IŞİD BELASI!

IŞİD BELASI!

IŞİD ile ilgili o kadar çok yazılacak var ki; Irak’ta kurulan IŞİD Suriye’deki rejim boşluğundan faydalanıp Suriye’ye geçti. Rakke bölgesine geçerek bu bölgeyi ele geçirdi. IŞİD adını duyurmaya başladığın fa kimse dikkate almadı. Ne zaman dikkate alındı? Terör örgütü IŞİD Irakta’ ki kargaşayı da fırsat bilip Musul’u ele geçirince tüm Batılı Ülkelerin dikkatini çekti.

Aslın da Batı IŞİD örgütünden haberdardılar, ama sesleri çıkmıyordu. Ne zaman Musul’u ele geçirdi. Önüne geleni öldürdü. Caniliğini anladılar. IŞİD terör örgütünün varlığından ABD İngiltere İsrail’in haberi olmaması mümkün değil…

İsmini bu kadar çabuk duyuran bir terör örgütü ben hatırlamıyorum. IŞİD terör örgütüne birçok Ülkeden gönüllü katılan militanları var.  Bu canavar ruhlu ve katil sürüsü kendinden başka hiçbir fikri kabul etmiyor. Ben ben ben diyor. Kendinden başkalarını kâfir ilan ediyor. Kendi dışındakilerin katlini vacip görüyorlar.

IŞİD Amerikalı iki gazetecinin başını kestiğinde batı’nın tepkisini çekti. Yoksa kılını kıpırdatmıyordu. IŞID denen terör örgütü Irak Suriye Ortadoğu için küçümsenmeyecek boyutta bir tehlikedir. Nerde ne yapacağı belli olmayan bir terör örgütüdür.

ABD Yönetimi IŞİD Konusunda bir mesai harcıyor. Uçakları IŞİD Mevzilerini bombalıyor. Ama ne yazık ki; kayda değer bir zarar vermiyor mu? Veremiyor mu? Yoksa sembolik bir saldırı mı?

Ortadoğu ve İŞİD ile ilgili Amerika Bakanları Türkiye’ yi mesken tuttu.

Bir hafta için de savunma ve Dışişleri Bakanları peş peşe Ankara’yı ziyaret ederek Devletin zirve isimleri ile yoğun temaslarda bulunuyorlar. ABD’nin öncülük ettiği yeni bir koalisyon şekillenmeye çalışılıyor. Irak Mısır Ürdün S. Arabistan Lübnan Katar ile IŞİD’ e karşı mücadele edilecek. Türkiye bu yapıda yer almayı uygun görmedi.

Türkiye çok dikkatli hareket etmesi gerekmektedir. 39 Vatandaşımızın sağ salim kurtarma çabasında çok dikkatli olması gerek bu önemli konuda aklıselimi elden bırakmadan bir yol izlenilmesi gerekmektedir. ABD ve Batı IŞİD ile mücadele etme politikaları bir senaryodan ibarettir. Batı zihniyetinin derdi yeni şer odakları oluşturmaktır. Türkiye’nin yükselişini önlemek istemektedirler.

Ey! Batı Türkiye oyununuza gelmeyecektir.

150 yıl öncede bu oyunu oynadınız. Tuzağa düştük.

Artık bu oyununuz ve tuzağınız tutmayacaktır.

Kendi özüne dönen Büyük bir Türkiye Devleti var…

Ey Batı şunu da unutmayın! Türkiye dışında bir formül yazmaya kalkmayın. Yazdığınız her formülde Türkiye’nin rızasını almak zorundasınız…

Muhabbetle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co