Ilıca da Park

Ilıca da Park

Ilıca ‘da Park !..

Biz okumayız ve okumadığımız içinde çok hızlı bir şekilde unuturuz..!

Onikişubat Belediyesi Ilıca da yaptırdığı ilk parkı dün törenle hizmette açtı..

İki aylık belediyenin ilk icratı da bu oldu..

Ilıca parkının yapıldığı yerin bir de pek tabi hikayesi var

Yıllar öncesinden oraya bizimde gazeteci olarak emeğimiz var..

Yıllar çok hızlı , su misali akıp gidiyor.. şöyle 10 yıl geriye gidiyorum..

Cuma Karalar: Ilıca kasabası belediye başkan vekili..

Bir gün telefon açıyor, bizim araç Maraş’ta Ilıca’ya gelsene bir konu var diyor..

Atlayıp gidiyorum:  Cuma Karalar : Bu dereleri kapatacağım üzerine park yapacağım !

Ama desteğe ihtiyacım var..!

Dereyi Tonoz yaparak kapatmak çok zor  dediğimde Cuma Karalar: Büyük büzlerle, büzüde burada kendim dökeceğim !… diyordu..

Neyle kapatacaksın dediğimde büyük büzlerler kapatarak burasını bir park haline getireceğim diyor.. dostum bana yardım et dedi..

Beki bizden ne istiyorsun , nasıl yardım ede bilirim ! ..dediğimde : Cuma Karalar: Bir haberini yap, birde Valimiz İlhan Atış ile aranızın iyi olduğunu ve sabahları gezdiğinizi biliyorum buraya getiriseniz sevinirim ?

Valimiz İlhan Atış buraya gelir yaptığımı görürse bana destek olur bu yeter dedi..

Peki dedik: Resimlerini çektim haberini yaptım.. sonra birkaç gün sonra Valimiz ilhan Atış, Serdar Erdoğanyılmaz ile birlikte Ilıca’ya sabah namazı vardık..

Ekip derenin üzerinde çalışmaya başlamış, bir yandan büz dökülüyor, bir yandan ise iş makinaları çalışıyordu..

Ilıca Belediye Başkan Vekili Cuma Karalar ise işin başında !..

Valimiz İlhan Atış sabah erken kalkan herkesi çok severdi, hele de çalışkan olan insanları daha çok severdir.. bu sebeple Cuma Karalar’a dönerek,: “  devlet portoroluna gerek yok, bir şey yapmanıza gerek yok, Simit, peynir ve çay bize yeter o da burada var , sen çalışmaya devam et kahvaltı hazırlatmana işi durdurmana gerek yok ” dedi ve çalışmaları uzun uzun izledikten sonra Kahramanmaraş’a dönüp geldiğimiz o günleri hatırlıyorum..

Simit, Çay , Peynir ile kahvaltı yaparak, çalışmaları izledik..

Sonra Cuma Karalar gerçekten büyük emek vererek derenin bir bölümün kapatarak orada bir meydan ortaya çıkardı..

Sonraki gelen belediye başkanları buraya dönüp bakmadılar bile !..

Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek: “ Ilıca bizim aynamız , dış dünyaya bakan penceremiz diyerek belediye başkanı olur olmaz ilk imzayı ılıca için attı ve 20 günden az kısa sürede buraya çok güzel bir park yaptı..

Pazar günü güzel bir açılış töreni oldu, Başkan Hanefi Mahçiçek, emeği geçen eski belediye başkanlarına da isim isim teşekkür etti..

Bugünlerde İstanbul da bulunan Kahramanmaraş Eski Valimiz İlhan Atış’ın aslında bu açılışa davet etilmesi gerekirdi.. onun da çok büyük katkısı oldu bu derenin kapatılması sırasında..

Vali ilhan Atış, Serdar Erdoğanyılmaz, Bekir Doğan o günkü gibi simit çay ile o parkın açılışını yapmak gerekirdi.. o günleri hatırladığımda biraz duygulandım..

Onikişubat İlçesinin bir mahallesi olan Ilıca artık güçlü bir belediye başkanı , uzman bir belediye başkanı ve ekonomik gücü ile çok daha güzel hizmetler çok daha güzel parklara kavuşacaktır..

Hanefi Mahçiçek : ismi bir marka olarak bir çok işi yapmaya yetiyor..

Karasu’yun mimarı, Stadyum ve bulvarları açan bir başkan olarak Hanefi Mahçiçek Kahramanmaraş Onikişubat ilçemize çok güzel hizmetler yapacağınadan eminiz, çünkü ondan o birikim ve donanım var..

2 Nisan 2014 gün bir masa bir sandalye ile kurulmaya başlanan Onikişubat Belediyesi kısa sürede kuruluşunu tamamlıyarak artık üretime başladı..

Başkan Hanefi Mahçiçek’in yaptırdığı şapkaların üzerine yazdırdığı gibi : “ Onikişubat Belediyesi Çalışıyor”

“Belediyemiz çalışıyor ilçemiz güzelleşiyor,” Ilıcaya bir değil 3-5 park daha acilen yapılmalı, ne yapılsa azdır.. Onikişubat Belediyesinin ve Büyükşehir Belediyesinin arsası üzerine yap işlet devret modeli ile 5 yıldızlı otellerin yapılması şartır..

Acil yapılmalı, elin adamları aya çıktı , marsa varmadan yolda yakalayalım bari diyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co