Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’nda Bilim Fuarı

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’nda Bilim Fuarı

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu tarafından TÜBİTAK destekli geleneksel 5. bilim şenliği yapıldı.

Son yıllarda yaptığı birbirinden farklı etkinliklerle ve eğitimdeki başarıları ile adından söz ettiren Ilıca Yeniyapan Ortaokulu tarafından TÜBİTAK destekli geleneksel 5. bilim şenliği yapıldı.

TÜBİTAK kapsamında yapılan Bilim Fuarına, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, Ilıca Eski Belediye Başkanı Cuma Karalar, Ilıca Jandarma Karakol Komutanı Gazi Günay’ın katılımıyla fuar açıldı. Sergi’ye Kahramanmaraş’da ki aday öğretmenlerinde katılımı büyüktü.

Açılış konuşması yapan Okul Müdürü İbrahim Karalar, “Bu çalışmalar yılların birikimi.  Geçmişte olan imkânsızlıkları işbirliği içerisinde aştık ve bugüne böyle geldik. Bugün çocuklarımızın hünerlerini sergileme imkânı bulduğu bu etkinliklerde katkısı olan herkese ve bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yeniyapan Ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmeni Halit Küçük’ ün öğrencileriyle beraber dönem boyu birikimleriyle oluşturduğu 30 proje seyircilere sunuldu. ‘Su Buharı Patlaması’ ve ‘Fildişi Macunu’ gösteri deneyleri büyük ilgi gördü.

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu Folklor Ekibi ve Ilıca Yeniyapan İlkokulu’nun Mehter Takımı’nın gösterileri ise sergiye büyük renk kattı.

‘Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi’ kapsamında yapılan kitap okuma yarışmasının birincilerinin ödülleri Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir eşliğinde öğrencilere takdim edildi. Okulun Bahar Turnuvalarının ödül töreninin de şenlik kapsamında yapılması öğrencilerin ilgisini arttırdı.

Sergiye katılan aday öğretmenler, projeleri ve okul düzenini çok beğendiklerini söylediler. Kırsal kesimde yer alan bir okulun bu kadar geniş çaplı bir çalışma göstermelerini beklememelerine rağmen güzel bir etkinlikle karşılaştıklarını belirttiler.

Bilim Fuarı, katılımcıların sergideki çalışmaları gezmeleriyle sona erdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co