İlim adamının okuyucusu ile buluşmasına engel olmakta neyin nesi? « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

İlim adamının okuyucusu ile buluşmasına engel olmakta neyin nesi?

Bu haber 08 Ekim 2019 - 9:44 'de eklendi ve 1.172 kez görüntülendi.

Yazar, akademisyen,  ilim adamı Prof. Ahmet Şimşirgil’ in 6 Ekim’de Tokat’ta okuyucusu ile buluşma programı iptal edildiğini Ahmet hocamızın twitter hesabından kendi açıklaması ile dinleyince çok müteessir oldum. Engel olanında Tokat AK Parti Milletvekili Özlem Zengin olduğunu duyunca daha da üzüldüm. Hiç işimiz yokta bir yazarın okuyucusu ile imza ve söyleşi programını iptal ettirmekte neyin nesi demekten kendimi alamadım. Vatanını, Milletini, bayrağını seven, doğru tarihi yazmak için büyük emek sarf eden, bütün derdi gençliğe tarihini sevdirmek, doğru bilgileri de gönüllere nakış nakış işlemek olan bir yazarın okuyucusu ile buluşmasına engel olmak hiç yakışmadı Tokat Milletvekili Özlem Zengin hanıma…

Tokat kitap fuarı tanıtımlarında Prof. Ahmet Şimşirgil’in geleceğini sabırsızlıkla bekleyen okuyucuları, sevenleri bir araya getirmemek doğru mu? Kendi hemşerilerine de ayıp olmadı mı? Siz zorda kaldınız sayın vekil Ahmet Şimşirgil hocamız bir şekilde, ilk fırsatta Tokat’a gidecek, okurları ve sevenleri ile buluşacak. Tokat Milletvekili Özlem Zengin her ne kadar ben mani olmadım dese de Ahmet Şimşirgil’in 26 Temmuz da Türkiye Gazetesinde, köşesinde yazdığı yazıya öfkeli olduğu anlaşılmayacak gibi değil… Söz konusu köşe yazısın da Özlem Zengin hanımla ilgili satırları şu şekilde…

Buyurun Sayın Özlem Zengin Hanım da dâhil olmak üzere KADEM’ cilere bir görev. Şurası herkesçe bilinmektedir ki, neredeyse eğitiminden sporuna kadar 17/25 Aralık 2013 yılından önceki bütün özel veya devlet projelerinde FETÖ elini görmek mümkündür. Öyleyse 2005 yılından 2013 yılına kadar aile yapımızı mahvetmek yolunda ilerleyen İstanbul Sözleşmesi de dâhil çıkarılan kanunları bir araştırın bakalım. Altından kim çıkacak?

Dinimizi ve milletimizi mahvetmeye azmetmiş bulunan bir FETÖ için uygulamanın ilk adımı nereden başlamalıydı sizce? İstanbul Sözleşmesi’nde CHP ve HDP nerede duruyordu?

Şayet bunların cevabını verebilirseniz bütün meseleyi çözersiniz!

Tekrar söylüyorum mesele KADEM değil! KADEM’in arkasında kendisini gizleyen ve İstanbul Sözleşmesi’nden faydalanarak Türk aile yapısını bitiren Mor Çatı Kadın Sığınağı ve daha onlarca LGBT’li derneğin meş’um faaliyetleridir.

Evet, bunlar hem milletin hem de AK Parti’nin temellerini kemirmeye devam ediyor!

Sahi o derneklerin arkasındaki Rockefeller, Soros, Ford vesair kuruluşların desteklerini daha araştırmadınız mı? Nedense bu suallere karşı hiç sesiniz çıkmadı!

Özlem Zengin Hanımefendi Ahmet Hakan’a teşekkür tweetleri atacağı yerde bu konuları araştırmak üzere Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulması için çalışsa ne güzel olurdu!

Artık darbe hamasetini bir tarafa bırakın! FETÖ zihniyetinin devam ettirildiği projelere odaklanın!”

Bu yazıya karşı, Özlem Zengin’in Ahmet Şimşirgil’e misilleme yaptığını düşünüyorum. Kitap fuarına katılmasını ben engellemedim gibi açıklama yapacağına, Tokat misafirperverdir buyursun gelsin. Gibi bir açıklama yapsa ne güzel olurdu. Sormak istiyorum. Sayın Vekil’e aile dinamiklerimizi baltalayan  “İstanbul Sözleşmesini”kabul etmek zorunda mıyız? Bende kabul etmiyorum!

Muhabbetlerimle…

İbrahim İnal
İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr