İlk Göz Ağrım

İlk Göz Ağrım

İLK GÖZ AĞRIM…

Yazımızın başlığında bir sevda bir “Aşk “ anlaşılıyor değil mi?

Doğru; bir sevdadan bahsedeceğim. Riyasız,  karşılıksız bir sevda, ama bu başka bir sevda, benim farklı bir aşkla bağlandığım bir sevda… Evlatlarıma, kerimelerime( kızlarıma)… Her annenin babanın evladına olan bir sevdası vardır. Bizim de sevdamız bir başka olur. Şefkatle yürekten olur, her dem duâ’ larda olur.

Allâh-ü Teâla “Eşleriniz, çocuklarınız size emanettir” buyuruyor.  Bu emirler mucibince emanete layıkıyla bakıp kollamak asli görevlerimizden olmalıdır. Bu manada elimizden geleni yaptık. Çocukluklarından itibaren her fırsatta güzellikleri telkin ederek, İslamÂlimlerinin emir buyurdukları ehlisünnet ışığındaki bilgileri “okyanusta damla misali” dimağlarına yerleştirmeye çalıştım. İnşallah bu anlamda başarılı olmuşuzdur. Tüm anne babalarında başarılı olmalarını can-ı gönülden diliyor ve Rabbimize arz ediyoruz.

İlk göz ağrımızın yani ilk kerimemiz (kızımızın) izdivaç günü geldi çattı. 6 Eylül 2015 de Eskişehir’de sade bir merasim ile birlikteliklerinin başlangıçlarına adım atıldı.Duâ’mız odur ki; bir ömür boyu mutlu olsunlar. Mutluluğun temelinde saygı ve sevgi olduğunu hiçbir zaman unutmasınlar. Bu düstura sadık kalan yuvalarda mutluluk kalıcı olur. En önemli olan husus ise Allâh-üTeâlanın emirleri mucibince hareket etmeleridir.

Yuvaların mutluluğu emirlere riayet etme ile bağlantılıdır. Duâmızevlatlarımızın ve tüm yuvaların bu emirlere uygun yaşamalarıdır. Din ve dünya saadetinin temeli budur.

Evladımızı yuvasına yolcu ederken; evlat olarak kabul ettiğimiz damadı yanıma aldım ve peygamber efendimizin (aleyhisselatu vesselam) kızı Hazreti Fatma validemize ve Hazreti Ali Efendimize şu nasihatte bulunuyor. “ Kızım Fatma sen Ali’ye eş ol ki; Ali de sana köle olsun”. Bendenizde, kızım Burcu ve damadım (oğlum) Oğuz’a peygamber efendimizin bu nasihatlerini hatırlattım. Evlatlarımda “ Peki babacığım “ dediler. İnşallah bu söze sadık kalırlar, sadık kalacaklarına yürekten inanıyorum.

Uğurlar olsun. Can özüm, İlk göz ağrım…

Yolunuz bahtınız açık olsun. Haneniz şen olsun. Kazancınız bereketli, Aş’ınız şifa olsun. İbadetleriniz makbul olsun. Gönülleriniz sürur bulsun…

Düğün merasimimize gelenlerden, gelmek isteyip de gelemeyenlerden, telefon ve mesajla güzel dileklerde bulunan tüm dostlarımıza şükran şükranşükran…

Evlatlarım özlemime mutluluğunuz merhem olacaktır.

Burcu’m, Oğuz’um gözlerinizden öpüyorum…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“İlk Göz Ağrım” için bir cevap

  1. Said guler diyor ki:

    Rabbim mesut eylesin. Acılarını göstermesin. Inşallah

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co