İl Müftüsü Sürgeç; “Ramazan’a hazırız”

İl Müftüsü Sürgeç; “Ramazan’a hazırız”

 

KAHRAMANMARAŞ- Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç basın toplantısı yaparak, Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan hazırlıklarının tamamladıklarının söyledi.

Müftülük binasında basın mensupları ile bir raya gelen Müftü Celal Sürgeç: “ 15 Temmuz dan sonra Müftülük ve din hizmetlerinin bir elden tek elden devletimiz tarafından verilmesinin önemi bir kez daha ortaya çıkarak, Camii imamlarımız, Kuran kursu öğretmenlerimiz, vaiz ve müftülük çalışanlarımız öz verili bir çalışma ile din hizmetlerini aksatmadan vermeye çalışıyoruz..

Cezaevi, Yurt Kur ‘a ait yurtlarımızda Huzur evinde, sevgi evinde, Hastanelerimizde Bayan ve Erkek hocalarımız tarafından vatandaşlarımıza dini hizmetler verildiğini ifade eden Celal Sürgeç: “ Mübarek Ramazan ayı sebebi ile camiilerimizde hazırlıklarımız tamamlandı. Onikişubat ilçemizde bulunan Esat Coşan cami ve Elbistan ilçemizdeki Atik camiide hatimle teravih namazı kılınacak, diğer camilerimizin tamamında ise normal teravih namazı kılınacaktır.

SONY DSC

Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Vakfı tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi içinde güzel bir camii yapılıyor.

Bazı vatandaşlarımız bizimde katkımız olsun diye destek verseler de tamamı diyanet vakıf tarafından finansa edilerek yapılan camii Üniversitemize yakışan bir camii olacaktır.

Ramazan ayı sebebi ile İbadetlerle ilgili alınacak tedbirleri sıralayan Müftü Sürgeç: “Sosyal ve Kültürel faaliyetlere devam ediyoruz, gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz, biz müftülük olarak insan olan her yere ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Göreve başladıktan sonra ikinci defa basınla bir araya gelen Sürgeç daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co