İKİ EĞİTİMCİ  HAKKA YÜRÜDÜ

İKİ EĞİTİMCİ  HAKKA YÜRÜDÜ

 

Geçtiğimiz hafta içinde  iki değerli arkadaşımızı kaybettik. Milli Eğitim camiasında tanınmış iki değerli  öğretmen. Musa Tunadağ ve Abdurrahman Şen. İki vatan sever,inançlı,idealist,ülkücü ,çalışkan kardeşimiz Hakka yürüdü. İkisi de amansız  bir hastalığa yakalandılar.

Musa Tunadağ üç yıla yakın bir hastalık çekti. Yiğit,heybetli ,babacan duruşlu Musa ,çok zayıfladı. Tanınmaz hale düştü.  Kendisini Pazarcık lisesinde çalıştığı yıllardan tanırım. Onu bizimle Değerli dostum Muharrem Erantepli  tanıştırmıştı.Çok gayretli bir öğretmendi. Mesleğini ruhuna nakşetmişti sanki. Her zamanında öğrencileri ile beraber olduğu belli idi. Okuyan,araştıran çevresine ışık olmaya çalışan bir öğretmendi. Tarih öğretmeni olması onun için daha önemli idi. O tarihi öğrencilerine sevdiriyordu. Sadece bir tarih dersi  verip sınıftan çıkmıyor. O öğrencilerine tarih şuuru veriyordu. Tarihi bilmeyen toplumlar ecdadını tanımaz. Bayrağına aşık olmaz.Vatanını sevmez.  Bu şuurla öğrencilerini  peşine takmıştı. Bir dönem beraber çalıştık. Kendine güvenen bir kişiliği vardı.

Abdurrahman Şen eğitim camiamızda kendisini öğrencilerine adamış değerli bir öğretmendi. Kendisini uzun yıllardan beri tanırdım. Koşturan,fedakar ,gayretli bir kardeşimizdi. Gönlünün temizliği yüzüne vurmuştu. Öğretmenliği  yanında  araştırmacı ve yazarlık yönü de vardı. Okuyan yazan,yayınlayan aktif bir öğretmen. İdareci yönünden öte kültür hayatımıza katkıda bulunmuş iyi bir öğretmen. Gittiği  okulda dergi,gazete çıkardı. Maraş’ı tanıtıcı kitap yayınladı.

Bu iki değerli öğretmenimiz ahirette yaptıkları hizmetlerin karşılığını işallah bulacaklardır. Eminim ki Allah emek zayi etmez.

Her ikisine de tekrar Allah’tan rahmet dilerim. Kederli ailelerine sabır niyaz ederim. Eğitim camiasının da başı sağ olsun. Bu değerli eğitimci kardeşlerimizi, genç öğretmenlerimizin  örnek almalarını tavsiye ederim.

Çalışkan,dürüst,imanlı,idealist,fedakar ,aldığı  maaşını hak etmek için vicdanını sürekli sorgulayan öğretmenlere ihtiyacımız var.

Hizmet yolunda  vefat eden,teröre kurban giden tüm öğretmenlerimizi  bu vesile ile rahmet ve minnetle yad ediyorum. Allah rahmet etsin.

NOT: TÜM  İSLAM ALEMİNİN VE ÖZELDE  OKUYUCULARIMIN RAMAZAN-I ŞERİF AYI HAYIR VE BEREKETE  VESİLE OLSUN. DUA İLE…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co