İlçe Müftüsü Polat’a hayırlı olsun ziyaretleri

İlçe Müftüsü Polat’a hayırlı olsun ziyaretleri

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri başkanlığının son kararnamesiyle Kahramanmaraş İl Müftü yardımcılığı görevinden metropol İlçe Dulkadiroğlu Müftülüğüne atanan Davut Polat yeni görevine başlamış oldu.

Yaklaşık üç yıldır Kahramanmaraş’ta başarılı bir şekilde görev yapan Müftü Davut Polat, Merhum İl Müftüsü Muhammed Gevher’in vefatıyla uzun bir süre İl Müftülüğüne Vekâlet etti. Müftü Polat Onikişubat İlçe Müftülüğünün de kurucu müftüsü görevini de yürüttü.

Müftülük olarak ilçeye hizmet etmek için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini kaydeden Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat’ın İlk ziyaretçileri İl Müftüsü Celal Sürgeç ve personeli ile Din Gönüllüleri ve görevlileri derneği başkanı Şevket Bozdoğan ve yönetim kurulu üyeleri oldu.

Din hizmetlerinin etkin ve verimli sunulması için gerekli çalışmalara hızlı başlayan Müftü Davut Polat’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Müftü Davut Polat’ın Özgeçmiş

01.07.1970 tarihinde Erzurum’un Oltu İlçesinde Dünyaya geldi. Karabük İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Karabük Safranbolu AKÖREN KY. YK. MH. Camiinde İmam-Hatip 1989 yılında memuriyete başladı. Daha sonra Edirne Keşan Vaiz olarak görevine devam etti. Daha sonra sırasıyla; Van Başkale İlçe Müftüsü, Erzincan Kemaliye İlçe Müftüsü, Kayseri Özvatan İlçe Müftüsü, Çorum Oğuzlar İlçe Müftüsü, Çankırı Bayramören İlçe Müftüsü, Denizli Babadağ İlçe Müftüsü, Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

17.04.2017 tarihinde Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat, halen aynı görevini yürütmektedir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co