İskur’da Aşure Birliği « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

İskur’da Aşure Birliği

Bu haber 13 Eylül 2019 - 15:13 'de eklendi ve 596 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Gaziantep yolu üzerinde kurulu bulunan İSKUR Tekstil fabrikasında Cuma Namazı sonrası işçilere döner ve aşure ikramı yapıldı.

    İskur yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Kurtul, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihaz Sezal, Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç,  Jandarma il komutanı Albay Numan Öksüz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, önceki dönem Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç , sanayici ve iş daamlarının katılması ile 3 bin işçi ile aşure ve döner ikramı yapıldı.

    Arif Yücel hocanın kur’an-ı Kerim Okuması, Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç hocamızın aşure duası ve Muharrem ayını anlatması ile başladı.

    İskur yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Kurtul; Ülke olarak coğrafi konum sebebi ile bir ateş çemberi içindeyiz, tefrikaya düşmeden , ayrı gayri baş çekmeden, yüce Türk Milleti olarak  bir yumruk olmalıyız, Hep beraber Türkiye olmalıyız..

    İskur çalışanlarının bu çorbada bir tuzu var , bu tesisler bizim değil, Türk milletinin sizlerin diyen Kurtul: “ Bakınız sevgili arkadaşlar , sağlığımız elimizde iken sağlımızın, varlık elimizde iken varlığın kıymetini bilmeliyiz.. elimizde ki değerin farkına varmalıyız..

    Her bir çalışan kardeşim : Önce ülkemiz, sonra şehrimiz ve sonra ise İskur sizlerden çok şey bekliyor, çalışarak üretmek, daha çok çalışarak üreterek ülkemize daha çok para girdisi sağlayarak ekonmimizi en üst seviye çıkarmak zorundayız, bu konuda herkese görev düşüyor..

     Eski Türkiye yok diyen Kurtul: ,” Milli gelirimiz sürekli yükseliyor ve

    Türk toplumu için elimizden geleni yapmalıyız bunun için daha çok çalışarak üretmek zorundayız, ülkemiz bizden hizmet bekliyor..

    Sevir anlaşması gibi bize dayatma yapan ülkelerin karşısında dik durmak için üretip dünyaya malımızı satmak zorundayız..

    Bu içinde bulunduğumuz bu eserler milli servet , milletimizin malıdır, sizlerin eseridir, bu eserlere sahip çıkarak korumak ve birlikte el ele vererek en üst seviye çıkarmak zorundayız.

    Sevgili İskur çalışanları ve Misafirlerimiz son olarak : Allah Birlik ve beraberlik içinde daha nice muharrem aylarına çıkmayı bizlere nasip etmesini diliyorum, “dedi.