insanı sevmek

insanı sevmek

İnsanı Sevmek !

İnsan çeşit çeşittir..

Yüz Tiplerine Göre Karakter Çeşitleri vardır..

Yüz okunarak da fal bakılabilir, karakter tahmini yapılabilir. Tipoloji denilen bu yöntemde yüz tipleri 8 sınıfa ayrılmıştır.

Bize soruyorlar: Milletvekili aday adayları nasıldır.. Bu bilimsel veriye vurursak bakın işte Milletvekillerimizin tipleri ve huyları..

ŞEMSÎ /GÜNEŞ TİPİ

Bademe benzer; doğru çizgiler arasında kalan bir yüz. Zarif ve tatlı kıvrımlı köşeler, kemik ve adalelerin keskinliklerini gideren hafif yumuşak etler, hafif limon rengine benzer mat beniz.

Güneş tiplerin yüzü olgun, ağırbaşlı, alın yüksek ve kemerimsi, gözler tatlı ve ciddi, göz-bebekleri benekli, sarımtırak, kirpikler uzun, burun hafif kemerli, orta büyüklükte ağız, az kalın ve renkli dudaklar, yuvarlak, hafif öne doğru çene, orta boy, kılsız vücut içeri doğru kemerli böğürler, erkekte az sakal, yüzde az çizgi, kıvırcık saç, berrak ve şehvetli ses, ölçülü adımlar bu tiplerin belirgin özellikleridir.

Güneş tipleri az güler, sevincini ve üzüntüsünü belli etmez. Lider olmak ister, emrindekilere eziyet eder. Kendileri için yaşarlar. Sevmeyi bilmezler. Bundan dolayı da iş hayatlarında, arkadaşlıkta ve aile hayatında mutsuz olurlar. Kıskançtırlar.

Zekidirler; her şeyi anlarlar, ancak bir konuda uzmanlaşmayı beceremezler. Evlilikte de mutlu olamazlar.

KAMERÎ/AY TİPİ

Vücudu daireye yakın görünüştedir. Soluk bir ten rengi ve şişmanlığa eğilim görülür.

Ay tiplerini şöyle tanımlar. Çıkık ve geniş alın, donuk bakışlar, kısa ve yuvarlak uçlu burun, yarı kapalı küçük ağız, pek az çıkıntılı çene, yuvarlar gözler.

Ay tiplerinin güzel mavi gözleri, küçük ve dik göğüsleri olur. Genellikle miyop olurlar. Mücadeleden çekinirler, zararsızdırlar, yalnızlığı severler. Genellikle akıllarıyla değil, hisleriyle karar verirler.

Ay tipleri, hisleriyle severler, bedensel şehvetleri pek fazla değildir.

Soğuk mizaçlıdırlar, ama sohbet etmeyi severler. Aşkları asla derin değildir. Genellikle ilgi gördükleri herkesi severler.

Ay tipi kadınlar, genellikle cazibelidirler. Sevmekten ziyade sevilirler.

Ağırbaşlı, evine, eşine ve çocuklarına bağlı olurlar. Az kıskançtırlar.

Ay tipi erkekler, iyi bir eş olurlar. Ancak, eşlerini doğru kişiler arasından seçemedikleri için genellikle evlilikte mutlu olamazlar.

MERİH/MARS TİPİ

Keskin hatlar, çekik yüz, adalelerin üzerinde açılar ve köşelerini belli eder şekilde gergin etler vardır.

Kırmızı, yağız çehre, bir kare içine alınabilir. Çok zinde ve hareketli, genellikle baş küçük, yüksek ve geniş şakaklı alın; kolayca kapanan geniş kirpikler; açık, cüretkâr, sert bakışlı gözler karakteristiktir.

Adaleli yanaklar ve çıkık elmacık kemikleri vardır. Kanatları açık kartal burun, kareye benzer çene, karşısındakini küçümseyen bir ağız tipiktir.

Adeleli ve kısa boyun, geniş omuzlar, ileri çıkık göğüs, kuvvetli ve haşin ses özellikleridir.

Yürüyüşleri cüretkârdır. Davranışları umursamazdır, aniden kızabilirler, hoşgörülü değildirler.

Merih tiplerde iyilik de. kötülük de ihtiras halindedir. Oyunları mücadeleye benzer.

Aşka düşkündürler, bu konuda çok cesurdurlar. Sevgileri devamlı ve şiddetli olur. Kendilerini sevdirmeyi bilirler. Sadakatlidirler. Çok kıskançtırlar. Aşka daima baskı uygulamaya eğilimleri vardır. İhanetleri hiç affetmezler.

 

Evlilikte ihtirasla eşlerine bağlı olurlar. Ailelerine çok düşkündürler. Çocuklarını da çok severler.

Bu tiplerden uslanmaz, hırslı kumarbazlar çıkabilir.

UTARİD/MERKÜR TİPİ

Yüzleri ovaldir. Armuda benzer yüz, düzgün görünüş, buğday ten; narin ve düzgün vücut; ince ve nazik adaleler tipiktir.

Çevik ve yetenekli eller. Daima yaşından genç görünüş. Anlamlı, koyu kestane rengi, canlı ve hareketli gözler. Uzunca, düz, hafif büküntülü ve ucu sivri burun, geniş burun kanatlan, ince uçları yukarı ağız. İnce dudaklar, köşeli çene, uzun ve ince boyun. Canlı yürüyüş, hızlı konuşma. Neşeli bir ses, nezaket, sabırsızlık özellikleridir.

Herkesle iyi geçinirler, girişimcidirler. Keskin zekaları vardır.

