İŞTE BU “YÜREK” TÜRKİYE

İŞTE BU “YÜREK” TÜRKİYE

Darbe girişimine karşı dimdik ayakta duran bu necip milletin, aziz evlatları Cennet vatanımızı uçurumun kenarından aldı. Hiç kuşkusuz ki; Allah-ü Teâlâ’nın yardımı başta olmak üzere, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletin önünde oluşu 15 Temmuz darbe girişimini etkisiz hale getirmiştir. Osmanlı’nın başarısındaki bir önemli konu da sultanın ordunun başında oluşu ve orduyu psikolojik olarak güçlü tutmasıdır.  Günümüze gelelim. Cumhurbaşkanı Erdoğan hiçbir yere gitme girişiminde bulunmayarak, milletimle bir olmaya geliyorum demiştir. O şanlı ecdat a yakışır bir şekilde abdest alıp iki rekât namaz kıldığını, o an yanında olan enerji bakanı Berat Albayrak ifade etmiştir.

Başkomutan zerre kadar korkmadı.  Kendini öldürmek isteyenlerin fırsat kolladığı bir zamanda dahi,  uçuş talimatı vermiş, uçağın İstanbul’a inişi sağlanmıştır. Selametle inmesi, takdiri ilah-i… Cumhurbaşkanının hain yaveri Albay Ali Yazıcı korumalardan uçağın uçuş koordinatlarını istemesi ve korumaların uçuş rotasını vermemesi hainlerin Cumhurbaşkanına havada suikast planlarını bozdu. Korumaların yaverden şüphelenerek bilgi vermemesi Allah-ü Teâlâ’nın takdiridir.

Paralel terör örgütünün tüm planı altüst oldu. Bu hain yapının unuttuğu bir şey vardı. Allah-ü Teâlâ’nın planı! Vicdan dışı, insanlıktan nasibini almamış, kendi halkına namlu çeviren cellâtları olsa da, Rabbimizin yardımı ile planları tutmadı, tutmayacak inşallah…

İşte Başkomutan milletinin önünde, darbecilere hesap sormak için, siyasi becerisini ve zekâsını kullanarak ülkenin tekrar karanlık günlere dönmesine engel olmuştur. Darbenin kırılma anı Başkomutanın halkı demokrasiye sahip çıkılması için meydanlara davet etmesidir. İkinci başarı milletiyle bütünleşerek görevinin başında olması, darbecilerin planını altüst etmiştir. Aziz Milletin evlatları darbecilerin tankına, uçağına, helikopterine, silahına göğsünü siper etti.  Ey! Dünya bilin ki; biz başka milletlere benzemeyiz. Vatan, bayrak namus denildi mi ölümüne gideriz.

İngiliz medyası ne diyor; “Türk halkı anlamsız bir şekilde bomba atılan, ateş edilen yerlere gidiyor.” Ey! İngiliz senin anlamsız bildiğin, bizim için anlamı büyük “Vatan”

Çeçen komutan; “ Türk milleti tüm dünyanın kanını donduracak cesarette vallahi bu ülkenin düşmesi imkânsız.” Doğru dersin komutan.

Arap basını; “Erdoğan’ın neden bu kadar cesaretli olduğunu Türk milletini görünce anladık.” Geç oldu ama anlamanda iyi…

Lübnan basını; “ bizi Türklerin neden yüzyıllarca yönettiğini şimdi anladık, darbe olunca biz kaçtık onlar ölüme yürüdüler.” Sende bizi geç anladın.

Al Jazera; “ Türkler Vatan ne demek tüm dünyaya bir gecede gösterdiler.”  Her zamanda gösteririz.

Fransa L Figaro; “Türkler meydanlarda sırayla nöbet tutuyor, yorulan dinlenmek için evine giderken bir kardeşini veya arkadaşını bırakırken bir sıkıntı çıkarsa bana haber ver diyor. Türklerin sıkıntı diye basitçe kastettiği şey tank helikopter ve uçak.” Bilin ki; bizim İman dolu yüreğimiz tankları da devirir, uçakları, helikopteri de düşürür. İşte bu “Yürek” Türkiye…

Tüm Müslümanların umudu olan Türkiye Allah-ü Teâlâ yar ve yardımcımız olsun.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co