IŞIKLARI SÖNMÜŞ AYDINLAR

IŞIKLARI SÖNMÜŞ AYDINLAR

Kendilerini aydın gören akademisyen kimliği altındaki 1128 kişinin aslında gözlerine perde inmiş gerçekleri görmez olmuşlar. Gönüllerinde adalet ve sevgiden de eser yok.

Neden? Terörün çirkin yüzünü gördükleri halde Sur’da, Silopi’de, Cizre’de, Nusaybin’de çocuk yaştaki insanları silahlandırıp okulları, camileri, hastaneleri yakıp yıkan, bölge halkına yardım götüren itfaiye ve ambulansları kurşunlayan, evleri yakan lojmanları havaya uçurarak bebeleri katleden bölgede şiddet ve korku terör estiren güruhlara arka çıkan bu kadar yapılanları görmezden gelerek gözlerinin karardığı gibi, gönülleri de zifiri karanlığa batmış aydın geçinen zavallıların, devleti suçlaması, aydınlıkla ilgisi olmayan karanlık bir karardır.

Sanki bölgede devletin polisi, askeri terör yapıyormuş gibi suçlayıcı bir bildiri açıklamaları, bu bildirinin de altında imzalarının olması, kendilerini aydın akademisyen olarak gören bu zevatların ışıkları sönmüş. Bunlara ancak, zifiri karanlıkta yaşayan karanlık odakların devlet, millet düşmanlarına hizmet eden zavallılar denir.

Toplumda bu iftira dolu bildiriye büyük tepki oldu.  Soruyorum size ey aydın akademisyenler! Fransa’da teröre karşı tüm halkı ile akademisyenleri ve muhalefetiyle devletinin yanında olma erdemliliğini gösteriyor. Bizim aydınların işine bak. Bu imzalarla açık ve net demektedirler ki; PKK tüm caniliğe devam etsin, okul yaksın, hastane yaksın, bir yaşındaki üç yaşındaki bebeleri katletsin, evleri bombalasın, bölge halkını şiddet ve korkuyla sindirsin, hendekler kazınsın, barikatlar kurulsun, devletin polisine askerine saldırılsın, asker polis o bölgeye girmesin, o bölge PKK ‘ya teslim edilsin.

Bildiriye imza atanlar bu zihniyette olmasa, bildiriye imza atarlar mı? Bu bildiri açık ve net bir şekilde devlete karşı akıl almaz bir eylemdir.

Terör ve yandaşlarına destek veren karanlık odakların, Türkiye ‘nin düşmanlarını sevindiren, onların çıkarlarına hizmet eden, devletin asla kabul etmeyeceği terörü destekleyen bir belgedir. Bu bildiri aydın ve akademisyen sorumluluğundan uzak sadece terörün amacına hizmet eden, ülkenin geleceğine ipotek koyma, küresel güçlerin beklentileri doğrultusunda atılan bir adımın akıl almaz bir zihniyetin, karanlık bir düşüncenin karanlık bildirisidir. Böyle aydınların devletine olan düşmanlığı asla kabul edilecek değildir. Soruyorum o aydınlara dünyanın hangi ülkesinde böyle bir bildiri yayımlanır, örnek var mıdır?

Ülkesindeki terör odaklarını meşrulaştıran, yaşadığı ülkedeo devletten aldığı maaşıyla huzur içinde yaşadığı devleti suçlayan bir aydın, bir akademisyen, bir akıl sahibi olur mu? Bunlardan ne aydın, ne akademisyen ne de akıl sahibi olur.

Aydın; gerçekleri görür, o gerçekleri toplumun bilgilerine en şeffaflığıyla sunar. Yani toplumun aynası olma görevini net bir şekilde gösterir. Gerçekleri yok sayarak, gerçek olmayanları gerçek gibi lanse etmek akıllarını kiraya veren küresel baronların emellerine hizmet ederek aydın olunmaz.

Bunun adı ihanettir.

Bunun adı ülkesine karşı sorumluluğunu bilmemek ve zavallılıktır.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co