Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu öğrencileri Suriye içerisinde zor durumda olan Bayırbucak Türkmenleri’nin acılarını bir nebze olsun azaltabilir miyim gayesi ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği yardım kampanyasına destek verdi.

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu Suriye’de var olma mücadelesi gösteren Türkmen kardeşlerine evlerinden getirdikleri gıdalarla, biriktirdikleri harçlıklarla “bizlerde yanınızdayız” dedi. Ayrıca Ilıca esnafını da dolaşarak onlarında bu kampanya içerisinde olmasını sağladı.

Okul içerisinde oluşturulan yardım kolileri öğrencilerin evlerinden getirdikleri yardımlarla dolup taştı. Hazırlanan yardım kolileri ve toplanan bir miktar para Suriye’deki Türkmen Kardeşlerinin dertlerine derman, yaralarına bir merhem olması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu yardım noktalarına teslim edildi.

Okul Müdürü İbrahim Karalar; ‘İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim…” sözünü de hatırlatarak zulm içerisinde var olmak yolunda bir mücadele peşinde koşan Türkmen kardeşlerimizin yaşadıklarına toplumumuzca da bir farkındalık sağlayabildiysek ne mutlu bize’ diyerek düşüncelerini aktardı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co