Kolayca yalan söylerler, attıkları yanlış adımdan ustalıkla kendilerini kurtarırlar. Bağımsızlığı severler. İyi konuşurlar. Aşkları geçicidir. Kendilerini ustalıkla ve kolayca sevdirirler. Kendileri derin bir aşkla sevmezler, ancak kendileri çok derin bir aşkla sevilirler.

Çabuk ihanet ederler. Çocuklarına düşkün olmazlar, zaten hiç bir şeye düşkün değillerdir. Çok bencildirler, her zaman kendilerinin sevilmesini isterler.

MÜŞTERİ/JÜPİTER TİPİ

Sıhhatli görünüş, etli dokular, geniş gövde, iri göğüs, bedenle uyumlu kafatası, iki çıkık şakak kemiği. İri, gülümseyen gözler. Orta uzunlukta etli burun. Kapalı ve büyükçe ağız.

Koyu kırmızı dudaklar. Çukurlu yuvarlak çene. Erken dökülen saçlar. Ablak bir yüz. Ağır ve sevimli ses tipik özellikleridir.

Hayırsever olurlar, kahkaha ile gülerler. Dost çatılışıdırlar. Ahlâki değerlere önem vermelerine rağmen şehvetlerine de düşkündürler. Kanun, örf ve adetlere uyarlar. Vefakârdırlar. Yalan söylerler, ikiyüzlü olabilirler. Yemeyi, içmeyi, gösterişi ve hükmetmeyi severler.

Erkekler, kadınlarla düşüp kalkmayı severler. Kadın Jüpiterler ise, kur ve flört düşkünüdürler.

Her zaman âşık olmak isterler, ama olay çıkarmazlar. Gönül meselelerinde bütün kuralara uyarlar. Sevgileri süreklidir. İyi bir eş olurlar. Kolayca mutlu olurlar, kolaylıkla üzülebilirler.

ZÜHRE /VENÜS TİPİ

Yüz oval, balık eti görünümlü. Ten, pembemsi beyaz. Güzel bir alın, kısa kirpikler. Parlak gözler. Kısa kaşlar, tatlı ve şehvetli bakışlar. Düzgün, zarif ve dans eder gibi yürüyüş. Yüzün kemikleri görünmez. Geniş ve çıkık kalçalar tipik özellikleridir.

Toplum hayatında başarılı olurlar. Cazibeleri ve sevimlilikleri ile dikkati çekerler. Dost canlısıdırlar. Müsrif ve cimri değillerdir. Hayatı pespembe görürler, lüksü severler. Çoğunluğu yeteneklidir.

Karşı cins tarafından sevilirler, ama onların sevgisi sürekli değildir.

Maymun iştahlıdırlar, şehvetleri tehlikeli boyutlardadır. Severek değil, sevilerek evlenirler. Çocuklarına düşkün değillerdir. Onlar için önemli olan kendileridir.

URANÜS /SATÜRN TİPİ

Çıkıntılı, kırık kırık, keskin köşeli yüz hatları bir dikdörtgen içine alınabilir. Alın keskin ve köşeli, çapraz, ciddî, güçlü bakışlar.

Büyük kemikler dışarı doğru, kemerli ve ucu ince burun, dar ve sıkı ağız. Kemikli elmacıklar, geniş omuz, kubbeli sırt, doğru kalçalar. Zayıf, ama iri kemikli vücut. Kol, el ve bacaklar büyük. Esmer, kuru ten, uzun boy, ağır yürüyüş tipik özellikleridir.

Ağırbaşlı, ciddi, soğuk ve içe dönüktürler. Hafızaları kuvvetlidir. Az konuşurlar. İçinde bulunduğu durumu belli etmezler. Kararlıdırlar, bağımsızlığı severler. Sabırlı ve şüphecidirler. Yalnızlığı severler, kötümserdirler. Kanun, örf ve âdetlere uyarlar, düzenli yaşamayı severler. Fazla heyecanlanmazlar.

Aşkları süreklidir, iyi severler. Aşk hayatında ayrıntılara dikkat ederler, özen gösterirler. Kin ve intikamları şiddetlidir. Kıskançlıklarını kesinlikle belli etmezler. Hiçbir şeye kendilerini çok vermezler. Şehvetlerine düşkündürler.

Evlilik hayatında pek başarılı olamazlar. Soğuk davrandıkları ve coşkulan olmadığı için derin aşkla sevilmezler.

ARZÎ/TOPRAK TİPİ

Yüzleri bir kare içine alınabilir. Sert bakan gözler üzerine paralel geniş kaşlar. Geniş ve düzensiz bir burun. Göze batar bir çene. Toprak rengi ten. Sert ve kaba ses tipik özellikleridir.

Kaba ve vurdum duymazdırlar. Beceriksiz, nezaketsiz, ama çalışkandırlar. Hırslıdırlar. Fedakâr değillerdir.

Aşk hayatlarında maddiyata ö-nem verirler, şehvetlerine düşkündürler. İhtirasla severler.

Evliliklerinde zevklerine düşkün oldukları için iyi eş olamazlar.

Tüm bu tip insanların üzerine : İslam örtüsünü örtersen, yani İslami perdenin arkasında kalırlarsa güzel insan tipleri ortaya çıkar..

Mesele burada İslami terbiye almaktır..

İslam olmazsa: İnsan bir canavar olur

Mesele ise : İslam’a sarılarak kötü huylarımızı terk etmemizdir..

Allah herkesin zekasını farklı yaratmıştır..

Bu zekanın üzerine : İslam perdesi örtültüğü zaman doğru iş yapar meselenin püf noktası burasıdır..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co