İMAM-I RABBANİ HAZRETLERİNİ ANLAMAK

İMAM-I RABBANİ HAZRETLERİNİ ANLAMAK

Ariflerin ışığı Müslümanların baş tacı İmam-ı Ahmet Rabbani Hazretlerini anlamak nasip işi…

Nasibi olmayan ne anlayabilir, ne de anlamak ister. Bu nasipsizlerin işi din büyüklerine dil uzatmak, küçük beyni ile o büyükleri eleştirmek.  Bu nasıl cüret ki âlimlerin göz bebeği silsile-i aliyyenin büyüğüne bu kadar fütursuzca saldırıyorsun.

Adı dini haberler sitesi; yöneticisi imam Yasin Kılınç din büyüklerine saldırıyor. “ Akıl hocası İmam-ı Rabbani olanın vay haline!”  diyerek İmam- ı Rabbani Hazretlerine ve sevenlerine adeta kinini kusuyor.  Devamında diyor ki; bu aklıevvel;

“Tarikatvari tüm cemaatlerin İmam-ı Rabbani ve Mektubat’ın dan etkilendiği inkar edilmez bir gerçektir. Oysa incelenecek olursa Mektubat İslam’ı yaşamaktan çok İslam görüntüsü Müslümanı İslam dan uzaklaştıran bir kitaptır. Bunun en açık delili ise Mektubat dan etkilenenlerin ümmetten zihnen kopuşu ayrı bir grup oluşu fırkalaşmasıdır” diyor. Müslümanları gruplaştıran sen olmuyorsun Mektubat oluyor öyle mi? Mektubat-ı Rabbani gibi kıymetli bir kitap daha yazılmamıştır.

Hicri ikinci bin yılın müceddid-i (yenileyicisi) olmasından dolayı Müceddid-i elf-i sani diye anılan o büyük imam-ı küçümseyerek eleştirmek ne kadar cahil, itikadı bozuk bir yaklaşımdır.

İslam âlimleri kitaplarında bildiriyor ki; “İmam-ı Rabbani hazretleri, Müceddid-i elf-i sanidir. Yani hicri ikinci binin müceddididir. Eski ümmetler zamanında, her bin senede yeni din getiren bir resul gönderilirdi, yeni din öncekini değiştirip, bazı hükümleri kaldırırdı. Her yüz senede de bir Nebi gelir, din sahibi peygamberin dinini değiştirmez, kuvvetlendirirdi. Hadis-i şerifte, bu ümmete ise, her yüz yıl başında İslam dinini kuvvetlendiren bir âlim geleceği haber verilmektedir. Peygamber efendimizden sonra peygamber gelmeyeceğine göre, kendisinden bin sene sonra, İslam dinini her bakımdan ihya edecek, dine sokulan bid’atleri temizleyip, asr-ı seadetteki temiz haline getirecek, zahiri ve batıni ilimlerde tam vâris, âlim ve arif bir zatın olması lazımdı. Hadis-i şerifler bunu bildirmektedir. Bu mühim hizmeti imam-ı Rabbani hazretleri yapmıştır. Bütün İslam âlimleri, bu zatın imam-ı Rabbani hazretleri olduğunda ittifak etmişlerdir. Peygamberimizden tam bin sene sonra ilim ve irşad kürsüsüne mutlak olarak oturup, cihanı Resulullahın nurları ile aydınlattı.”

İmam-ı Rabbani Hazretlerinin Mektubat kitabına dil uzatacak kadar küçülen, âlimlerden bihaber olan biri ne kadar saldırırsa saldırsın o büyüklerin kıymeti azalmaz, bilakis artar. Kâinatın hürmetine yaratıldığı Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam’a saldırmadılar mı? Her türlü iftirayı atmadılar mı? Peygamberimize saldıranlar olduğu gibi İslam âlimlerine de saldırılar oluyor.

Büyük âlim (Abdulhakim Arvasi kuddise sirruh)  “Allah-ü teâlâ’nın Kitabından ve Hadis-i şeriflerden sonra İslam kitaplarının en üstünü en faidelisi İmam-ı Rabbaninin Mektubat kitabıdır” buyurmuştur.

Peygamber efendimiz hadis-i şerifte; “Yaşadıkları gibi ölürler” buyurdu. Bu, Allah-ü teâlâ’nın büyük bir ihsanıdır. Kiminle olduğumuz önemlidir. Biz İmam-ı Rabbani Hazretleri ile beraberiz.

İmam-ı Rabbani gibi büyük âlimlere dil uzatanlar siz kiminlesiniz?

Allah-ü teâlâ sevdiklerini, severek yaşamamızı nasip eylesin…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“İMAM-I RABBANİ HAZRETLERİNİ ANLAMAK” için bir cevap

  1. Osman Genç dedi ki:

    Allahü teâlâ razı olsun efendim… Elleriniz dert görmesin inşallah… Kahraman ülkenin kahraman gazetesine de bu yakışırdı zira…
    Düşman sadece toprağımıza saldıranlar değil, esas düşman, itikadımıza ve din büyüklerimize saldıran düşmanlardır kanaatimce. Biri insanın canını alır; diğeri ise imanını… Bu büyükleri kalemle savunmak da en büyük kahramanlıklardandır ve kıymeti ahirette anlaşılacaktır inşallah… Hürmetlerimle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co