İNSANLAR DOĞDUĞU GİBİ TEMİZ DURSALAR

İNSANLAR DOĞDUĞU GİBİ TEMİZ DURSALAR

 

Yeryüzünde gördüğünüz her şey insanların eseridir.  Meydana gelen tüm olayları insanlar yapar. İyi şeyleri de kötü şeyleri de insanlar işler.

Meselenin ilahi boyutu başka bir şey. Ama zahirde gördüğümüz  işlerin hepside insanların elinden çıkıyor.

Binalar yapılıyor. Saraylar yapılıyor. Hanlar,hamamlar yapılıyor. Bunları insanlar yapıyor. Kimi  yapılar 15 -20 senede yıkılmaya yüz tutuyor. Kimi yapılar,yüz yıl,beş yüz yıl  ayakta duruyor..

Esnaflar arasında gözlemler yapıyoruz. İşini tam dürüstlük içinde yapan çok az.  Hile,kandırma,yalancılık, aldatma,gıybet  toplumun  içine sinmiş kemiriyor.

Her işin  sahtesi var. Taklitçilik  alabildiğine çoğalmış.

Kaliteli iş yapan  nerdeyse  yok gibi olmuş. Elektronik  ortamda iftiralar kırıla gidiyor. Adamın biri  yalan söylüyor. Bir diğer adamda  onu paylaşıyor.

İnsanın ruhu kirlenmiş. Kindarlaşmış.  Düşmanlık üzerine kurmuş hayatını.

Doğru şeyleri çarpıtıp yazabiliyor. Vicdanı yok olmuş. Hiç çekinmeden  ,Allah ‘tan korkmadan  iftirasını atıyor.

Trafik de hak ihlal ediliyor. Doğru yolda giderken  adamın biri hemen seni geçmek için  arabasını önüne çeviriyor.  Kazalar  oluyor. Maddi ve manevi  kayıplar oluyor, bazılarının umurunda bile değil..

İş yaptırmak için  devlet dairelerine gidiyorsun. Adam yüzüne bakmıyor.  Biraz  üstüne gitsen  “bekle kardeşim” diye seni azarlıyor.

Kraldan çok kralcı kesilenler var. Durumdan vazife çıkaranlar var. Kafasına göre yasa koyanlar var.

Daha saymakla bitmeyen  konular toplumun içinde gerçekleşiyor. Cinayetler,intiharlar,tecavüzler. kadınlara saldırı. Mabetlere saldırı. Toplu katliamlar…

Bu yüzyılda  bu kadar olumsuzluklar niye ? Bütün bunların sorumlusu kim.? Kim bozdu bu insanlığı.? Bu hale kim getirdi.  Bunun dinlisi dinsizi de yok. Esad dünyanın gözü önünde insanları katlediyor.  ABD  insanlığın utanacağı her türlü  entrikaları çeviriyor.AB  devletlerinde  her türlü pislikler var.

Dünyada bir şeyler yanlış gidiyor.  Herkes bir düşünsün. İnsan dünyaya geldiğinde  böyle kirlimidir ? Bu kirleri ona bulaştıranlar bu dünyada yaşayanlardır.

Eğer insanlar dünyaya geldikleri gibi temiz olsalar yukarda bahsettiğim  hiç bir kirli iş olmazdı. Dünyayı      kirletenler kirli insanlardır.

Temiz kalan insanlarda vardır elbette. Eğer temiz kalanlar olmasa  bu dünya ayakta kalmazdı zannederim. Ancak temiz kalanlar kirli olanlardan azdır.

Peki bu insanlar nerede eğitiliyor. Elbette okullarımızda. Her insan bir öğretmenin elinden geçiyor.

Tertemiz dünyaya gelen,tertemiz mini mini   öğretmenlere teslim ettiğimiz bu  çocuklar büyüyünce neden böyle oluyorlar.  Ey insanlık kendini bir hesaba çek. Bu tertemiz dünyaya gelen çocukları kim bozuyor. ?   ….

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co