İftarlık dondurma !

İftarlık dondurma !

Kahramanmaraş’ın ünlü dövme dondurması, önceki gün akşam Kervan Pastanesi önünde yapılan gösteri ile iftarlık olarak müşterilerine ikram edildi.

Kervan pastaneleri yönetim kurulu üyesi Yaşar Pekel , Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dövme dondurmamızı halkımızla birlikte iftarda yiyoruz, sıcak yaz günlerinde oruç tutan Kahramanmaraşlılara güzel bir dondurma ikramı yapalım diyerek iftar sonrası böyle bir gösteri hazıldık,” dedi.

Yurt içinde  Kervan – ALPEDO – Kervanhan diye şubeleri bulunan Kahramanmaraş’ta yerleşik dondurma firması Kervan Pastaneleri ramazanda vatandaşlara büyük sürpriz yaparak, iftar sonrası dondurma ikramında bulundu.

Trabzon Bulvarı  üzerinde bulunan şubesinde yapmış olduğu dondurma şov ile vatandaşlara sürpriz yapan kervan Pastanesi  vatandaşlardan tam not aldı. Daha sonra et satırla dondurma kesilerek, yoldan geçen vatandaşlara külahla dondurma ikramı yapıldı. Bu ikram karşısında şaşıran vatandaşlar teşekkürlerini dile getirdi.

Kervan pastaneleri yönetim kurulu üyesi Yaşar Pekel, dondurmanın bu sektörde yaz kış vazgeçilmeyen bir ürün olduğunu söyledi.

Pekel, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Dedelerimizden bize geçen bu mesleği iyi benimsiyor ve koruyoruz. Bundan sonraki hedeflerimizde ise adımızı hiç duyuramadığımız ülkelere duyurmaktır. Dondurma denilince insanların aklına Kahramanmaraş dondurması gelir. Dondurmanın her yerde yenilmemesi gerekiyor. Bunun içinde dondurma tercihlerinde markaya bakılması gerekiyor. Merdiven altı dondurmalarda uzak durmalıyız. Nedeni ise sağlığımızı olumsuz yönde tehdit etmesidir.”

Mübarek Ramazan ayı sebebi ile iftar sonrası dağıtılan Dondurma : İftarlık dondurma olarak vatandaşımızı mutlu etti..

Sanayi Kavşağında bulunan Kervanhan da her gün akşam iftar yemeği verdiklerini ve şehrimize hizmet sunduklarını dile getiren Pekel:” Kervan Pastaneleri olarak halkımıza hizmet sunuyoruz,” diye konuştu.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

“İftarlık dondurma !” için bir cevap

  1. Ramazan UYKUN dedi ki:

    Helal olsun hemşerilerim benim bir burdan şikayetim var bu vesileyle ben sehıdısında yaşıyorum istanbulda özellikle yaz ayları buraya maraş dondurmacıları geliyor berbat dondurma satıyorlar salıksız koşullarda üretilen ne olduğu bellısız buna nasıl engel oluruz fatent hakları kimde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co