İHYA – DER, KSÜ’DE AŞURE DAĞITTI

İHYA – DER, KSÜ’DE AŞURE DAĞITTI

Kısa adı İHYA – DER olan İlim, Hizmet, Yardımlaşma ve Araştırma Derneğinin Kahramanmaraş Temsilciliği tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avşar Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde aşure dağıtıldı. Aşure kazanına son olarak nar tanelerinin atılmasının ardından yapılan duaya topluca âmin denilerek 1500 kişilik aşure dağıtıldı.

Aşure programı ile ilgili olarak konuşan Kahramanmaraş İhya-Der Başkanı İbrahim Çakmak: “İhya-Der, Kahramanmaraş’ta yeni kurulmuş bir derneğimiz. Amacı; Eğitim, Kültürel faaliyetler ve öğrencilerimize hizmettir. Bugünde yine böyle güzel bir programda bir araya geldik ve yaklaşık bin 500 kişi ile aşuremizi paylaştık, Allah mübarek etsin. Yapılan dualarımızı kabul etsin. Milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olsun inşallah. Katılanların ayaklarına sağlık diyor herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Renkli görüntülere sahne olan  programa KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, Onikişubat Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. İsmail Bakan ve Prof.Dr. Ahmet Tutuş, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Burhaneddin Türkkahraman, Fakülte Dekanları,  İhya-Der Başkanı İbrahim Çakmak ile çok sayıda bürokrat, üniversite personeli ve öğrenci katıldı.

İHYA – DER, KSÜ’DE AŞURE DAĞITTI (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co