İş yeri ortağı

İş yeri ortağı

İş yeri ortağı!

İş yeri ortağımız !..

İşime ortak alacağım !..

Bir süre önce KMTSO Meclis toplantısına katıldık, Başkan Kemal Karaküçük bir konuşma yaparak , KOBİlere gereken desteği verdiklerini ve bugünden sonra KOBİ’lerin iş yeri ortağının olduğunu ve faiz ve geri ödemesinin bulunmadığını söyledi.

Ak Parti hükümeti iş başına geldiği günden bugüne kadar, babanın oğluna veremeyeceği imkanları hükümet işini büyütmek isteyenlere sunuyor..

Aslında bu benim bir süreden beri yazmak istediğim biraz yazmakta geç kaldığım bir konu ki işini büyütmek isteyenlere güzel bir imkan..

DOĞKA- KOSGEB, TKDK verdiği hibe desteklerin yanı sıra yeni kurulan KOBİ’lere destek ve Ortaklık projesini KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük anlatınca işin doğru aklım almadı.. almadı çünkü Kahramanmaraşlılar bundan niye yararlanmazlar.. anlayamadığım tarafı da burası..

Örnek: Ayakkabı imalatı yapıyorsun yeni makinelere ihtiyacın var.. Para yok alma imkanın yok.. kara kara düşünmene gerek yok.. KGF ‘yi kendine yeni ortak al işini büyüt.. nasıl mı ? Başkan Kemal Karaküçük’ü dinle ortağın hazır !..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Bu bizim için büyük bir şans…

Ankara’da gerçekleştirilen Kredi Garanti Fonu Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Başkan Kemal Karaküçük, “KGF, KOBİ’lere verdiği kefalet ve üstlendiği risk ile bu işletmelerin daha çok banka kredisi kullanabilmelerini sağlamakta, uzun vadeli ve uygun maliyetli kredilerden küçük işletmelerimizin de yararlanmasını mümkün hale getirmekte olduğunu anlattı.. Ortaklık konusunda bilgiler verdi..

Karaküçük ayrıca, Kredi Garanti Fonu’nun Kahramanmaraş’ta Oda binası içerisinde bulunan şubede hizmet verdiğine dikkat çekti. Kahramanmaraşlı KOBİ’leri buraya davet etti..

Ancak bugüne kadar işini büyütmek isteyenlerin kendilerine baş vuran da olmadığını söyledi.

Kemal Karaküçük : KGF İMKÂNLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Başarı vadeden genç ve girişimcilerle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyüme ve gelişmelerine destek veren KGF, iyi iş fikirlerinin önündeki teminat yetersizliği engelini ortadan kaldırmaktadır. Banka kredisi olanaklarına büyük işletmeler kadar kolay ulaşamayan küçük işletmelerin bu teminat problemi, KGF kefaleti ile giderilmekte, bu sayede KOBİ’lerin de banka kredileri kullanma imkanı doğmaktadır. Çalışan sayısı 250’den az olan işletmeler KOBİ olarak kabul edilmekte olup, imalat sanayi yanında hizmetler ve madencilik sektöründeki girişimcilerin de talepleri karşılanmaktadır. Türkiye’nin bütün yörelerindeki KOBİ’ler, esnaf ve sanatkarlar, tarımsal işletmeler ve çiftçiler, kadın ve genç girişimciler KGF kefaleti için başvurabilirler.”

NASIL BAŞVURULUR?

KGF teminatından yararlanabilmek için; bankanıza, KGF kefaletinden yararlanmak istediğinizi bildirmeniz ve dosyanızın KGF’ye gönderilmesine muvafakat etmeniz yeterli. Banka tarafından kredi başvurunuz uygun bulunduğu takdirde iletilen kefalet talebiniz, yaklaşık 2 hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

İş ortağı

Başkan Kemal Karaküçük : Örnek bir işletme var büyümesi gerek teknolojisini geliştirmesi gerek ama kredi imkanı yok, destek yok, o zaman iş ortağı projesi devreye giriyor.. KGF o iş yerine ortak oluyor.. Sermayenin yüzde 10-20-30—50 ne kadarına isterseniz ortak oluyor, ortak olarak çalışıyorsunuz, para kazandığınız zaman ise KGF hisselerinin parasını vererek ortaklıktan çıkara biliyorsunuz..

Faiz yok, geri ödeme yok, doğrudan iş yerinize ortak olmak , nakit sermaye koyarak iş yerinin hızlı büyümesini sağlamak için sunulan bir imkan Kahramanmaraşlı KOBİ’lerin bundan yarılanmasını arzu ediyorum..

İş ortağı niye olmasın !..

Üretim yapıyorsan, aldığın ortaklık payını makineye bağlayacaksan hiç mesele yok hemen gir.. ama aldığım ortaklık payına tatil yaparım diyorsan o zaman iş yaş , uzak dur..

İşini büyütmek isteyenlere bugünlerde imkan çok..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co