olacağız! “ demişti. Öyle de oluyor erken seçim kapıya dayandı !.

320 yeni vekil var, emeklilik hakkı kazanalım diyerek azınlık hükümetine 2 yıl destek veriler mi onu önümüzdeki günlerde göreceğiz..

Ak Parti, MHP , CHP de bugünlerde söylenen türkü ise bizden bir türkü..

Aşık Mahsuni Şerif diyor ya : “ İşte gidiyorum Çeşmi Siyahım !

İşte gidiyorum çeşmi siyahım

Önümüze dağlar sıralansa da

Karardıkça bahtım karalansa da

İl başkanları, ilçe başkanları , milletvekilleri, partililer bugünlerde aşık Mahsuni gibi sazı çalıp söylemeye başladılar.. işte gidiyorum çeşmi siyahım !..

Diyen siyasiler sandık görüldü bize diyerek yollara düşmeye hazırlanıyorlar..

Sevgili okurlarım: Dün yazmıştım Suriye deki olayları, bugün günlük ulusal gazetelerimizde manşet olmuş benim köşe yazım..”Ne var ki burada bir yazarız !”

Suriye de 72.5 millet savaşıyor ve 36 terör örgütü boy gösteriyor..

Şöyle biz 3-5 biliyorduk, bugün Türkiye Gazetesinde hangi örgütün hangi beldeye hakim olduğunu harita ile yayınlamışlar.. Türkiye de oynanacak oyunun göstergesi seçimde aman dikkat diyorum..

Ülkemizin kıymetini bilelim, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım.. sazı elimize alıp gideceğimiz bir başka yerde yok..!

HDP ve PKK

AB ülkelerinden ve dünyadan gerekli desteği görmeyince

Haydi dolaşalım yüce dağlarda

Dost beni bıraktı ah ile zarda

Ötmek istiyorum hey hey viran bağlarda

Dost beni bıraktı elin diline

Diye bizim türkünün devamını kendine uyarlamaya başladı.

22 Kasım 2015 Pazar günü sandık başına buyurun

İşte gidiyorum çeşmi siyahım !.. diyelim..

MHP tarihi fırsatı kaçırdı..

Her partinin tüzüğünde iktidara gelmek ve hükümet kurmak yazar, MHP önüne konan bu nimetin kıymetini bilemedi, görüşmeye bile gerek görmeden kapıları kapatmaya ve üzerine  üç beş kilit vurmaya başladı. 7 Haziran gününden bugüne kadar da değişmedi MHP’nin tutum !

Erken seçimde : HDP giden misafir oylar geri dönecektir.

Erken seçim sebebi MHP ise umduğunu bulamayarak vahim bir durum yaşayacaktır..

Ak Partinin alacağı her bir vekil, MHP ve HDP den Ak Partiye kayacaktır.

2011 seçimleri ve 7 Haziran 2015 seçimlerine iyi bakıp analiz yaparsanız, CHP kendini koruyor, büyük kayıbı yok.. giden vekiller, Ak Parti den.. kısmen CHP den , HDP barajı aşsın diye CHP gençlik kemsi oy vermişti.. onlar CHP’ye dönünce CHP oyu ve vekil sayısı artacaktır..

HDP ve  Demirtaş

Haydi dolaşalım yüce dağlarda

Dost beni bıraktı ah ile zarda

Diyerek batıya seslense de, kendinin tabiri ile : “ Emanet oylar,” Ak Partiye geri döndüğünde HDP Barajın altında kalacağı kesindir.

HDP Türkiye genelinde bağımsız girdiği dönemde yüzde 4.5 oyu vardı.. haydi bunun üzerine 2-3 puan daha koysun yüzde 7 olsun ama barajı aşmasına yetmeyecektir..

MHP: tabanı ise hükümet kurmaya yanaşmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çok kızgınlar.. bu defa Devlet Bahçeli’ye bir ders verecekler durum öyle görülüyor..

MHP, erken seçimde oy kayıp edeceği kesin görülmektedir.

Ak Parti illerdeki vekil listelerini doğru yapar, halkı kucaklayan bir liste ile seçime girerse yeniden tek başına iktidara gelecektir..

Ak Parti : Türkiye genelinde il il illeri masaya yatırmalı, nerede ne hata yaptık demeli, Kahramanmaraş’ta 94 bin oy kayıp ettiğini altını çizmeli, 6 vekil aldık ama oy kayıp ederek diye gerçeği görmeli  ve yeni listesini yaparken, halkı kucaklayacak adaylarla seçime girmelidir..

Tamam halkımız oyu partiye veriyor ama aday da çok önemli..

Ekonomik özgürlüğünü yakalamayan kişilerden milletvekili adayı olmaz öncelikle buna dikkat etmeleri gerekir..

Ekonomik özgürlüğünü yakalamayan kişilerden muhtar adayı bile olmaz bunun altını bir kere daha çiziyorum.. işte gidiyorum çeşmi siyahım , derken erken seçimde halkımızı da göz ününe alarak halka rağmen siyasetin olmayacağını bilinmesi ve özellikle Ak Partinin İstanbul da seçimi kazanması gerekiyor !..

Sazı eline alan siyasiler, “işte gidiyorum çeşmi siyahım” Türküsü ile illeri köyleri mahalleleri gezmeleri gerekiyor..

22 Kasım 2015 Pazar gününe kadar bu konuları daha çok yazarız..

İyi günler

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co