İnsan Olmak varmış

İnsan Olmak varmış

Sabah Namazla birlikte okul, hazırlığı çocukları okula yetiştireceğim, sonra ver elini iş, akşam parti ziyareti çalışması vs eve vardığımız saat 23 00 yat uyu , sabah erken koş.. koş koş aylardan beri böyle devam eden bir hayat sonunda ..
Geçtiğimiz Pazar günü, günü kendime ayırdım.. Camiye namaza gittiğimde komşularım, mahallelilerimle selamlaştım.. sonra yürüyüşe çıktım dostları gördüm selamlaştık, hal hatır sorduk insan olmak var mış be dedim..
Hayat öyle hızlı akıp gidiyor ki : bugün varız yarın yokuz, ama aradaki yakınlığın farkında değiliz, hızlı bir hayat akışı var ve bizi çekip alıp götürüyor..
Annemizi , babamızı , eşimizi dostumuzu unutuyoruz, Okul, iş, Dershane, toplantı,çalışma çalışma sonra ise Şeyhadil mezarlığında son bulan bir hayat..
Geriye ne kalıyor derseniz: kocaman bir hiç, işte bugün bizde bunun farkında olarak dostlarla selamlaşıyoruz.. insan olmak varmış, sabah kuş sesleri ile yürümek varmış !..
Kasap Yasin : El sallıyor, ağabey buyur gel çay içelim diyor..
Burak : Yağ ağabey sen mahalle demisin ? taşındın mı ? diye soruyor, bu sormanın altında aslında çok derin manalar var… Bunu particilere de sormak gerekir !..
Anladığım: Baban veya benim babam, yada bugüne kadar tüm tanıdık dostlar giderken şeyhadile iki metre kare bezden başka ne götürdüler ?
Anladığım: İnsan varsa bir apartman, bir daire, bir mahalle, köy, kasaba, şehir , insan varsa güzeldir.. İnsan yoksa hiçbir kıymeti yoktur.. Boş dağların başının arsa ve maddi değeri var mı yok, olsa orada insan olurdu, işte komşumuz bunun demek istiyor… her şey insanla güzel güzel olanı göstermek gerekir.. bir hal hatır sormak gerekir..
Anladığım: Bugünlerde siyasiler, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyorlar ya komşular, mahalleliler olarak hafta da bir günü kendimize ayırarak , komşularımızın kapısını çalmamız gerekiyor.. insan olduğumuzu hatırlamamız gerekiyor..
Çok derin manalı hal hatır ile gerçekten aynı binada oturduğumuz halde bir yıldan beri adamı göremiyorsam burada bir arıza var demektir..
Haftanın bir gününü komşulara , diğer bir gününde çocuklara ayırmak gerekiyor.. toplantı, iş toplantıları, çalışmalar, kayıp olan giden yıllar..
Kucaklamak ve dost olmak için bir birimizi daha çok görerek sevmemiz gerekiyor..
Dost doğru söyler : ama biz doğru söze kırılırız, belki de küseriz..
Dostun doğru söylediğini yıllar sonra anlarız ama iş işten geçer..
İş işten geçer deyince aklıma bir telefon geldi..
Ak Parti yönetimine dedim ki : 17 Şubat 2014 günü şöyle geniş bir salonda Belediye Meclisi aday adayına, Belediye Başkan aday adaylarına bir yemek verin, bir de plaket verin, sonra orada dengeleri göz önüne alarak Ak Parti Belediye Meclis üyesi adayları şunlar oldu, ancak ondan önce aday olamayan, gönlümüzün adaylarına birer plaket vererek teşekkür etmek istiyoruz, diyerek önce plaket töreni sonra ise adayları sahneye çağırarak herkesi kucaklaşın kırılma küsme olmasın dedim.. Birlik olun, büyük olun sandıkları doldurun ,” dedim..
Kime dedim: Milletvekillerine, Belediye Başkan adayı olanlara , Parti yönetimine herkese söyledim.. kimi olur dedi, kimi olmaz gerek yok dedi..
Allah aşkına bu sözümüzde : bu teklifimizde ne var..?
17 Şubat da listeleri İlçe seçim kuruluna verdiler.. bilgiler sızdı, listede olmayanlar küsüp gittiler.. bazıları diğer partilere giderek oradan aday oldu, bazıları ise partiyi terk etti..
Cumartesi günü bir telefon: 24 Şubat Pazartesi günü akşam Ramada Otel de bir akşam yemeğimiz var sizleri aramızda görmek istiyoruz..
Kalpler kırılmış , dağılmış, parçalanmış, bazı adaylarla, aday olamayanlar arasında kırıcı laflar olmuş, bu yemeğe nasıl katıla bilinsin..!
Bizim gördüğümüzü işin içinde olanlara göremiyor:
Buradan şuraya gelmek istiyorum: Kahramanmaraş’ta basın danışmanı tutan yok..
Sanayici iş adamlarımız da basın danışmanı tutmuyor..
Partilerimizde basın danışmanı tutmuyor..
Böyle olunca onlar bizim gördüklerimizi göremiyorlar…
Bir seçim döneminde 3-5 Trilyon seçim çalışması harcaması yapıyoruz, ama bir gazeteci arkadaşımıza -3-5 bin lira vererek basın danışmanı tutmuyoruz..
Böyle olunca da yanlış yanlış üzerine oluyor, sonra toparlamaya çalışıyoruz, sonra toparlamadan dağıtıyoruz ve eleştirilerin karşısında nerede yanlış yaptık diyeceğimiz yerde tepki gösteriyoruz ve yanlış yanlışla kapatılmaya çalışılıyor..
Ak Parti yöneticisi arkadaşlarımız: 24 Şubat yerine bu toplantıyı 16 Şubat veya 17 Şubat ‘ta yapıp gönülleri okşasanız, küsmeler olmasa iyi olmaz mıydı ?
İyi günler..
24 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co